Технологічний кошмар: добірка ігор у жанрі кіберпанку

Відносно молодий фантастичний жанр, що виник лише у 1980-х, встиг віднайти велику кількість фанатів за вкрай короткий час. Тісний зв’язок технологій та людських життів здатний створювати виняткові світи та піднімати безліч соціальних питань, розповідати захопливі історії й лякати очевидною схожістю з реальністю. І хоча великих ігрових проєктів у цьому жанрі все ж бракує, знайти якісний кіберпанк серед них не складно.

Серія Deus Ex

Платформа: PlayStation, XBox, PC

Мабуть, найпопулярніша ігрова франшиза в жанрі зараз переживає не найкращі часи. Після провальних продажів Deus Ex: Mankind Divided серія була заморожена, тож продовження пригод Адама Дженсена ми навряд скоро побачимо. Однак саме останні дві гри серії, Human Revolution та Mankind Divided, — це зразковий кіберпанк, що якнайкраще розкриває проблеми аугментації людського тіла. Люди, що вдосконалили себе за допомогою імплантів, змушені жити в гето, їх переслідують та дискримінують, проте підстави на це сюжет ігор дає неодноразово. Поруч із тим маємо до зубів аугментованого головного героя, якому доводиться розплутувати клубок за клубком — таємні змови, зради та безкінечна брехня корпорацій, — і, звичайно, відчути весь тиск на собі.

Маючи потужну формулу, Deus Ex дуже міцно тримає в своєму світі завдяки рольовим елементам, напруженій історії та неперевершеному дизайну оточення. А від краси футуристичних міст, зокрема Праги в Mankind Divided, відірвати погляд так просто не вийде.

Серія Shadowrun

Платформа: PC, Mobile

Ще одна серія ігор, що народилася з настілок, цікава насамперед тим, що змішала кіберпанк разом із фентезі. Тому у світі Shadowrun поруч із звичайними людьми мешкають тролі, орки, ельфи та гноми, а окрім хакінгу та використання різного роду імплантів практикують ще й магію, шаманізм та інші казкові штуки.

Загалом ігри серії Shadowrun — це класичні комп’ютерні ролівки з широкою свободою для гравця в стилях проходження. Розслідуючи вбивста, влізаючи в черговий політичний конфлікт чи навіть війну, ви ладні завжди робити вибір, що неодмінно вплине на розвиток подій. Ігри точно потішать олдскульних фанатів надмірною кількістю тексту та можливістю відіграти свого унікального персонажа, а от гравцям нової школи варто щонайменше звернути увагу на привабливий сетинг та безліч цікавих ігрових механік, які рідко зустрінеш у сучасних проєктах.

Transistor

Платформа: PlayStation, XBox, Switch, PC

Музика перетворила спустошений світ Transistor на чарівливе місце, в якому прагнеш лишитися навіть попри всю його трагічність. Граючи за Ред, співачку, яка раптом втратила свій голос, ми несемося вперед футуристичним світом, який заполонили агресивні роботи. Разом із героїнею подорожує її величезний меч, який чомусь уміє говорити. Розібратися в усьому цьому безладі буде непросто, однак розвиток та, власне, закінчення історії здатне розтопити ваше серце та викликати потужну хвилю емоцій.

Transistor не робить великого акценту на тематиці кіберпанку, не піднімає важливих жанрових проблем, а швидше використовує її як декорацію для оповіді. Та це жодним чином не вплинуло на гру негативно, навпаки — фантастичний візуальний дизайн лиш посилює враження від цієї короткої мелодійної пригоди.

Observer

Платформа: PlayStation, XBox, Switch, PC

Психологічний горор, що пропонує пограти за Рутгера Гауера, виконавця ролі андроїда Роя Бетті в фільмі «Той, хто біжить по лезу» Рідлі Скотта. Його події розгортаються у Кракові майбутнього, занепалому від загадкової цифрової епідемії, у якій точно замішана велика корпорація. Гра змальовує типовий для кіберпанку всесвіт: люди, що застрягли у віртуальній реальності, війни корпорацій, поліційний режим та жорстокі гето. Утім, Observer не ставить собі за мету розповісти оригінальну історії, а насамперед налякати, і гарно з цим справляється.

Локації, які постійно тиснуть на вас, повняться моторошними монстрами з плоті та заліза, а сюжет увесь час підкидає нові тривожні подробиці. До того ж, через украй рідкісне поєднання жахів та кіберпанку, Observer стане справжньою знахідкою для поціновувачів обох жанрів.

Superhot

Платформа: PlayStation, XBox, Switch, PC

Гра, яка вкотре нагадує, що кіберпанк — зовсім не фантастичний жанр, а його перші провісники вже давно співіснують поруч із нами. У Superhot вам запропонують пограти у гру, найбільш інноваційний шутер всіх часів, і втриматися від такої пропозиції буде неможливо.

Занурившись у віртуальну реальність та вбиваючи низькополігональних червоних чоловічків у слоу-мо, ви й не помітите, як межа між справжнім та вигаданим почне зникати. Проте це не має відволікати вас від самого процесу, адже найголовніше тут — це захопливе кришіння ламких ворогів на дрібні скельця, ухиляння від куль, неначе в «Матриці», та влучне жбурляння катанами. Та зрештою не варто нехтувати таємницями, які приховує ця гра, — вони, безперечно, варті того, щоби ви їх розкрили.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: