15 найкращих нових серіалів 2020 року

Автор Vertigo

Підозрюємо, що якби не 2020 рік з його нестерпним характером, цей список серіалів міг бути зовсім інакшим. Або дещо інакшим. А можливо і таким самим. Але зважаючи на обставини, ми вирішили цьогоріч не ранжувати шоу — все ж конкуренція була не надто чесна. Тож замість топу тримайте список 15 нових серіалів, які нам найбільше запам’яталися в 2020 році.

Як і годиться, перед тим, як переходити до головної п’ятнадцядки, згадуємо ті шоу, які претендували на місце у списку, але задовольнилися лише згадкою в цьому абзаці. Ось вони: Upload, «Бешкетні анімашки», Owl House, «Мисливці», «Високе суспільство», «Опівнічна проповідь», «Центральний парк» та «Країна Лавкрафта».

Apple TV+

Ted Lasso

Джейсон Судейкіс роками виношував ідею перетворити свій скетч, який рекламував англійську футбольну прем’єр-лігу на NBC, на телесеріал. І цілком можна зрозуміти телеканали та стрімінги, які відмовилися надати йому таку можливість. Зрештою, що ще можна сказати про американського тренера-невігласа, якого несподівано запрошують на роботу в англійський клуб? Ризикнули тільки Apple TV+, і ризик виправдався на всі 100%. Серіал несподівано став флагманом сервісу, привабивши більше глядачів, ніж проєкти Ш’ямалана та Спілберга.

У рік, переповнений негативом, «Тед Лассо» став осередком добра, теплоти та людяності. А сам головний герой перетворився із самовпевненого невігласа на мудрого наставника, чуйного порадника і просто приємну людину. Якщо вам хочеться чогось легкого й доброго, то навряд чи ви цього року знайдете щось краще за цей серіал.

Netflix

Queen’s Gambit

Мінісеріал Netflix, який дуже швидко завоював статус найпопулярнішого мінісеріалу в історії ресурсу. Екранізація однойменного роману Волтера Тевіса розповідає про становлення молодої шахістки Бет Гармон, яка на шляху до шахової корони долає не тільки набагато досвідченіших суперників, але й тогочасні стереотипи та власних демонів.

Серіал досконало відтворює стиль і атмосферу 60-х років, а виконавиця головної ролі Аня Тейлор-Джой показує справжній майстер-клас акторської гри, розкриваючи свою героїню не стільки діалогами, скільки мімікою та жестами. Окремої згадки заслуговує ретельність, з якою творці серіалу підійшли до самих шахів. Консультантом «Ферзевого гамбіту» був Гаррі Каспаров, тому всі шахові терміни та комбінації, згадані в серіалі, — справжні. При цьому для того, щоб отримати задоволення від перегляду, зовсім не обов’язково навіть знати, як ходять фігури.

Зараз, коли майже кожен високобюджетний серіал — це спіноф, сиквел, приквел чи, в найкращому разі, екранізація книжки, оригінальні проєкти на вагу золота. Одним з таких є «Виховані вовками» від режисера Рідлі Скотта та сценариста Аарона Ґузіковскі. Ексклюзив HBO Max розповідає про людську колонію на далекій планеті, де пара андроїдів, Мати й Батько, виховують нове покоління людей. Серіал звертається до улюблених тем Скотта: релігії та межі між людським та не-людським, щедро додаючи до них горору та символізму. Фінал сезону виявився доволі суперечливим, але Ґузіковскі запевняє, що знає, куди рухати сюжет, і розпланував історію на наступні п’ять-шість сезонів. Але поки що «Вихованих вовками» продовжили тільки на другий сезон.

HULU

The Great

Тоні МакНамара голосно заявив про себе в Голлівуді сценарієм до «Фаворитки» (за який отримав номінацію на «Оскар» і з десяток інших сценарних номінацій та нагород), а тепер узявся за телебачення. «Велика» розповідає про юні роки Катерини Великої, майбутньої імператорки Російської імперії. Стиль серіалу буде знайомим усім, хто бачив «Фаворитку». Це таке саме сатиричне і анахронічне кіно, яке при цьому напрочуд серйозно ставиться до своїх персонажів. До цього поєднання явного абсурду та драматичного сюжету може бути непросто звикнути, але у підсумку вони створюють один з найоригінальніших серіалів року.

Apple TV+

Mythic Quest: Raven’s Banquet

Серіал від творців «У Філадельфії завжди сонячно» у своєму першому сезоні поставив перед собою не надто просту задачу: поєднати малопривабливих персонажів, як у «Філадельфії», з форматом workplace comedy, як у «Парків і зон відпочинку» та «Супермаркету». І з кожною новою серією було помітно, що сценаристи все впевненіше відчувають матеріал. Тому не дивно, що, мабуть, найкращим епізодом серіалу став останній, карантинний, який дуже вдало й сюжетно поєднав знайомих героїв у форматі робочої Zoom-конференції. Враховуючи, що перший сезон комедій часто буває найслабшим, «Міфічний квест» можна вважати одним з найперспективніших серіалів цього року.

Netflix

«Бріджертони»

Bridgerton

Якщо вас настільки засмучують події 2020 року, що хочеться хоча б подумки мерщій втекти в іншу, простішу епоху, то «Бріджертони» цілком можуть стати вашим улюбленим серіалом у цьому сезоні. Вишукані декорації епохи Регентства? Плітки та скандали? Надзвичайно симпатичні герої та романтика у найкращих стилях Джейн Остін (тільки ще й з такою кількістю сексуальних сцен, що бідолашна письменниця точно б зашарілася)? Тут є все, щоб відволіктися від реальності. Принаймні – на якісь вісім годин. Але попри увесь ескапізм серіалу, не варто сприймати його як бездумну розвагу на кшталт нестерпно солодкої «Емілі в Парижі». Так, це не драма рівню «Пуститися берега», але класних діалогів і тривимірних персонажів тут теж вистачає.

Netflix

«Клуб нянь»

The Baby-Sitters Club

Якщо навіть «Бріджертони» здаються вам аж надто драматичними, то зверніть увагу на ще один серіал від Netflix – неочікувано своєчасну екранізацію серії підліткових романів «Клуб няньок». Якщо коротко, то це точно наймиліша та найщиріша історія сезону – серіал розповідає про милих школярок, які вирішують відкрити власний бізнес. Їм доведеться попрацювати над собою, навчитися краще спілкуватися з друзями, знаходити спільну мову з батьками та йти на компроміси, а глядачам – розчулено посміхатися крізь сльози. Так, часом серіал здається аж надто найскоровим, але саме такі проєкти дозволяють абстрагуватися від абсурду реального світу.

Звання найбільш похмурого серіалу цього року отримує нуарний перезапуск «Перрі Мейсона» – замість оптимістичної судової драми HBO показали нам потужну трагічну історію, повну неочікуваного реалізму. Зізнаюсь, спочатку такий підхід видався мені незрозумілим – зрештою, оригінальні детективні оповідання Ерла Стенлі Гарднера славилися своєю життєствердністю та легким моралізаторством. Але хоча ребут не дуже відповідає духу «справжнього» «Перрі Мейсона», це до біса стильний та вдалий серіал. Та й відсилок для фанатів Гарднера тут вистачає, тому і його фанатам гріх скаржитися. А головне – Метт Різ у ролі змученого, але надзвичайно талановитого детектива точно може позмагатися за титул одного з найкращих акторів цього року.

Фільми Алекса Гарланда часто було складно зрозуміти — сценарист надто добре вміє закрутити сюжет в невимовно заплутанний, але в результаті зрозумілий вузол. І якщо зазвичай він справлявся з таким трюком за дві години, то «Розроби» дали постановнику можливість відірватися на повну.

Сюжет розповідає про загадкову компанію «Амая», офіс якої знаходиться у глушині близ Сан-Франциско. Головна героїня шоу, Лілі, через підозрілу смерть власного хлопця дізнається про таємний підрозділ Devs, в роботу якого особливо занурений засновник корпорації, месієподібний CEO Форест (Нік Офферман). Обійдемося без спойлерів, але без академічного підручника з квантової фізики серіал краще не дивитися.

HBO

«Змова проти Америки»

The Plot Against America

Можливо, «Змова проти Америки» сподобається не всім – вона надзвичайно повільна, реалістична та деталізована, і під час перегляду точно не варто відволікатися на соціальні мережі чи новини. Але чого ще можна було очікувати від нового проєкту Девіда Саймона, творця легендарних «Дротів»? Серіал розповідає про небезпеку популізму та те, наскільки легко люди піддаються чужому впливу. У центрі подій опиняється проста єврейська родина, яка з занепокоєнням спостерігає за тим, як до влади у Сполучених Штатах приходить Чарльз Ліндберг – надзвичайно популярних пілот та політик правих поглядів. Як ви напевно здогадалися, все це відбувається у альтернативній версії Америки, адже насправді Ліндберг не був президентом США. Але серіал описує все це настільки детально та реалістично, що часом здається ледь не документальною роботою.

Серед серіалів 2020 року цей проєкт Netflix виділяється не лише мовою — тут більшість діалогів німецькою та ідишем — а й увагою до спільноти ортодоксальних євреїв, яких зазвичай у попкультурі обходять стороною.

Серіал є екранізацією автобіографії Дебори Фельдман, яка змінила ультраконсервативну общину в Брукліні на вільне життя Берліну. Попри художність подій шоу (який лише надихвася першоджерелом), вони все одно доволі детально показують особливості життя хасидів та разючу різницю між сучасними діберальними трендами та реальністю для багатьох молодих жінок.

Несправедливо проігнорований авдиторією в квітні серіал розповідає про феміністичний рух другої хвилі та боротьбу жінок за прийняття до американської Конституції поправки про рівні права. От тільки на шляху їм стає рух консервативних домогосподарок, який очолює Філліс Шлефлі (Кейт Бланшетт).

Серіал від Hulu не боїться заглиблюватися у складнощі фемінізму та американського законодавства, але при цьому впевнено тримає увагу глядача. По-перше, завдяки вражаючому касту з Кейт Бланшетт, Роуз Бірн, Трейсі Улман, Узо Адуби, Марго Мартіндейл і Елізабет Бенкс. По-друге, завдяки талановитій сценарній роботі шоуранерки Даві Воллер та режисерів, серед яких Анна Боден та Раян Флек, що знімали «Капітан Марвел».

HBO

«Я можу тебе знищити»

I May Destroy You

Будь-який опис сюжету серіалу створює враження складної психологічної драми, побудованої навколо сексуального насилля. Але саме подача відрізняє «Я можу тебе знищити» — сценаристка Мікаела Коен (яка також зіграла головну роль) перетворює історію про зґвалтування в актуальне драмеді, створюючи потрет сучасного покоління і висловлюючись на значно більше тем, ніж сексуальне насилля.

Частково серіал нагадує минулорічну «Ейфорію» — це ще одна спроба візуалізувати на екрані життя молоді кінця 2010-х. Але якщо Сем Левінсон намагався охопити якомога більше архетипів, то Коен обмежується призмою власного бачення сьогодення.

Showtime

«Птах доброго Господа»

The Good Lord Bird

Якщо «Мисливці» від Amazon не змогли до кінця поєднати яскравий стиль та серйозну тему, то «Птах доброго Господа» справляється з цим набагато краще. Історія розповідає про загін аболяціоністів (протестувальників проти рабства у США) під керівництвом Джона Брауна — відомого американського борця за свободу темношкірих, якого у південних штатах вважають терористом та злочинцем.

Озброївшився однойменним романом Джеймса МакБрайда, сценаристи віртуозно використовують неоднозначність героя Ітана Гоука (який зараз знаходиться у найкращій акторській формі), розповідаючи напівміфічну історію боротьби за права у часи Кривавого Канзасу.

HBO Max

«Ми ті хто ми є»

We Are Who We Are

Як і «Назви мене своїм іменем», шоу «Ми ті, хто ми є» Луки Гуаданьїно називають історією дорослішання, але я б не погодилася з таким визначенням. Обидві роботи режисера – скоріше часові капсули, напрочуд детальні замальовки юності, яка немовби завмерла у краплі смоли. Занадто поетичний опис? Ну добре, скажу так – це мрійливі та повільні історії, які не стільки показують дорослішання героїв, як дозволяють глядачам згадати власну молодість. Сам сюжет тут набагато менш важливий за загальний настрій – теплий, сонний, і надзвичайно приємний.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: