«М’ясник, пекар, майстер свічок»

«Хлопаки»  –  Сезон 2  –  Серія 7/8

Передостання серія другого сезону явно мітить в топи найкращих. І не лише через неочікуваний фінал, але й через один з найкращих політичних жестів останнього часу, які з’являлися в кіно чи серіалах. Якщо чесно, то епізод з 17-річним хлопцем настільки мене вразив актуальністю, що складно акцентуватися на інших епізодах серіалу.

Але давайте все ж не будемо ігнорувати сюжетні повороти сьомої серії.

Загроза

Політичні оглядачі ще з моменту передвиборної кампанії Дональда Трампа в 2016 році говорили про те, що радикалізація населення, до якої вдавався тоді ще кандидат, ні до чого хорошого не призведе. Жодних висновків зроблено не було, тож Президент США досі налаштовує власного виборця проти всіх — від емігрантів до лібералів. Наслідки ми вже бачили в Кеноші, де молодий хлопець застрілив двох людей, коли зі зброєю приїхав «охороняти власність від протестувальників» у інше місто.

Сьома серія «Хлопаків» була знята задовго до цього, але Ерік Кріпке дуже чітко вловив проблему ще в повітрі і дуже шкода, що вона візуалізувалася в реальності ще за кілька днів до релізу другого сезону. Як ми бачимо, радикалізація суперів (яких неможливо побачити) від Штормфронт виливається в результаті не лише у жорстокість Гоумлендера, а й в жорстокість звичайних людей, а особливо вразливих до пропаганди верств населення.

Якщо ви зараз читаєте цей абзац і думаєте «яка нам різниця до американських проблем?», то огляніться довкола і подумайте, скільки питань в українському суспільстві є серйозною проблемою виключно через їхнє надмірне педалювання політиками, особливо проросійськими і консервативними.

Проблеми Ребекки

А треба було тікати з Бутчером! Окей, це не дуже вдалий жарт, але це доволі очевидно, що Штормфронт зацікавилася сином Гоумлендера. То ж чистий вам супергерой-арієць без всіляких препаратів!

Ребецці у цьому випадку можна лише поспівчувати. Буду чесними, я не зовсім підтримую її методи виховання, які передбачають переховування сина від усього світу (хоч і зрозуміло, чому вона переживає), але коли у тебе сина забирає всемогутній супергерой, то подальша дія лише одна — дзвонити Бутчеру!

Тим більше, що той так мило поговорив зі своїм батьком, який виявився Денетором! Фанати «Володаря Перснів», підіймайте пінту пива, у нас тут реюніон — Денетор зустрівся з Еомером на балконі звичайної багатоповерхівки! Так чи інакше, але тема з братом Бутчера знову повернулася — так, виявляється що Біллі такий агресивний через спартанське виховання батька, якого, схоже, молодший син не витримав.

Усі на «Вот»

Після неочікуваної появи Лемплайтера з компроматом у минулій серії, пані Грейс Мелорі вирішила озброїтися місцевою версією Александри Окасіо-Кортез і штурмувати «Вот» на сенатських слуханнях.

Щоправда Лемплайтер до цього не дожив. Енні таки нарешті схопили через одну з численних зрад, але вирішили не вбивати, що стало вироком для системи. Попри дивність сил Старлайт вона таки примудрилася вибратися зі сховища, а Г’юї, як завжди, втрапив у проблеми замість порятунку — Лемплайтер влаштував ритуальне самоспалення, а бідному герою Джека Квейда довелося відрізати обвуглену руку, щоб хоч якось допомогти власній дівчині.

Яка, мушу сказати, попри все дитинство тренувань взагалі нічого не змогла протиставити Чорному Нуару. Не вона, так Королева Мейв з горіховим батончиком — погодьтеся ви очікували зовсім не такий фінал для Нуара. Що цікаво, алергія на горіхи є у Нейтана Мітчела, виконавця ролі супергероя. Його колеги дізналися про це під час комік-кону і Карл Урбан жартома запропонував шоуранеру наділити Нуара тою ж слабкістю. Як мінімум, вона пояснила костюм!

Так чи інакше, але перед фіналом у нас сформувалися доволі очевидні сторони фінальної битви — Штормфронт із Гоумлендером з одного боку і хлопаки з Старлайт і Королевою Мейв з іншого. А десь між ними Діп зі своєю церквою. А ще ж є загадкова героїня з лікарні, хоч її і могли залишити на третій сезон.

Насамкінець, так, ідея зі слуханнями не вигоріла. Навіть попри те, що Біллі притягнув Вогельбаума, усі забули про звичку «Вот» підривати голови всім, хто хоч щось знає. Хей, зате ці слухання були більш трешевими за дебати Трампа з Байденом. А це не аби що!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: