«Зимова лінія»

«Світ Дикого заходу»  –  Сезон 3  –  Серія 2/10

Після другої серії «Світу Дикого заходу» можна сказати, що серіал дійсно змінився. Якщо раніше шоуранери намагалися приховати будь-який натяк на деталі сюжету, то тепер шоу стало більш прямолінійним, даючи більше можливостей для реддіта теоретизувати щодо розв’язки. Нагадаємо, що раніше доводилося битися над питанням: «де», «коли» і «що взагалі відбувається?».

Поїхали!

Мейв

Якщо минулий епізод крутився навколо Долорес, то цього разу фокус перемкнули на Мейв. Виявилося, що вона дійсно у «Військовому світі», який стилізований під Другу світову. Не уявляю, хто взагалі хоче потрапити у ті часи, але про це пізніше. Героїня зустрічає свого коханця Гектора, який цього разу французький шпигун і намагається разом з ним втекти з парку. Щоправда швидко стає зрозуміло, що хост просто відіграє запланований сценарій, зовсім не пам’ятаючи про власні пригоди у минулих сезонах. Тож Мейв, розчарована у штучності навколишнього світу, вирішує потрапити за ширму іншим чином, пускаючи собі кулю в скроню.

Класичний бекстейдж парку не змінився — тут навіть залишилися ті самі працівники, які допомагали персонажці раніше. Втомившись від постійної втечі героїня вирішує накласти на себе руки, але раптом зустрічає Лі Сайзмора — головного сценариста парку, який помер у минулому сезоні. Точніше, отримав кілька поранень і тепер шкутильгає. Як виявляється, герой врятував Мейв і помістив у «Військовий світ» не просто так — той знаходиться поруч з «Кузнею», де героїня зможе приєднатися до дочки у «Долині». Нагадаємо, Форд розробив для андроїдів віртуальний рай, куди вони могли завантажити свою свідомість. У фіналі минулого сезону героїня Тенді Ньютон пожертвувала собою заради того, щоб туди потрапила її дочка. Паралельно з тим Долорес, яка хотіла знищити «Долину», передумала і відправила сервер з нею за межі Землі, аби ніхто не заважав щасливим хостам.

Тож коли Лі почав розповідати про можливість знову побачити дочку, це почало викликати підозри. Далі більше — Сайзмор очікував від Мейв що та знає, де знаходиться «Долина» і потім зізнався у коханні. Цієї інформації вистачило, щоб героїня склала все докупи: справжній Лі помер, перед нею копія, та ще й не просто копія, а частина віртуального світу, у якому вона перебуває. Власне, це пояснило, чому хости у «Військовому світі» не слухалися персонажку (а також дивну тематику парку). Цікаво, що після того, як Мейв зрозуміла природу світу навколо, співвідношення сторін зображення змінилося — цей трюк Нолан/Джой використовували і раніше.

Героїня Тенді Ньютон доволі швидко знайшла вихід з ситуації, але втеча у тілі робота не вдалась — надто багато охоронців. Втім, на щастя, нас вирішили не мучити здогадками, показавши розв’язку. Виявилося, що Мейв була «гостею» в будинку Анграда Серака (Венсан Кассель) — науковця, який скоріше за все і створив загадковий штучний інтелект з першої серії. Герой знає про всі підозрілі коливання у системі і спочатку думав, що їх причиною є Мейв, але зрозумів, що помилявся. Тому тепер він хоче натравити персонажку на Долорес.

І все це було б доволі нудно, якби не виявилося, що Серак вбудував у нове тіло хоста запобіжний клапан, який дає можливість контролю над нею. Тож Мейв, яка два сезони витратила на пошук незалежності, знову позбулася свободи. Цікаво, що буде далі.

Бернард

Поки у сюжетній лінії героїні Тенді Ньютон розгорталася драма, Бернард раптом виявився у центрі комедійної (чи то майже комедійної) історії. Після прибуття у «Світ Дикого заходу» персонаж випадково знаходить Стаббза (Люк «Третій» Гемсворт) — керівника служби охорони парку, який у фіналі другого сезону виявився хостом. Фіналом його програми було самогубство, але воно не вдалось, тож Бернард підлатав колегу і поділився власним планом — знайти Мейв, щоб та змогла зупинити Долорес.

Це створює цікаву ситуацію — усі хочуть бачити конфлікт цих двох хостів, окрім них самих. Щось мені підказує, Бернард прохатиме Мейв про допомогу набагато обережніше за Серака.

Повернемося у «Світ Дикого заходу» — як виявилося, свідомість героїні Тенді Ньютон було викрадено з парку і відслідкувати її неможливо. Зате що можливо, то це оцінити кросовер серіалу з «Грою престолів», про який всі говорили у 2016-му. Коли Бернард з Стаббзом заходять у зону керування парком, можна помітити зміну формату на фентезі-світ, після чого нам показують Беніоффа і Вайса (шоураннерів «Гри Престолів»), які налаштовують дракона Дрогона! Дякуємо, Нолан/Джой, ми оцінили.

Маючи під рукою нове програмне забезпечення, Бернард вирішує провести діагностику власної системи. Завдяки цьому він згадує про те, що Долорес у «Кузні» дуже зацікавилась Ліамом Демпсі. Поки герой Джефрі Райта досліджував своє підсвідоме, Стаббз бігав з сокирою, відлякуючи охоронців.

Фінал серії нарешті підготував поле для масштабних подій: Долорес готується до захоплення всемогутнього штучного інтелекту, його творець хоче знищити її за допомогою Мейв, а Бернард зі Стаббзом відправляються по стопах Долорес (і теж хочуть натравити на неї Мейв). Що ж, побачимось після третьої серії!

Важливі питання

Питання будемо оновлювати щотижня, прибираючи не актуальні та додаючи нові:

— як загадковий штучний інтелект все контролює, але допускає існування повноцінної онлайн-платформи для злочинів?
— кого Долорес «винесла» з парку? Хто зараз у тілах Шарлотти і охоронця?
— хто є загадковим акціонером Delos?
— звідки у Серака стільки інформації про хостів?

Чого чекати далі:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: