Джейсон Момоа та світ майбутнього: чи варто дивитись «Сліпота» від Apple TV+

Першого листопада почав працювати ще один стрімінг – Apple TV+. Серед найцікавіших пропозицій платформи – драма «Ранкове шоу» з Дженніфер Еністон, Різ Візерспун та Стівом Карелом у головних ролях, анахроністична комедія «Дікінсон» та постапокаліптична драма «Бачити». Останній серіал обіцяв стати (черговою) новою «Грою престолів», і не лише через епічний сеттінг, а й через участь у проекті Джейсона Момоа. Утім, вже з перших серій стало зрозуміло, що серіал не буде однозначним хітом – навіть попри оригінальний задум та ефектну картинку. Розповідаємо, що ж пішло не так та з’ясовуємо, чи варто дивитись драму комусь окрім найзапекліших фанатів Кхала Дрого.

Варто дивитись через:

Інтригуючий сеттінг. Дія серіалу розгортається у далекому минулому, після того, як надпотужний вірус знищив більшість населення планети. Ті люди, що вижили, назавжди втратили зір та з часом побудували нову цивілізацію – сповнену забобонів, з племінною ієрархію та примітивними засобами виживання. Зір тепер сприймається як якась напівміфічна здібність, що прирівнюється до чорної магії. Наш протагоніст – вождь Баба Восс (Джейсон Момоа), який переховується від власного загадкового минулого. Він нещодавно одружився з Магрою (Гера Хілмар), яка на момент їх знайомства вже була вагітною від іншого чоловіка – легендарного чаклуна (принаймні, у цьому його звинувачують) на ім’я Джерламарел.

Перший епізод починається з того, як Магра народжує двійнят, а Баба Восс та його плем’я змушені захищати цих дітей від мисливців за відьмами. Звісно, скоро з’ясовується, що двійнята мають дар зору – і це виводить Баба Восса на стежку війни з королевою Кейн (Сильвія Хукс), яка цілеспрямовано винищує усіх зрячих «єретиків».

Попри те, що побут нової цивілізації не завжди розкривається логічно чи зрозуміло (про це ми ще поговоримо детальніше), режисер Френсіс Лоуренс створює тактильний, вражаюче масштабний світ. Безлюдні ліси, безкрайні озера, залишки напівзруйнованих міст – все це виглядає справді захоплююче. Різні племена мають власну культуру – наприклад, люди королеви Кейн виглядають більш просунутими технологічно, а ось воїни Баба Восса покладаються лише на власну силу та витривалість.

Не варто дивитись, якщо:

Вас дратують нелогічні сюжетні ходи, занадто повільна експозиція та нереалістичність історії. Головна проблема «Бачити» – те, що вже під час перегляду першої серії виникає занадто багато запитань та претензій. Якби дві армії незрячих воїнів справді бились посеред лісу, невже вони б не робили це трохи обережніше, покладаючись на чуття, а не лише на інтуїцію? У чому взагалі суть дивної релігії, яку проповідує королева Кейн (у першій серії вона одночасно мастурбує та молиться темряві)? Яким чином мисливці на відьом взагалі розпізнають зрячих людей? Звісно, серіал не зобов’язаний відповідати на усі свої загадки у трьох перших серіях, але у випадку з «Бачити» складається враження, ніби шоураннер Стівен Найт («Табу», «Гострі козирки») просто не продумав свою історію до кінця.

Особливо дивним здається те, як сценаристи зображують незрячість. З одного боку, над проектом працювали експерти з вад зору, правозахисники та активісти. З іншого – серіал виглядає так, ніби усі ці персонажі мають магічні чуття на рівні Шибайголови: вони віртуозно б’ються, будують красиві споруди, вигадують собі екстравагантний макіяж та полюють без жодних складнощів та проблем. Часом герої закликають одне одного «подивитись» чи «глянути» на щось, і це вже викликає сміх – тобто, людська цивілізація встигла радикально трансформуватись, але мова залишилась без будь-яких змін?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: