«Відсутність поля»

«Світ Дикого заходу»  –  Сезон 3  –  Серія 3/10

Отже, почалось. Третя серія «Світу Дикого заходу» повернула звичну для серіалу ситуацію, коли мозок ламається від усіх можливих теорій. Нам нарешті розповіли, що ж таке загадкова система «Регобом» (Rehoboam), заінтригували особистістю Шарлотти і підкинули кілька потенційних сюжетних твістів.

Давайте обговорювати.

Шарлотта Гейл

У тіло керівниці Delos Долорес помістила невідомого хоста, який:

— зна(в/ла), що Шарлотта намагалася знищити роботів;
— зна(в/ла), що Бернард намагався зупинити бунтівників;
— має приховану темну сторону;
— дуже близький до Долорес.

Думки щодо того, хто ж ховається за обличчям Шарлотти ми випустимо окремим матеріалом. А поки давайте аналізувати інші деталі.

Місс Гейл дізнається, що Анград Серак таємно скуповував акції Delos і сконцентрував у своїх руках 38% корпорації, забравши її у Вільяма. Також Шарлотта дізнається ще кілька важливих деталей, серед яких існування «власного» сина та кріт у компанії. Судячи зі всього, інформація Долорес про персонажку Тесси Томпсон була далеко не повною і цей факт варто запам’ятати.

Хост у тілі Шарлотти переживає кризу ідентичності, але в результаті її переборює за підозрілих обставин. Йому (їй) на очі потрапляє відео справжньої Шарлотти, яка звертається до власного сина. Про ролик ми ще поговоримо окремо, але поки зупинимося на тому, що він допомагає віднайти робо-Шарлотті свою агресивну сторону. Такий поворот можна трактувати з двох сторін: або Долорес імплантувала у тіло свідомість з прихованою агресивною стороною (наприклад, створила копію Долорес/Ваєтта до самоусвідомлення), або у персонажки стався ментальний зсув і вона дійсно почала вважати себе Шарлоттою. Подальші події серії все ж натякають на перший варіант.

Місс Гейл розшифровує таємне послання на телефоні і зустрічається з Сераком. Виявляється, саме вона є кротом у Delos, яка допомагає герою Касселя заволодіти даними з парку. Пам’ятаєте, як Шарлотта у другому сезоні намагалася вивезти у тілі батька Долорес інформацію з Кузні (тобто інформацію про всі вчинки відвідувачів)? Оце і була частина плану Серака. Але чи знає Анград, що його співучасниця — хост? Невідомо. Але і про це ми зараз поговоримо.

Та спочатку нагадаю про сцену в першій серії, де Шарлотта вирішила приватизувати Delos і отримала згоду від «комп’ютерного акціонера». Пам’ятаєте? Хронологічно вона відбувалася вже після третього епізоду.

Калеб Ніколс і Долорес

Мушу звести цих двох у єдиний розділ для зручності.

Після неочікуваної зустрічі в переході на медичний автомобіль з Долорес і Калебом нападають найманці. Дівчина прибирає обох, прощається з Калебом і їде геть.

Хлопець, у свою чергу, відвідує маму, яка через шизофренію його не пам’ятає і потрапляє у руки нових найманців, які шукають героїню Еван Рейчел Вуд. Нам показують цікавей девайс у піднебінні Калеба, який дає можливість регулювати споживання знеболювального і в той же час дозволяє змінювати тиск. Захищаючи таємницю Долорес, Ніколс ледь не вмирає, але на допомогу приходить наша стара знайома.

Після цього вона веде хлопця у його кошмар — дайнер, де кілька десятків років тому мати покинула юного Калеба. Все це хост робить задля того, щоб продемонструвати йому (і нам) можливості «Регобома». Виявляється, для цього штучного інтелекту була зібрана величезна база, на основі якої система створила «дзеркальний світ», у якому тестує майбутні вірогідності. По суті, це величезна біг-дата машина, що на основі життя людей моделює їх подальшу поведінку в планетарному масштабі. І, судячи з першої серії, де Калеб не міг отримати роботу, великі корпорації користуються її послугами для мінімізації ризиків.

Ніколс, шокований можливостями машини (яка передбачила його самогубство за 10-12 років) погоджується приєднатися до Долорес у її хрестовому поході проти «Регобома».

А тепер, дозвольте запросити вас у мою нову рубрику:

Конспірологічний куточок

Нам заявляють, що в серіалі є машина, яка проганяє безкінечні цикли паралельних світів. Знаєте, що це означає з вірогідністю в 99%? Що нам уже показали симуляцію під виглядом реальності.

Найбільше підозр викликає відео Шарлотти. Справа в тому, що при першому перегляді воно доволі сухе і коротке. У фіналі серії, коли нам знову його показують, воно раптом стає довшим і набагато ніжнішим, запозичуючи частину слів з розмови «Шарлотти» з сином у спальні. Як це пояснити? Яке з цих відео правдиве, а яке було симуляцією? Чи було воно взагалі симуляцією? Що взагалі відбувається?

Якщо «Регобом» споживає всю інформацію світу, то зрозуміло навіщо йому файли з «Кузні» — у «Світі Дикого заходу» люди не були зкуті соціальними нормами, а отже це золотий масив даних для подібного штучного інтелекту.

У той же час, звідки у Долорес доступ до файлів «Регобома»? Не лише до загальної (підозрюю, що профайл Калеба доступний усім передплатникам), а й до деталей, як то розмова у дайнері? Чи можливо, що уся сюжетна лінія з Калебом — це симуляція? На мою думку навряд чи, оскільки нам демонстрували спогади персонажа на пірсі (яких не може бути у системі), але всяке може бути!

Фінальна думка:

Якщо «Регобом» отримує всю інформацію про навколишній світ, то Серак, який ним керує, точно знає, що Шарлотта — хост. Цілком можливо, що помічниця героя Касселя навмисно попередила робо-Шарлотту про те, що вона працює на Анграда, щоб не розкривати загальну ситуацію.

Більше деталей дізнаємося у наступній серії. А поки нехай мозок хоч трохи відпочине.

Чого чекати далі:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: