Ромком для гіпстерів: чи варто дивитись серіал High Fidelity від Hulu
Двадцять років тому вийшов класичний ромком High Fidelity (також відомий як «Фанатик») за мотивами однойменного романа британця Ніка Хорнбі. На відміну від, напевне, переважної більшості інших романтичних комедій початку 2000-х, «Фанатик» розповідав історію з точки зору чоловіка – трохи егоцентричного невдахи-меломана Роба (Джон К’юсака). Протягом усього фільму, головний герой намагався не лише втримати на плаву свій магазин вінілових платівок, але й проаналізувати всі свої романтичні стосунки та зрозуміти, що ж він робить не так.
Незрозуміло, чому канал Hulu вирішив зняти ще одну адаптацію роману – екранізація 2000 року досі вважається одним з найкращих ромкомів в історії жанру, а персонаж К’юсака надихнув безліч гіпстерів зібрати власну колекцію вінілів. Але серіал все ж зняли – тепер історія про пошуки кохання стала трохи довшою та сучаснішою, а головна роль дісталась акторці Зої Кравіц. Розповідаємо, чи варто дивитись нову інтерпретацію цього сюжета.
Варто дивитись, якщо:
Ви любите Зої Кравіц. Роб (Зої Кравіц) п’є чистий віскі, харчується бургерами, має модельну зовнішність, віртуозно розбирається у класиці рок-музики, спить з хлопцями на першому побаченні, ніяк не може налагодити своє особисте життя та регулярно ламає четверту стіну якимись саркастичними зауваженнями. Так-так, знаю – яке ж це суцільне кліше. Героїня ніби повністю складається зі шматочків інших cool girl-образів: тут і грайлива харизма Серени з «Пліткарки», і постійна саморефлексія протагоністки «Погані», і жорстка оболонка в стилі умовної Джессіки Джонс (шкіряні куртки та любов до міцного алкоголю, як оригінально!). Пам’ятаєте славетний монолог зі «Зниклої» про те, якими чоловіки уявляють ідеальну дівчину? Так ось, Роб – настільки точне уособлення цього архетипу, що героїня могла б перетворитись на самопародію.
На щастя, Зої Кравіц вдається вдихнути у героїню трохи життя – в її сварках та внутрішніх монологах стільки емоцій та щирості, що ідеальна Роб з кожним епізодом здається більш справжньою. Навіть у ті моменти, коли вчинки дівчини здаються аж надто драматичними чи, навпаки, передбачуваними, їй хочеться співчувати – не тому, що Роб легко зрозуміти, а бо її переживання виглядають цілком реальними.
Ви любите музику і хоч колись мріяли жити у Нью-Йорку. Будьмо чесними, нова інтерпретація «Фанатика» – щось на кшталт «Секса і міста», але для гіпстерів. Тож якщо у вас є вініловий програвач (чи, наприклад, фотоапарат-полароїд), і зазвичай ви не любите усі ці сльозливі ромкоми, але часом вам хочеться понервувати через стосунки вигаданих героїв, то «Фанатик» – ідеальний серіал. Попри те, що романтичні пригоди Роб тут виведені на перший план, шоуранери справді приділяють багато уваги іншим аспектам життя героїні – її любові до музики, спробам підтримувати власний бізнес, дружбі з колегами та родинним стосункам. До речі, саундтрек до серіалу складав музикант Квестлав, у епізодах шоу з’являються легендарна співачка Деббі Гаррі та продюсер Джек Антонофф, а серед локацій – культові нью-йоркські клуби та студії звукозапису.
Не варто дивитись, якщо:
Ви любите реалістичні історії. Пам’ятаєте, я писала, що Зої Кравіц – чи не головний козир серіалу? Так ось, з цим все не так просто. З одного боку, акторка справді чудово наділяє свою героїню щирістю та безпосередністю. З іншого – часом дуже складно уявити, щоб дівчина з зовнішністю та харизмою Кравіц потрапляла у ті ситуації, в яких опиняється протагоністка. Герой К’юсака був чудовим аватаром для будь-якого глядача-чоловіка – трохи ексцентричним, але не надто дивним, розумним, але приземленим, харизматичним, але не схожим на голлівудського красеня. Складно уявити на його місці людину, яка виглядає і поводиться як Зої Кравіц, та ще й живе у розкішній квартирі посеред Нью-Йорку.
Та головне, що сценарій жодним чином не ставить під сумнів її крутість – інші персонажі постійно вражені її музичним смаком та почуттям гумору, чоловіки постійно закохаються в неї з першого погляду, а проблеми виникають лише через те що Роб сама повелась негарно. У час, коли на телебаченні виходять складні історії на кшталт «Погані», історія про те, як ідеальна героїня Зої Кравіц шукає кохання, здається аж надто прилизаною та гарною.