Кріс Еванс, вбивство і родинні таємниці: чи варто дивитись серіал «Захищаючи Джейкоба»

Apple TV+ продовжує працювати за своєю коронною формулою – стрімінг-сервіс вчергове взявся за похмуру драматичну тему, покликав на головну роль надзвичайно популярного актора і створив якісний, але доволі шаблонний серіал. Протягом минулих місяців ми вже спостерігали за тим, як Руперт Грінт розслідує справу зловісного немовляти, стежили за медійною боротьбою Різ Візерспун та Дженіфер Еністон, і сміялись над постапокаліптичним Джейсоном Момоа. У квітні настала черга Кріса Еванса – йому дісталась центральна роль у детективному трилері «Захищаючи Джейкоба». Розповідаємо, кому варто дивитися цю історію, і чи стане вона новою «Зниклою».

Варто дивитись, якщо:

Ви просто дуже любите серіали про злочини та розслідування. «Захищаючи Джейкоба» продовжує традицію стильних, невеселих детективних трилерів, в центрі яких знаходяться маленькі містечка, повні таємниць і внутрішніх інтриг. Головний герой – Ендрю Барбер (Кріс Еванс), талановитий і популярний заступник міського прокурора. Його дружина Лорі (Мішель Докері, яку ви могли бачити в «Джентльменах» Гая Річі) – лагідна виховательниця у спеціалізованій школі для проблемних дітей. Пара виховує єдину дитину – мовчазного, але цілком вихованого та розумного 14-річного старшокласника Джейкоба (Джейден Мартелл). Красивий дім, дорогі машини, кар’єрні успіхи та спокійне родинне життя – здавалось би, Барбери цілком реалізували американську мрію.Звісно, така ідилія не може продовжуватись вічно. Принаймні, не у детективному трилері. Одного дня хтось жорстоко вбиває однокласника Джейкоба посеред міського парку. Шокований подією Ендрю очолює пошуки злочинця, хоча його колеги і побоюються можливого конфлікту інтересів. Але навіть вони не здогадуються, що перші докази у справі вказують на можливу причетність самого Джейкоба – виявляється, загиблий цькував його у школі, а на тілі покійного знаходять його видбидти пальців. Ендрю усувають від виконання обов’язків, втім, навіть це не завадить йому продовжувати власне розслідування та спробувати зрозуміти, чи винний його син.Ви цікавитесь психологією і стосунками між батьками та дітьми. Якщо розглядати «Захищаючи Джейкоба» як повноцінний детектив, то у серіала є очевидні недоліки – сценаристи часто нехтують реалізмом та заграють з надмірною мелодраматичністю. У той же час шоу непогано розкриває тему складних родинних стосунків. Батьки Джейкоба намагаються боротися за сина та відстоювати його репутацію, але з часом навіть у них починають з’являються сумніви в його невинності. Особливо цікава сюжетна лінія мами хлопчика – героїня Мішель Докері намагається відганяти від себе думки про можливу «ненормальність» сина, відчуває за них сором, але все одно щоночі аналізує дрібниці з його дитинства. Щось схоже було і в блискучій драмі «Щось не так з Кевіном» Лінн Ремзі, і в другому сезоні «Мисливця за розумом» – ось тільки шкода, що зараз шоураннери серіалу не приділяють цій сюжетній лінії достатнього часу.

Не варто дивитись, якщо:

Вам важливий реалізм і розвиток героїв. Як ми вже казали, сценаристи шоу часто нехтують достовірністю. Драма нагнітається з такими шаленими темпами, що складається враження, ніби усі поліцейські та журналісти в містечку раптом зненавиділи родину бідного Кріса Еванса і будуть їх переслідувати навіть тоді, коли ніяких конкретних доказів проти Джейкоба немає. Герої постійно заявляють про якісь високі ідеї і обов’язок, але при цьому на їх мотивацію і характери натякають лише дуже загально. Навіть батьки Джейкоба так і не розкриваються як повноцінні персонажі – вони скоріше представляють певні архетипні образи, які, на думку шоураннерів, повинні бути у «солідній» драмі. В теорії, герой Кріса Еванса ніби розривається між турботою про свого сина та бажанням дотримуватися закону. На практиці він (принаймні, поки що) виглядає еталонним бойскаутом, який до останнього вірить в американську судову систему, залишається ввічливим з усіма навколо і сподівається на краще. Іншими словами, якщо Кріс Еванс взяв цю роль, щоб трохи позбутися вічного амплуа Капітана Америки, то з цим не дуже склалось.

Як і більшість сучасних детективних серіалів про заможних американців, «Захищаючи Джейкоба» виглядає дуже симпатично – шоуранери одночасно надихаються похмурими темними тонами «Озарка» і вишуканими локаціями «Великої маленької брехні». На яке б пекло не перетворювалось життя Барберів, кожен кадр виглядає стильно – дім протагоністів залишається ідеально прибраним та просторним (деякі рецензенти навіть порівнювали інтер’єри з фірмовими магазинами Apple), а герої нервують та сваряться лише у випрасованому, дорогому і охайному одязі та з ідеальним макіяжем. На справжнє життя це, звісно, не дуже схоже. А ось на драматичну рекламу iPhone (вони є у всіх персонажів шоу, окрім як у підозрілого секс-злочинця, що регулярно підглядає за дітьми) – цілком.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: