Кріс Еванс, вбивство і родинні таємниці: чи варто дивитись серіал «Захищаючи Джейкоба»

Apple TV+ продовжує працювати за своєю коронною формулою – стрімінг-сервіс вчергове взявся за похмуру драматичну тему, покликав на головну роль надзвичайно популярного актора і створив якісний, але доволі шаблонний серіал. Протягом минулих місяців ми вже спостерігали за тим, як Руперт Грінт розслідує справу зловісного немовляти, стежили за медійною боротьбою Різ Візерспун та Дженіфер Еністон, і сміялись над постапокаліптичним Джейсоном Момоа. У квітні настала черга Кріса Еванса – йому дісталась центральна роль у детективному трилері «Захищаючи Джейкоба». Розповідаємо, кому варто дивитися цю історію, і чи стане вона новою «Зниклою».
Варто дивитись, якщо:
Не варто дивитись, якщо:
Вам важливий реалізм і розвиток героїв. Як ми вже казали, сценаристи шоу часто нехтують достовірністю. Драма нагнітається з такими шаленими темпами, що складається враження, ніби усі поліцейські та журналісти в містечку раптом зненавиділи родину бідного Кріса Еванса і будуть їх переслідувати навіть тоді, коли ніяких конкретних доказів проти Джейкоба немає. Герої постійно заявляють про якісь високі ідеї і обов’язок, але при цьому на їх мотивацію і характери натякають лише дуже загально. Навіть батьки Джейкоба так і не розкриваються як повноцінні персонажі – вони скоріше представляють певні архетипні образи, які, на думку шоураннерів, повинні бути у «солідній» драмі. В теорії, герой Кріса Еванса ніби розривається між турботою про свого сина та бажанням дотримуватися закону. На практиці він (принаймні, поки що) виглядає еталонним бойскаутом, який до останнього вірить в американську судову систему, залишається ввічливим з усіма навколо і сподівається на краще. Іншими словами, якщо Кріс Еванс взяв цю роль, щоб трохи позбутися вічного амплуа Капітана Америки, то з цим не дуже склалось.
Як і більшість сучасних детективних серіалів про заможних американців, «Захищаючи Джейкоба» виглядає дуже симпатично – шоуранери одночасно надихаються похмурими темними тонами «Озарка» і вишуканими локаціями «Великої маленької брехні». На яке б пекло не перетворювалось життя Барберів, кожен кадр виглядає стильно – дім протагоністів залишається ідеально прибраним та просторним (деякі рецензенти навіть порівнювали інтер’єри з фірмовими магазинами Apple), а герої нервують та сваряться лише у випрасованому, дорогому і охайному одязі та з ідеальним макіяжем. На справжнє життя це, звісно, не дуже схоже. А ось на драматичну рекламу iPhone (вони є у всіх персонажів шоу, окрім як у підозрілого секс-злочинця, що регулярно підглядає за дітьми) – цілком.