«Білий на Місяці»

«Країна Лавкрафта»  –  Сезон 1  –  Серія 2/10

Ласкаво просимо назад у Країну Лавкрафта – похмуре і небезпечне місце, наповнене як самовпевненими агресивними расистами, так і цілком буквальними кровожерливими монстрами. На минулому тижні наші протагоністи вирушили у загадковий квест, щоб знайти зниклого батька головного героя, але дорога виявилась непростою – якщо Чикаго 1950-х було відносно прогресивним та толерантним місцем, то невеликі містечка Нової Англії виявились ідеальним сеттингом для соціального горору. Тож коли ми востаннє бачили Тіка, Джорджа та Леті, вони щойно врятувались від цілої зграї шогготів, і налякано шукали прихисток в маєтку загадкового містера Брейтвайта – чоловіка, з яким нібито нещодавно бачився зниклий Монтроуз.

Які небезпеки чекають на наших героїв цього тижня? Які секрети приховує зловісний Ардем? А головне – чому заможний білий містер Брейтвайт так гостинно приймає компанію афроамериканців у своєму домі? Враховуючи, що один з продюсерів серіалу – режисер горору «Пастка», все це виглядає дуже вже підозріло.

Дім, повний таємниць

Отже, троє темношкірих персонажів заходять у загадковий маєток в Новій Англії, де на них вже чекають: для кожного підготовлена розкішна кімната, на веранді накритий легкий ланч, а люб’язний білявий дворецький знає всіх поіменно. Але найдивніше те, що Леті та Джордж аж ніяк цьому не дивуються, а спокійно насолоджуються комфортним ранком в Ардемі. Летіша радісно приміряє сукні, якими набита шафа її нових покоїв (і всі з них ніби індивідуально зшиті на її фігуру!), а дядько Джордж раптом втрачає увесь свій здоровий скептицизм, побачивши в кімнаті стелаж, наповнений улюбленими книгами.

Тільки Тік підозрює, що все якось аж надто добре – особливо якщо пригадати, що лише декілька годин тому він з друзями ледь відбивався від лавкрафтівських чудовиськ та застрелив місцевого шерифа поліції. Але чому його компаньйони поводяться так, ніби нічого незвичайного не сталося? Відповідь проста – Леті та Джордж якимось чином забули про події минулої ночі, а тепер ніяк не можуть повірити у розповідь свого товариша. Звісно, все ускладнюється ще й тим, що машина, яку героїня Джерні Смоллетт нещодавно розбила, виглядає цілком цілою та чистою – так, ніби вона ні краплі не постраждала від нападу лісових чудовиськ. Персонажі згадують усі деталі минулої ночі лише після чергової зустрічі з шогготами, але Крістіна Брейтвайт (та сама білява жінка, яка перевертає машини силою думки) їм знову стирає пам’ять. Так, магії в цьому світі вистачає.

До речі, ось цікава пасхалка: епізод починається з життєрадісної сцени, поставленої під оптимістичну пісню Movin On Up співачки Ja’net DuBois. Ця пісня грала в титрах «Джефферсонів» – першого в історії американського телебачення ситкому про життя афроамериканців.

Походження Тіка

Прогулянка Ардемом допомагає протагоністам розгадати аж дві важливі таємниці – місцезнаходження Монтроуза та причину, з якої їх родину взагалі заманили у Нову Англію. З батьком Тіка все просто – його тримають у найбільш зловісній та готичній вежі місцевого селища. Ось тільки старий не надто радіє, коли його рятують – виявляється, він якраз не хотів, щоб Аттікус приїздив до Ардема, і до останнього сподівався, що Брейтвайту не вдастся змусити сина сюди приїхати.

Ну добре, можна було здогадатися, що вся ця історія з листом – непогано продумана пастка. Але навіщо Товариству Синів Адама якийсь темношкірий колишній солдат? Після розмови з дворецьким стає зрозумілим, що Тайтус Брейтвайт – прадід сучасного власинка маєтку – був не лише шалено багатим рабовласником, але й сектантом-магом, який мріяв отримати безсмертя. Він навіть намагався провести надзвичайно небезпечний ритуал, який мав би повернути людство до того «природного стану», який колись порушила Єва.

Але ось цікава деталь – Тайтус був «дуже ласкавим до своїх рабів». Одна з темношкірих прислужниць навіть завагітніла від нього, а потім втекла з маєтку під час дивної пожежі, у якій сам Брейтвайт загинув. Враховуючи, що Монтроуз в своєму листі писав про те, що знайшов «таємний спадок їх родини», нескладно здогадатися, що Аттікус – прямий нащадок Тайтуса Брейтвайта, правнук рабині-утікачки. Це могло б бути просто цікавим фактом (і деконструкцією улюбленого сюжетного ходу Лавкрафта, в якому герої з жахом дізнаються про своє «брудне» походження), але у цьому серіалі кровні зв’язки грають не лише номінальну роль. Товариство Братів Адама вірить у те, що прямі нащадки Тайтуса наділені надзвичайною силою, і відповідно до їх правил Тік могутніший за всіх культистів окрім самого Семюеля Брейтвата, власника маєтку. Ось тільки все це не дуже грає на руку протагоністу – попри силу Тіка, Брейтвайт бачить в ньому лише ресурс для реалізації своїх амбіцій.

Небезпечні ритуали

Під кінець епізоду протагоністи опиняються у ще більш неприємному становищі. Леті та Джоджа підстрелили, а Тіка змушують взяти участь у зловісній церемонії, яка навряд закінчиться чимось хорошим – коли такий ритуал востаннє намагалися проводити, усі учасники процесу згоріли заживо. Крістіна Брейтвайт ніби як переконує протагоніста в тому, що вона набагато прогресивніша за свого батька, але поки все обмежується словами – схоже, жінки не грають в Товаристві Братів Адама настільки важливої ролі, щоб на щось впливати. Цікаво, як далі розвиватиметься сюжетна лінія героїні Еббі Лі – у книзі фігурував син Брейтвайта, тому тут сценаристи точно придумали щось нове. Хоча деякі глядачі вже теоретизують, що Крістіна та загадковий білявий дворецький – одна й та сама людина, яка просто змінює свою зовнішність відповідно до ситуації.

Посеред дивного ритуалу (який, до речі, проходить під поему Whitey’s On The Moon, в якій страждання афроамериканців протиставляється амбіціям білих політиків) Тік отримує неочікувану допомогу від власної прабабусі – привид колишньої рабині Брейтвайта допомагає йому втекти, коли маєток знову починає горіти та падати. У цей же час Леті витягує з руїн дому Джорджа та Монтроуза, але бідолашного героя Кортні Б. Венса, схоже, вже не врятувати. І це не просто сумно, а й обурливо – сценаристи ось-ось почали натякати на те, що саме він є справжнім батьком Тіка!

Так чи інакше, третій епізод обіцяє бути цікавим – наші протагоністи (тимчасово) врятувались від культистів, але тепер їм доведеться бути надзвичайно обережними. Скоріше за все, хоч хтось із секти вижив – скоріше за все, вперта і рішуча Крістіна, яка досі не розкрила усі свої карти. Здається, їй самій не дуже подобалось жити в тіні свого консервативного батька, але що тепер? Ми знаємо, що героїня Еббі Лі має хист до магії, і чудово знається на чудовиськах (настільки, що розводить їх), але яка саме в неї мотивація? У будь якому випадку, Аттікусу та друзям варто бути насторожі.

Офіційний подкаст серіалу

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: