Совєти на Місяці: чи варто дивитись «Заради всього людства» від Apple TV+

Запуск Apple TV+ можна вважати масштабним не лише через вплив на ринок та інші нудні фактори, але й через грандіозний розмах серіалів. Це стосується як постапокаліптичного майбутнього «Бачити», так і стильного минулого у «Дікінсон». Але ще один серіал, «Заради всього людства», поставив собі найамбітнішу ціль — розповісти про космос.

А точніше — продемонструвати альтернативну історію, де Радянський Союз виривається вперед у космічній гонці, здійснивши посадку на місяці раніше за американців. Ті, звичайно ж, намагаються наздогнати лідера, що перетворює події у безкінечні перегони з доволі несподіваними поворотами.

Розповідаємо, чи варто витрачати власний час на альтернативні 60-ті, де CРСР стає популярнішим за Штати.

Варто дивитися через:

Тематику. Якщо вам подобається космос та пов’язані з ним фільми та серіали, то «Заради усього людства» вас не розчарує. Щоправда мова йде саме про реалістичні польоти за межі Землі. Ніхто у шоу не намагається побудувати «Ентерпрайз», на щастя. Звичайно, серіал не претендує на надмірний реалізм «Першої людини» Шазелла і дещо романтизує роботу астронавтів (власне, це диктує сюжет), але не можна сказати, що якість історії від цього страждає.

Альтернативну історію. Серіал дуже вдало грається зі змінами у подіях минулого, не обмежуючись ними виключно як сюжетним інструментом. Незважаючи на те, що серіал акцентується на підготовці жіночої команди астронавтів, радянське лідерство впливає на світ та на політику США в цілому. Щоправда часом бажання зіткнути лобами дві наддержави викликає скоріше комічний ефект — іноді гонка використовується надто прямолінійно і після висадки на Місяць першого чоловіка, а потім першої жінки, чекаєш у подальшому також висадку першої дитини, пенсіонера, домашньої тварини, дикої тварини, риби, пташки та може навіть грибниці.

Соціальну проблематику. Хоча загалом ідея «підготовка жінок до польоту на Місяць» видається дещо сексистською (адже чоловіків вже відправили!), але Apple показує проблему гендерної нерівності доволі незвично для сучасного телебачення. Тут немає мізогінії 80-90-х, так само як немає потужної «жіночої сили» 2010-х. Як і в «Ранковому шоу», шоураннерам подобається знаходитися у сірій зоні, де поки ніхто не затримувався, показуючи як сильні, так і слабкі сторони усіх персонажів, перетворюючи драматичні сюжетні лінії у набагато складніші та глибші історії, не характерні найскору.

Візуальні ефекти. Журналісти довго підсміювалися з Apple, які витратили на кожен серіал кілька сотень мільйонів. Після перегляду першої серії стає зрозуміло навіщо — корпорація стерла межу між телевізійною якістю картинки та кінематографічною. Так, Netflix уже кілька років поступово рухається до цієї планки, але конкуренти зробили це масштабно — спецефекти у «Заради всього людства» виглядають просто неймовірно, як на Землі, так і в космосі.

Не варто дивитися, якщо:

Не любите надмірну кількість персонажів. У перших епізодах шоу не надто турбується про глядача і виганяє у кадр увесь тренувальний табір НАСА: астронавтів з дружинами, технічних працівників, інженерів та керівників залу польотів. У результаті знайомство з героями дуже ускладнюється і перші драматичні події серіалу проходять повз глядача — не дуже зрозуміло, кому та навіщо тут співпереживати.

Щоправда до третьої серії «Заради всього людства» таки набирає оберти і незважаючи на чергову порцію персонажів (цього разу астронавток), стежити за розгортанням сюжету набагато легше.

Не подобається навмисно законсервований світ. Незважаючи на те, що зміна лідера у космічній гонці суттєво перевернула хід історії, до нас долітають лише чутки та шматки інформації, яка проривається у межі тренувального табору НАСА. Зрозуміло, що такий підхід шоуранери Рональд Д. Мур, Метт Волперт та Бен Недіві обирають навмисно, щоб дати глядачам відчути тиск на астронавтів через події, жодним чином їм не підконтрольні.

Але часом все ж здається, що серіал не використовує весь свій потенціал культурного протистояння США та СРСР, що може не сподобатися частині глядачів. Не те, що ми б хотіли бачити підготовку космонавтів на Байконурі (а от Корольова — залюбки), але хотілося б побачити можливі наслідки радянського прапора на Місяці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: