Американський оптиміст у Лондоні: чи варто дивитися серіал Ted Lasso від Apple

У 2013 році телеканал NBC вирішив прорекламувати придбання прав на трансляцію англійської Прем’єр-ліги гумористичним роликом, у якому новим тренером Тотенгема несподівано призначили американця. Роль Теда Лассо, який знає щось тільки про американський футбол, виконав Джейсон Судейкіс, тоді ще актор Saturday Night Live. Ролик виявився настільки успішним, що наступного року телеканал зняв до старту чемпіонату ще один. А наступного року ще один. І от, у 2020 на Apple TV вийшов цілий серіал про нього, ще й від Білла Лоуренса, творця «Клініки». Розповідаємо, кому варто звернути на нього свою увагу.

Варто дивитись Ted Lasso через:

Нестримний оптимізм. Термін «найскор» для позначення фільмів і серіалів, які стверджують силу доброти й гуманності, виник тільки в 2018 році, але кількість представників цього напряму постійно зростає. І «Тед Лассо» – гідний продовжувач традицій «Паддингтона». У них навіть канва схожа: гість з Америки (континенту) прибуває в цинічний Лондон, де завдяки щирості, відкритості й доброті розтоплює холодні серця грубих англійців.

Тед Лассо у виконанні Судейкіса – нескінченний потік оптимізму, опиратися якому дуже важко. З кожною новою серією він отримує все більше й більше симпатиків серед числа персонажів, і якщо так і буде продовжуватися, то важко припустити, чи залишаться взагалі в Лондоні скептики. Поки що вийшли тільки три серії, всього в першому сезоні їх буде десять, а про другий поки нічого не відомо. Але є побоювання, що в цій нестримній ході оптимізму криється найбільша вразливість серіалу. Адже персонажі не нескінченні, а вже після трьох серій Лассо завоював прихильність капітана команди, правого захисника, директора з футбольних операцій, дівчини головної зірки команди, суворого журналіста, та відповідального за інвентар. Найімовірніше, для першого сезону скептиків вистачить, але якщо Apple захоче продовжити серіал (що дуже ймовірно, враховуючи, наскільки мало у них контенту), то «Теду Лассо» доведеться фактично перевинаходити себе для другого сезону.

Цікавих персонажів. В оригінальних скетчах Тед Лассо був самовпевненим і некомпетентним тренером, який вважає, що йому під силу все. У серіалі ж перед нами постає зовсім інша людина. По-перше, він усвідомлює свою некомпетентність і розуміє, що нічого не може дати команді як тактик. По-друге, його абсурдна самовпевненість перетворилася на міцну впевненість у тому, що він справді може бути корисним футбольній команді, навіть не знаючи нічого про футбол. Таким чином, якщо Лассо у скетчах – це американець, як їх часто бачать європейці (занадто гучний і без крихти самокритики), то Лассо у серіалі – це американець, якими його хочуть бачити самі американці (незламний перед будь-якими труднощами та однаково доброзичливий до всіх).

Але хоча Судейкіс і є головною зіркою шоу, інші персонажі не зливаються за ним у безлике тло. Серіал швидко і влучно окреслює характер і головні риси всіх дійових осіб, і залишається сподіватися, що 10 серій у сезоні буде достатньо, щоб краще їх усіх розкрити. Особливо яскраво сяє Джуно Темпл, яка грає Кілі, дівчину нападника команди. Вона «краде» кожну сцену, в якій є, і хотілося б, щоб їй знайшли краще застосування, ніж просто бути дівчиною футболіста.

Саундтрек. Звісно, як можна дивитися серіал Білла Лоуренса й не згадати про музику? Його «Клініка» була відомою скарбницею інді й альтернативи, цю любов до них переніс у свою режисерську кар’єру і Зак Брафф (він, до речі, зняв другу серію «Теда Лассо»). Пісню, що звучить у заставці, виконав Маркус Мамфорд, фронтмен, як легко здогадатися, Mumford & Sons. Окрім нього в серіалі можна почути Sex Pistols, Nirvana, Девіда Бові, Майкла Ківануку, The Lumineers та багато інших.

Не варто дивитись Ted Lasso, якщо:

Ви шукаєте смішну комедію. «Теда Лассо» можна назвати душевним, можна назвати добрим, можна назвати дотепним. Але навряд чи нове шоу Apple можна назвати смішним. Зазвичай для комедійного серіалу це вирок. Проте «Тед Лассо» не смішний не тому, що у нього погані жарти, а тому, що він не намагається викликати у глядача регіт. У ньому майже відсутні жарти у форматі «сетап – панчлайн», натомість він покладається на своїх персонажів і їхню дотепність. Йому важливіше, щоб глядач усміхався, ніж сміявся. Це може відвернути від серіалу тих, хто шукає саме комедію, але це радше свідомий вибір творців, ніж нездатність зробити справді смішний продукт.

Ви хочете побачити серіал про футбол. Як і Mythic Quest, інший комедійний серіал від Apple, «Тед Лассо» використовує свій сеттинг більше як декорацію, ніж як джерело жартів. Якщо основою скетчів NBC були жарти про відмінність американського футболу та «соккеру», то тут від них залишилися тільки рідкісні згадки. Це шоу про те, як новий начальник намагається змінити колектив. Це з тим же самим успіхом міг бути не тільки будь-який інший вид спорту, але й взагалі будь-яка компанія. Тому якщо «Тед Лассо» зацікавив вас винятково тематикою футболу, ви навряд чи залишитесь задоволеними.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: