«Parce Domine»

«Світ Дикого заходу»  –  Сезон 3  –  Серія 1/10

«Світ Дикого заходу» нарешті повернувся і, враховуючи карантин, позбувся будь-яких конкурентів. Ми чекали два роки, намагалися не забути (і зрозуміти), що відбулося у попередніх сезонах і тепер готові розплутувати нову частину головоломки Джонатана Нолана і Лізи Джой.

Перш ніж братися за огляд, нагадаємо що у нас є рекапи усіх серій першого і другого сезонів, а також короткий загальний переказ подій. А тепер час перейти до аналізу першого епізоду третього сезону. Як і в попередніх випадках, рекап ділитиметься на кілька частин, а про сюжет говоритимемо з точки зору центральних персонажів серії.

Долорес

У фіналі другого сезону героїня Еван Рейчал Вуд змогла прорватися на материк і тепер почала свою війну з людьми. Нагадаємо, що найпотужнішою зброєю Долорес залишаються знання з Кузні — місця, де у парку зберігалися дані про всіх відвідувачів. Тому персонажка зараз нагадує ходячу базу даних для шантажу, що видно у відкриваючій сцені.

Як виявляється, гроші їй були потрібні для того, щоб дістатися до оточення Ліама Демпсі — сина загадкового науковця, який створив макгаффін цього сезону, штучний інтелект, що контролює усі події світу. Деталі поки невідомі, але зовнішній вигляд серверу цієї технології нагадує перфоровані листи для самограючого піаніно (цю паралель провели навіть у відкриваючих титрах). Загалом, Долорес хоче отримати доступ до чудо-приладу аби приховати присутність хостів серед людей — нам показали кілька аномалій, які були викликані контактом андроїдів з населенням поза парками.

От тільки, сам Ліам немає жодного контролю над штучним інтелектом, попри зворотню думку керуючих партнерів його компанії. Насправді єдиний, хто знає, що і як робить технологія — компаньон батька Демпсі, особистість якого поки не розкрита. Хай це буде Форд, будь ласка, хай це буде Форд!

Попри всі зусилля, Долорес не вдається дістатися істини, адже її розсекречує охоронець Ліама. Щоправда вбити андроїда (особливо якщо ти не знаєш про те, що це андроїд) виявляється доволі складно. Як результат, героїня Еван Рейчел Вуд влаштовує криваву баню усім присутнім, паралельно замінивши головного охоронця на хоста. Оскільки тіла роботів робляться доволі довго, це означає лише одне — персонажка з самого початку планувала замінити людину в оточенні Демпсі, а сама лише відволікала увагу.

Щоправда ми не знаємо, хто ж знаходиться всередині охоронця. Нагадаємо, що Долорес вивезла з парку п’ять «свідомостей», серед яких точно був Бернард. Ще одну, невідому нам особистість, вона імплантувала у Шарлотту. Та, доречі, успішно інфільтрувалася і змусила корпорацію Delos (яка володіла парками) перейти до приватної форми власності (адже акції після вбивства більше ніж сотні гостей впали швидше, ніж фондові біржі під час коронавірусу). Цікаво, що останнє слово ради директорів залишалося за невідомим, хто спілкується з колегами через віртуальний комунікатор. Невже це Вільям?

Але повернемося до Долорес. Вона успішно інфільтрувала свого троянського коня в оточення Демпсі та, стікаючи кров’ю, зустрілася з Аароном «Science, bitch!» Полом. Точніше, Калебом Ніколсом.

Калеб

Третій сезон цілком можна назвати м’яким ребутом «Світу Дикого заходу» (і про це вже всі сказали): події відбуваються за межами парку, обертаються навколо абсолютно нового центрального елемента (той самий штучний інтелект) і демонструють інший погляд на світ майбутнього. Ретранслятором нового підходу виступає Калеб Ніколс, ветеран з ПТСР та людина, яка ніяк не може вписатися в оточуючу його дійсність.

Джой і Нолан продовжують копати тематику свободи вибору людини. Якщо у перших сезонах вони акцентувалися на хостах, у яких свободи не було від початку, то тепер нам показують людину, яка існує в неприйнятних для неї рамках. Калеб намагається знайти роботу, але постійно отримує відмови через те, що той самий штучний інтелект не знаходить йому місце у системі. Хлопцеві залишається хіба що працювати на будівництві та бути злочинцем (для цього є дуже зручний додаток). Паралельно з тим він спілкується зі своїм загиблим другом у якості реабілітації — Калеб це розуміє, але потребує хоч якоїсь підтримки.

Саме завдяки Ніколсу ми отримуємо можливість поглянути на те, як живеться звичайним людям в 2058 році — раніше можна було побачити лише розваги багатіїв та муки хостів. Схоже, що через нього Джой і Нолан вирішили трохи адаптувати плани Долорес, оскільки вона не дуже усвідомлює існування різних соціальних прошарків. Звичайно ж, шоуранери одразу заклали бомбу сповільненої дії у стосунки Калеба з центральною персонажкою — хлопець вирішив знайти у цьому житті щось «реальне» і явно зупиниться на андроїдці.

Бернард

Головний суперник Долорес у війні «андроїди/люди», Бернард, як виявляється працює десь в Азії на фермі та ховається під альтернативним іменем, адже його розшукують за події в парку. Головним суперником його назвав не я, а сама героїня Еван Рейчел Вуд у фіналі другого епізоду — все ж андроїд є повним протиставленням усім ідеям своєї «колеги».

Так чи інакше, але переховуючись, Бернард паралельно займається самокопанням, причому в прямому сенсі слова. Персонаж намагається знайти сліди втручання з боку Долорес — все ж ним усе життя маніпулювали, тому не дивно, що він переживає. Щоправда поки ніяких зовнішніх контактів не видно, але герой знайшов можливість взяти під контроль ту частину коду, яку використовував Форд — тепер у тілі Бернарда живе холоднокровний вбивця, який з’являється за натисканням кнопки. Щось нам підказує, що це добром не закінчиться.

Піся конфлікту з робочими заводу, які впізнають у ньому розшукуваного, хост вирішив вирушити назад у «Світ Дикого заходу», щоб зрозуміти, як діяти далі і знайти єдину людину (чи хоста), яка може йому допомогти.

Мейв

Ви ж дочекалися сцени після титрів? Мейв якимось чином опинилася у парку з сетингом Другої світової війни та нічого не пам’ятає. З нею поки зрозуміло лише те, що героїня потрапила сюди самостійно і явно не до кінця контролює свідомість. Детальніше дізнаємося вже у другій серії.

Важливі питання

— як загадковий штучний інтелект все контролює, але допускає існування повноцінної онлайн-платформи для злочинів?
— хто контролює цю загадкову машину?
— кого Долорес «винесла» з парку? Хто зараз у тілах Шарлотти і охоронця?
— хто є загадковим акціонером Delos?
— кого шукає Бернард?

Чого чекати далі:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: