«Рекапери»: чи варто дивитися Tokyo Vice від HBO Max
7 квітня на HBO Max вийшов серіал від режисера Майкла Манна. Легендарний постановник, який працював над культовим серіалом Miami Vice («Поліція Маямі»), повернувся до формату, допомігши екранізувати автобіографію Джейка Адельстайна, першого іноземного члена редакції японської газети Yomiuri Shimbun.
Серіал розповідає про життєвий шлях Джейка, який швидко знайомиться з детективом, який розслідує діяльність якудзи, та починає сам досліджувати цю тему. У першому випуску «Рекаперів» Саша, разом з редактором The Village Ukraine Ярославом Друзюком, обговорюють перший сезон серіалу. Подкаст ви можете знайти на усіх основних платформах, а нижче почитати коротку текстову версію, якщо вам більше подобається читати, аніж слухати.
Варто дивитися «Поліцію Токіо», якщо:
Вам подобається Японія. Серіал не просто розповідає про першого журналіста-іноземця в одній з найбільших газет Японії. Він знятий в Японії та докладає дуже багато зусиль, щоб показати західним глядачам побут та рутину країни у кінці 90х. Більше того, приблизно половина діалогів у серіалі звучить японською.
Від цієї уваги до автентичних деталей дещо страждає образ головного героя, який часом перетворюється у стереотипного американця, якому доводиться вчитися звичаям країни, спочатку їх ігноруючи або порушуючи. Все це зроблено, аби глядачі могли зрозуміти деталі японського побуту, які можуть бути незнайомі західній авдиторії.
Вам подобаються фільми Майкла Манна. Режисер, хоч і згадується у всіх медіа поруч з серіалом, зняв лише пілот та виступив виконавчим продюсером Tokyo Vice. Але навіть попри обмежену роль, вплив постановника на історію та візуальний стиль відчувається з першого до останнього кадру.
Попри велику кількість персонажів, шоу все одно концентрується на «самотніх вовках», які протиставляють себе світу та дивляться на усіх з підозрою, недовірою і неприязню.
В той же час токійський район Кабукічо, де відбуваються події, знятий неймовірно стильно. Знімальна група попрацювала над тим, щоб і заповнені неоном вулиці, і лаконічні інтер’єри, і навіть запилюжені дахи виглядали максимально реалістично та водночас красиво. HBO Max уміє тримати марку не гірше за Apple TV+.
Вам подобаються реалістичні історї про злочинний світ. Звичайно, сюжет Tokyo Vice не позбавлений певної драматизації задля сценічного ефекту, але серіал все одно намагається максимально достовірно показати вплив якудзи на японське суспільство у всіх його проявах.
Вам подобаються сильні жіночі персонажі. Саманта Портер у виконанні Рейчел Келлер цілком могла стати стандартним сюжетним інструментом в руках сценаристів, а натомість претендує на звання однієї з найцікавіших героїнь цього серіального року. Персонажка не лише знайомить глядачів з життям за лаштунками японських хостес-клубів, а й відвойовує чільне місце у списку героїв Tokyo Vice, за якими хочеться спостерігати в майбутньому.
Не варто дивитися «Поліцію Токіо», якщо:
Вам дуже не подобається Енсел Елґорт. Можливо справа у зачісці, а можливо у відсутній харизмі, але Джейк Адельстайн у виконанні Елґорта скоріше займає місце головного героя, ніж відчувається як головний герой цієї історії. На щастя, серіалу не бракує хороших акторів, щоб дати глядачеві достойні причини терпіти появу Енсела на екрані.