«Радіо Палантир»: Vertigo і «Твоя підпільна гуманітарка» запустили подкаст про світ Дж.Р.Р. Толкіна

Серіал по «Володарю песнів» вийде вже 2 вересня, а отже час готуватися! Якщо перечитати тексти Толкіна та передивитися «Володаря перснів» і «Гобіта» вам мало, то слухайте новий подкаст від Vertigo та «Твоєї підпільної гуманітарки» з промовистою назвою «Радіо Палантир».

Щотижня, починаючи з 29 липня, Юра Поворозник та Остап Українець будуть обговорювати один з текстів світу Середзем’я. У подкасті вийдуть випуски про «Володаря перснів», «Сильмариліон», «Гобіта» та інші знакові історії у легендаріумі Толкіна.

Послухати перший випуск уже можна на всіх подкаст-платформах і навіть на ютубі.

У ранньому доступі подкаст буде виходити на патреоні Vertigo та (трішки пізніше) на патреоні «Твоєї підпільної гуманітарки».

«Володар Перснів: Братство персня»

Перший подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють першу частину «Володаря перснів» — книжкову і фільмову. Протягом подкасту Юра встигає розповісти про ранні чорновики «Володаря перснів» та знайти сліди Пратчетта в екранізації, а Остап порівнює Середзем’я зі світом Dark Souls і критикує кіношного Ґімлі.

«Володар Перснів: Дві вежі»

Другий подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють другу частину «Володаря перснів» — книжкову і фільмову. Мова заходить про такого різного Ґолума, складнощі CGI на початку 2000-х, расизм, причини Саруманового «вигнання» з франшизи та батальні сцени у світі «Володаря Перснів».

«Володар Перснів: Повернення короля»

Третій подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють третю частину «Володаря перснів» — книжкову і фільмову. Мова заходить про складне життя орків, різницю між книжковим і фільмовим королем Араґорном та про індустріалізацію Ширу.

«Сильмариліон»

Четвертий подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють «Сильмариліон» — епічний твір Джона Роналда Руела Толкіна, виданий його сином Крістофером вже після смерті батька. Мова заходить про джерела натхнення Професора, поведінку Феанора, ельфійські звичаї, релігійні практики Нуменору і загадкове потойбіччя гобітів.

«Берен і Лутієн», «Діти Гуріна», «Загибель Ґондоліну»

П’ятий подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють три найбільші історії з «Сильмариліону» — «Берен і Лутієн», «Діти Гуріна», «Загибель Ґондоліну». Мова заходить про слабкі сторони світу Толкіна, демонічний потенціал котів, проблеми свободи волі та Батуринську трагедію.

«Гобіт»

Шостий та заключний подкаст циклу, де Юра та Остап обговорюють перший опублікований роман Толкіна — «Гобіт». Мова заходить про Івана Котляревського, порівняння гномів з євреями, еволюцію ельфійських співів та незняту дилогію Ґільєрмо дель Торо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: