«Перрі Мейсон: Розділ 5»

«Перрі Мейсон»  –  Сезон 1  –  Серія 5/0

Якщо ви трохи втомились від невблаганного, постійного песимізму «Перрі Мейсона», то п’ятий епізод точно став приємним сюрпризом. Так, це все ще серіал, у якому дуже багато драматизму, жахливих злочинів та горя – недаремно ж нова серія починається з того, що бідолашна Делла Стріт знаходить мертве тіло свого роботодавця та друга. Але у цьому похмурому тунелі нарешті з’являється хоч якийсь промінчик надії! Більше того – нарешті стає зрозумілим, як невеселий протагоніст шоу має перетворитися на того спокійного адвоката, про якого колись писав Ерл Стенлі Гарднер.

Розповідаємо про головні події п’ятого епізоду і намагаємося з’ясувати, як саме вони вплинуть на подальший перебіг сюжету.

Прощавай, І. Б.

Герой Джона Літгоу наклав на себе руки ще у попередньому епізоді, але якраз п’ята серія показала наслідки його смерті. Можливо, підстаркуватий адвокат часом дратував Деллу та Перрі своєю консервативністю та зверхнім ставленням, але для обох героїв він був чимось на кшталт батьківської фігури, мудрого ментора та близького товариша. Міс Стріт потрапила до нього на роботу ще у геть юному віці, після того, як втекла від своїх строгих, заможніх батьків (і небажаного шлюбу з малознайомим чоловіком), а Мейсон познайомився з І. Б. після того, як втратив свого тата.

При цьому, для власних дітей адвокат був далеко не ідеальним батьком – його син (якого зіграв справжній син Літгоу) навіть не привів свою родину на похорони старого. Здається, шоуранери хочуть зайвий раз показати нам, що у нуарному світі «Перрі Мейсона» немає місця для однозначних персонажів – хтось може бути чудовим покровителем для друзів, але викликати у власної сім’ї лише зневагу та роздратування. Сюжетна лінія І. Б. цікавим чином перетинається з історією самого Мейсона – той теж повільно втрачає зв’язок зі своєю дитиною, ніяк не може налагодити стосунки з колишньою дружиною, але до останнього захищає незнайомців та їх родини.

Небезпечні переконання сестри Еліс

Цікаво, у що ж виллється сюжетна лінія сестри Еліс, яка все ще перетинається з іншими частинами історії лише поверхнево. Релігійна лідерка ніяк не хоче відмовлятися від своїх слів про бідолашного малюка Чарлі, хоча навіть частина прихожан сприймає її обіцянку оживити дитину як богохульство (що не дивно). Жінка настільки переконана у своїй місії, що погрожує звільнити власну матір, якщо та не дасть їй грошей на заставу для Емілі Додсон. Ну що ж, тепер хоча б зрозуміло, хто платитиме за адвоката підозрюваної – сестра Еліс не шкодує жодних ресурсів, щоб витягнути нову подругу з в’язниці. Що ховається за її рішучістю – щирий гуманізм чи якісь більш зловісні мотиви? Щось я сумніваюсь, що сценаристи «Перрі Мейсона» змогли придумати хоч одного персонажа, в якого не було б давніх таємниць та небезпечних зв’язків.

Але давайте повернемося до більш нагального запитання – хто наважиться представляти Емілі в суді? Делла швидко з’ясовує, що адвокат, наданий обвинуваченій штатом, лише підіграватиме окружному прокурору, і взагалі не дуже зацікавлений у справедливому та прозорому розслідуванні. Секретарка відверто саботує його роботу, придурюючись стереотипною легковажною помічницею, яка губить документи і цілодобово теревенить по телефону, а паралельно з цим шукає Емілі іншого захисника. Ось тільки навіть найбільш сміливі та принципові юристи міста не хочуть виходити на шлях війни з Барнсом – ця справа може коштувати їм кар’єри.

Взагалі, вже складається враження, що історія з малюком Чарлі зіпсує життя не одній хорошій людині в Лос-Анджелесі – напарник Перрі Піт знаходить докази корупції в місцевій поліції та виходить на слід слідчого Енніса, але чи не надто він ризикує власною шкірою? Енніс відразу помічає, що Піт за ним стежить і намагається відкупитися від приватного детектива, чим викликає ще більше підозр. Готова посперечатися, наступного разу полісмен використовуватиме більш агресивну тактику і Піт може не дожити до кінця сезону.

Мейсон нарешті береться за справу

Якщо ви з самого початку серіалу ставили на те, що Мейсон ще у першому сезоні особисто захищатиме когось у суді, вітаю! Я чомусь підозрювала, що у фінальному епізоді ми лише побачимо, як Перрі задумується над адвокатською кар’єрою, але сценаристи вирішили з цим не затягувати. І чудово – чим більше нам покажуть пристрасних промов у виконанні Метта Різа, тим краще.

Ідея перетворити пошарпаного приватного детектива на юриста належить Деллі (тільки скажіть, що вона не найкрутіший персонаж цього сезону). Секретарка з подивом спостерігає за тим, як п’яний Перрі відчитує слизького нового адвоката Емілі, з однаковою легкістю використовуючи юридичні терміни та нецензурну лексику, і в її очах запалюється вогник натхнення. Так, його промова доволі нестримана, хаотична та дивна, але в ній є все, що потрібно для хорошої судової драми: переконливі аргументи, блискуча іронія та дуже багато емоцій. Делла відразу хапає свою друкарську машину, починає щось натхненно писати, а потім мовчки підробляє підпис покійного І. Б. Тепер в Мейсона є цілком солідна довідка про те, що він нібито проходив стажування в адвокатській конторі!

Залишилась дрібничка – скласти екзамен з права. Але й тут Перрі отримує несподіваний козир – пару безкоштовних уроків від Гамільтона Бергера (Джастін Кірк), помічника окружного прокурора, єльського випускника та адвоката з двадцятирічним досвідом. Якщо ви читали чи дивилися оригінального «Перрі Мейсона», то розумієте символізм сцени у дайнері – у Гарднера Бергер був вже окружним прокурором, який регулярно протистояв Мейсону в суді, але все одно залишався його товаришем.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: