Музична прогулянка: чи варто дивитися серіал «Центральний парк» від Apple TV+

Через півроку після запуску Apple TV+ стримінг зробив крок у напрямку дорослої анімації — напевне, найбільш гайпового формату останнього часу. До роботи вирішили долучити перевірені кадри, підписавши Лорена Бушара, автора «Закусочної Боба» та Джоша Гада, якого більшість знають за роллю ЛеФу в лайв-екшн адаптації «Красуні та чудовиська». Головні ролі озвучили не дуже відомі в нас актори, які мають велику популярність у США — зірки Бродвею Леслі Одом-молодший, Тітус Берджес, Девід Діґґс (його ви могли бачити в cеріалі «Крізь сніг»), Крістен Белл (яка теж починала на Бродвеї) і сам Джош Гад.

Секундочку, скажете ви, то це що, мюзикл? Якщо коротко, то так. Але не закривайте текст, а дайте нам шанс розповісти, чому варто звернути увагу на «Центральний парк».

Варто дивитися «Центральний парк», якщо:

Ви любите мюзикли. Тут усе очевидно — американська преса вже охрестила каст «бродвейськими “Месниками”», а сам серіал спирається на музичні номери, як на основний інструмент передачі емоційного стану героїв. Але не поспішайте готуватися прокручувати пісні! Після «Гамільтона» і «Книги мормона» мюзикли суттєво додали у використанні попкультурних референсів, тож кожен номер тут перетворюється на запаковану в різні музичні стилі комедійну мініатюру, часом підкреслену власним анімаційним стилем.

Для гардкорних фанатів жанру тут є ціла купа референсів та приємних неочікуваностей: наприклад, гостьові ролі Крістофера Джексона (Вашингтон у «Гамільтоні») чи Рорі О’Меллі (Елдер МакКінлі у «Книзі мормона»). І це лише в перших двох серіях.

Вам подобається сучасний найскоровий метагумор. Зараз поясню: «Центральний парк» опирається не на цинічно-саркастичні прийоми висміювання суспільства, а подає жарти у більш привітній обгортці. Цим новий серіал Бушара схожий на пізні роботи Майкла Щура (я про «Бруклін 9-9» та «Хороше місце», а не про «Телебачення Торонто»), а не на «Ріка і Морті» чи «Арчера». Водночас рейтингу 18+ серіал не зраджує, часто звертаючись до «доросліших» тем чи просто до чорного гумору.

Вам не хочеться напружуватися. Головний плюс «Центрального парку» — він не намагається вас підвантажити роздумами чи проблемами. Тут немає гіпертрофованої драми чи складних сюжетних поворотів, життя героїв не сповнене складних моральних виборів. Навпаки, все дуже просто та комфортно — життя Центрального парку та буденні питання, які часом доводиться вирішувати. Не обійдеться й без великого протистояння в дусі часу, але який же серіал без центрального конфлікту.

Не варто дивитися «Центральний парк», якщо:

Ви не сприймаєте формат мюзиклів. Незважаючи на винахідливість шоуранерів, музика в серіалі все одно потребує додаткової уваги, але не завжди хочеться цю увагу приділяти. Навряд чи «Центральний парк» переверне ваше уявлення про формат мюзиклу. Краще вже спробуйте «Гамільтона».

Ви не готові витрачати свій час на проблеми гіпстерів. Центральний конфлікт шоу можна цілком описати як «урбаністи проти забудовників», і це все, що потрібно знати про новий тайтл Apple TV+. Якщо вас не турбують проблеми комфортного існування в міському просторі чи просто не хочеться приділяти увагу сюжетним лініям на зразок «наглядач парку намагається повернути довіру роллерів», то краще зверніть увагу на інші серіали. Їх останнім часом виходить чимало.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: