Загадки «Світу Дикого заходу»: хто став новою Шарлоттою Гейл?

«Світ дикого заходу» повернувся – а з ним і постійний головний біль та запеклі суперечки у редакції Vertigo. Хоча новий сезон шоу спочатку виглядав трохи зрозумілішим та більш прямолінійним за попередні, ця ідилія не могла тривати довго – вже у третьому епізоді нас почали бомбардувати загадками та парадоксами. Детальніше про останню серію можна прочитати у нашому рекапі, а поки пропонуємо обговорити найбільш інтригуюче питання епізоду – хто ж знаходиться у тілі Шарлотти Гейл (Тесса Томпсон)?

Якщо ви вже трохи забули події двох попередніх сезонів (і не читали наш матеріал-нагадування), то вас міг здивувати той факт, що героїня Тесси Томпсон з’являється у нових серіях. Адже справжня Шарлотта Гейл, холоднокровна працівниця корпорації Делос, загинула від руки Долорес (Еван Рейчел Вуд) ще у другому сезоні серіалу. Яким чином вона повернулась? А головне – чия свідомість знаходиться у тілі цього персонажу?

На перше запитання відповісти нескладно. Вбивши оригінальну Гейл та влаштувавши втечу з Парку, Долорес створила синтетичну копію жінки та вклала у її «мозок» один із п’яти чіпів (на них зберігається свідомість усіх роботів), які забрала з собою у реальний світ. Таким чином, псевдо-Шарлотта зможе і далі впливати на діяльність Делос, доповідати про усі нові події Долорес, та руйнувати компанію зсередини. Поки все логічно. Але чий чіп в голові нової Гейл? На цей рахунок є декілька центральних теорій.

Тедді (Джеймс Мардсен)

Ось що ми знаємо про чіп у голові Гейл – колись він належав андроїду, якому Долорес щиро довіряє, і з яким у неї є сильний емоційний зв’язок. Здавалось би, бідний та відданий дівчині Тедді – ідеальний кандидат на цю роль, адже їх з героїнею Еван Рейчел Вуд об’єднують довгі та непрості стосунки. Але ось проблема – ми точно знаємо, що Тедді потрапив до Долини, цифрового раю для роботів, з якого ще ніхто не повертався. Звісно, хитра Долорес могла про всяк випадок зробити копію його свідомості, але зі сценарної точки зору це було б доволі лінивим ходом.

Ще один аргумент проти того, що у тілі Шарлотти тепер живе Тедді – те, як щиро псевдо-Гейл радіє, вбиваючи педофіла у парку. Герой Джеймса Марсдена був настільки лагідним, що Долорес буквально зламала йому психіку, перетворивши милого ковбоя на кровожерливу машину для вбивств. І навіть після цього він до останнього боровся зі змінами у своєму характері, а згодом не витримав та наклав на себе руки.

Анжела (Талула Райлі)

Героїня Талули Райлі теж частково підходить – вона довгий час була відданою послідовницею Ваятта/Долорес та не соромилась використовувати найжорстокіші методи боротьби зі своїми ворогами. Крім цього, однією з першочергових функцій Анжели було зваблювання потенційних клієнтів Світу дикого заходу, а псевдо-Шарлотта миттєво починає цілуватися з колишнім чоловіком справжньої Гейл. Так, це дрібниця, але щось я підозрюю, що Тедді робив би це з трохи меншим ентузіазмом.

Але знову ж, є одна проблема – коли ми востаннє бачили Анжелу, вона підірвала себе гранатою. Сценаристи могли б якось її повернути (це ж «Світ дикого заходу»!), але хочеться сподіватись, що на нас чекає менш передбачувана розв’язка.

Клементина (Анжела Сараф’ян)

По суті, з Клементиною та сама ситуація, що і з Анжелою – перед нами ще одна мертва та схильна до насилля послідовниця Ваятта. З одного боку, в Клементини не було настільки сильної емоційної прив’язки до Долорес, як у героїні Талули Райлі. З іншого – колись дівчина була працівницею борделю Мейв (Тенді Н’ютон), і могла б доповідати Долорес цінну інформацію про суперницю. І все ж, ця версія мені здається не надто правдоподібною – принаймі, бо я не уявляю, чому б прохолодна героїня Вуд так мило обіймалась з Клементиною.

Пітер Абернаті (Луїс Гертам)

Якщо і є андроїд, якого Долорес справді любить, то це її батько, бідолашний зламаний Пітер Абернаті. Ми точно знаємо, що вона забрала з острова його чіп (на якому, окрім свідомості Пітера, зберігалась інформація про гостей Парка), але чи зміг би цей робот нормально функціонувати? Звісно, псевдо-Гейл теж страждає від своєрідних глюків та панічних атак, але чомусь мені здається, що Пітер Абернаті зараз був би у ще гіршій формі. І знову ж, чи став би він так рішуче цілуватись з колишнім чоловіком Шарлотти? Ми не знаємо усього про особисте життя батька Долорес, але щось це на нього не схоже.

Ваятт/альтернативна версія Долорес

Ось ми і підійшли до надивнішої та найцікавішої теорії у списку. Загадковий чіп належав комусь жорстокому, звабливому та дуже близькому до героїні Еван Рейчел Вуд. А що, якщо це Ваятт, зловісний андроїд-психопат, чию свідомість Арнольд (Джеффрі Райт) свого часу вселив у Долорес? На користь цієї версії працюють візуальні елементи третього епізоду – у багатьох кадрах героїні Вуд та Томпсон представлені як діаметральні протилежності, одягнені у контрастний біло-чорний одяг. Більше того, у сцені, де Долорес розмовляє з псевдо-Шарлоттою у готельному номері, за персонажками знаходиться цікава статуя, на якій дві ідентичні фігури дивляться одне на одну.

Загалом, усі найцікавіші теорії на рахунок свідомості Шарлотти – варіації та тему цієї ідеї. Дехто стверджує, що Ваятт насправді «живе» у тілі Долорес, а її свідомість перенесена у псевдо-Гейл. Або навіть так: у тілі героїні Вуд тепер знаходиться якась покращена ідентичність, яка об’єднує Ваятта та оригінальну Долорес, «чистий» Ваятт мешкає у голові охоронця, створеного героїнею, а тілом нової Гейл керує звичайна, «базова» версія Долорес. Заплутано? Так. Чи могли б Джонатан Нолан та Ліза Джой провернути такий фокус? Звісно. Залишилось лише дочекатись розв’язки та дізнатися всю правду.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: