Усе, що відомо про екранізацію «Володаря перснів» від Amazon

Стрімінговий сервіс Amazon Prime Video виробляє власний контент уже більше п’яти років. І попри успіхи як серед критиків («Дивовижна Місіс Мейзел» і «Очевидне» виграли на двох 5 «Золотих глобусів» і 24 «Еммі»), так і серед глядачів («Пацани» і «Джек Раян» стали найбільш популярними серіалами сервісу на момент виходу), їм досі бракує контенту, що зробив би Prime Video не просто приємним бонусом до безкоштовної доставки.

Оскільки «Гра Престолів», найуспішніший серіал останнього десятиліття, міцно прив’язана до HBO, Amazon у гонитві за новим флагманом вирішив піти до джерела усього західного фентезі. Тому заплатив 250 мільйонів доларів за права на постановку серіалу за мотивами «Володаря перснів», гарантувавши бюджет у 1 мільярд доларів. Це робить проєкт найдорожчим телесеріалом в історії телебачення. Але що наразі відомо про такий амбітний задум? Спробуємо відповісти на головні запитання.

Хто відповідає за екранізацію?

Зазвичай фільми й серіали починаються з ідеї, яку потім втілюють у життя. Але з «Володарем перснів» усе було навпаки: Amazon спершу купив інтелектуальну власність, а потім почав пошук шоуранерів, які запропонують найцікавішу ідею. Можливо, колись ми дізнаємося про відомих людей, що не пройшли цей кастинг, але поки що відомі лише переможці: Джей Ді Пейн і Патрік МакКей.

Шоуранери Джей Ді Пейн і Патрік МакКей

Не дивуйтеся, якщо ви ніколи не чули ці імена. «Володар перснів» буде їхнім першим проєктом: до цього вони були тільки сценаристами «Стартрек: За межами Всесвіту», але після численних переписувань їхні імена прибрали з титрів. Також у 2018 році вони мали бути сценаристами «Круїзу по джунглях» з Двейном Джонсоном і Емілі Блант у головних ролях, проте їхній сценарій знову переписали, і їхніх імен знову не буде в титрах.

У команді Пейна і МакКея є й досвідченіші сценаристи. Зокрема, Дженніфер Хатчінсон, що працювала над «Пуститися берега» і «Краще дзвоніть Солу»; Стефані Фолсом, сценаристка «Історії іграшок 4» і «Тор: Раґнарок»; Джейсон Кехілл («Клан Сопрано» та «Зупинись і гори») і Джастін Добл (перші два сезони «Дивних див»).

Режисером перших двох серій, які зазвичай визначають зовнішній вигляд серіалу, буде Хуан Антоніо Байона. Іспанець найбільше відомий постановкою фільмів «Неможливе», «Поклик монстра» і «Світ Юрського періоду 2».

Про що буде серіал?

Це найголовніша таємниця, яку зберігають настільки ретельно, що сценаристи працюють у будівлі з забитими вікнами, куди увійти можна тільки за відбитками пальців. І це не перебільшення, це справжні заходи безпеки, які Amazon вживає для уникнення витоків інформації. Точно відомо одне: ми не побачимо подій, що були в трилогіях Пітера Джексона.

Це пов’язано з тим, що Amazon купили права тільки на Другу Епоху історії Арди (Арда – це світ, де відбуваються події «Володаря перснів»). А події «Гоббіта» і «Володаря перснів» відбуваються в Третю Епоху, права на яку належать Middle-Earth Enterprises.

Друга Епоха пов’язана з розквітом і занепадом Нуменору, легендарного королівства людей, розташованого на острові біля Середзем’я. Саме з Нуменору походять королі Гондору, саме звідти веде свій родовід Арагорн. Історія Нуменору є толкієнівським перекладенням міфів про Атлантиду і Вавилонську вежу: розвинуте людство насмілилося вважати себе рівними богам, за що поплатилося тотальним винищенням.

Інший елемент Другої Епохи: створення Перснів Сили Сауроном, внаслідок якого він підкорив собі людство, що жило в Середзем’ї, та занапастив гномів. Тільки втручання нуменорців завадило йому знищити ельфів у тривалій війні.

Поки невідомо, яким саме подіям Другої Епохи буде присвячений серіал, але більшість джерел все ж схиляються до того, що у фокусі буде саме протистояння Саурона та ельфів у Середзем’ї. У творців серіалу є картбланш на створення будь-яких власних персонажів чи подій, але вони не повинні суперечити творам Толкіна. Спадкоємці письменника мають право вето на будь-які ідеї сценаристів, які, на їхню думку, не відповідають першоджерелу.

Чи з’являться в серіалі якісь знайомі персонажі?

Єдиний офіційно підтверджений персонаж, знайомий публіці за фільмами Пітера Джексона, це ельфійка Ґаладріель. У «Гоббіті» та «Володарі Перснів» її зіграла Кейт Бланшетт, а в серіалі Amazon її роль виконає Морфідд Кларк. Власне, саме наявність Ґаладріель дозволяє припустити, що події серіалу будуть пов’язані зі створенням Перснів і війною ельфів та Саурона. Адже Ґаладріель належить один з трьох ельфійських Перснів, «Нен’я».

Також важко собі уявити «Володаря Перснів» без головного антагоніста Другої та Третьої Епох – Саурона. Цікаво, що в Другій Епосі він ще не зазнав фізичних ушкоджень, мав прекрасну зовнішність і безпосередньо спілкувався з ельфами й людьми. А значить, обійтися чорними латами чи полум’яним оком не вийде – доведеться шукати актора. Проте наразі жодної інформації про кастинг на цю роль немає.

Третім персонажем, знайомим глядачам за трилогіями Джексона, може стати Елронд. Про це нещодавно повідомив сайт TheOneRing, що спеціалізується на всесвіті Толкіна. Проте офіційного підтвердження цієї інформації немає, так само як і чуток про те, чи може Г’юґо Вівінг повернутися до своєї ролі.

Хто гратиме в серіалі?

Головну роль «Белдора» (в лапках, бо це не офіційна інформація, і цілком може бути псевдонімом) виконає Роберт Арамайо, найбільше відомий за роллю молодого Неда Старка у флешбеках «Гри Престолів». Також його можна буде побачити в прийдешньому фільмі The King’s Man, але невідомо, наскільки великою там буде його роль.

Amazon також назвав і інших акторів, найвідоміші з яких це, мабуть, Джозеф Моул (Бенджен Старк з «Гри Престолів»), Назанін Боніаді («Батьківщина», «Двійник», «Як я зустрів вашу маму») та Ісмаель Крус Кордова (Ектор Кампос з «Рея Донована»). Проте поки що невідомі навіть імена персонажів, яких вони зіграють.

Також продюсери повідомили, що ще не всі головні ролі отримали своїх виконавців, але поки що новин про оновлення акторського складу не було.

Коли буде прем’єра?

Прем’єру заплановано на кінець 2021 року, але точна дата поки невідома. На відміну від переважної більшості фільмів і серіалів, пандемія майже не вплинула на знімальний процес «Володаря перснів». Планувалося, що перші дві серії знімуть до травня, після чого буде перерва у 4-5 місяців, під час якої серії змонтують, сценаристи внесуть зміни у перший сезон і почнуть готувати другий, а зйомки продовжаться в середині жовтня. Проте через коронавірус зйомки довелося перервати вже в середині березня. На щастя, більшість матеріалу була на той момент вже готова, а тому запланована перерва розпочалася трохи раніше.

Оскільки серіал знімають у Новій Зеландії, де пандемію майже повністю вгамували, передбачається, що знімальний процес відновиться наприкінці року, а всі серії першого сезону вийдуть вчасно. Офіційного оголошення кількості серій у першому сезоні не було, але Том Шиппі, толкінознавець, який працював над серіалом, повідомив захмарну для преміум-серіалів цифру в 20 епізодів. Невідомо, чи справді їх буде стільки, і чи з’являться вони на стрімінгу одночасно або виходитимуть щотижнево.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: