13 фільмів, які варто подивитися в жовтні

Геловін Г’юбі

Hubbie Halloween

На Netflix з 7 жовтня

Про що: Г’юбі — найбільший фанат Геловіну в своєму містечку. А ще він усіх задовбав постійними дивними вимогами і претензіями. Тож коли на Геловін у місті починаються відбуватися дивні речі, ніхто, окрім Г’юбі, не може цьому зарадити.

Навіщо дивитися: щоб пам’ятати що стається, якщо не дослухатися до погроз Адама Сендлера. Актор обіцяв завалити глядачів низькосортними комедіями, якщо не отримає «Оскар» за «Необроблені коштовності» — він це робить. Ми б не радили фільм Сендлера, якби не два але. Перше — каст, де є Мая Рудольф, Стів Бушемі та ледь не половина нинішнього касту SNL. Друге — жовтень це час жахів, а робота Сендлера ідеально підпадає під це визначення.

Історія Девіда Копперфілда

The Personal History of David Copperfield

В кіно з 8 жовтня

Про що: Девід Копперфілд — звичайний хлопець, який намагається хоч якось втиснутися в рамки цього світу. Переживаючи численну кількість пригод, герой відкриває у собі талант письменника і починає розважати навколишніх комічними та трагічними історіями. Звичайно, усі вони взяті з його власного життя.

Навіщо дивитися: щоб оцінити новий фільм Армандо Іануччі («Смерть Сталіна») з неймовірним кастом: Дейв Патель, Тільда Свінтом, Г’ю Лорі, Пітер Каппальді, Бен Вішоу та Гвендолін Крісті. Стрічка є екранізацією однойменного автобіографічного роману Чарлза Діккенса, тож цікаво подивитися, як сатиричне почуття гумору Іануччі поєднається з британською класикою та стилізованою під вікторіанські часи картинкою.

Передчуття

В кіно з 8 жовтня

Про що: у невеличкому містечку помирає чоловік, що провокує на душевний неспокій не лише близьких, але й усіх жителів. Справа в тому, що місце поховання знають лише дружина та друг і говорити про нього вони не хочуть. Скандал навколо цієї події неочікувано підсилюється рейдом військових кораблів, які зупиняються біля містечка.

Навіщо дивитися: карантин та відсутність блокбастерів — ідеальний час для того, щоб приділити увагу локальним релізам. Тим більше, що ми говоримо про фільм В’ячеслава Криштофович — першого українського висуванця на «Оскар».

40-річна версія

The 40-Year-Old-Version

На Netflix з 9 жовтня

Про що: колись успішна сценаристка, Рада страждає від затяжної кризи і вирішує зав’язати з роботою на користь хіп-хоп кар’єри. Неочікувано для всіх виявляється, що у давно списаної 40-річної є що сказати своїй авдиторії.

Навіщо дивитися: стрічка відхопила кілька нагород «Санденсу», отримала захопливі відгуки критиків. Фільм є автобіографічною історією сценаристки Ради Бланк, яка також зняла картину і виконала головну роль.

Ласкаво просимо в Блумгаус

Welcome to the Blumhouse

На Amazon Prime з 6 та 13 жовтня

Про що: чотири стрічки від режисерів-новачків, які досліджують різні формати горорів: наукова фантастика (Black Box), надприродні сили (Nocturne), психологічний горор (The Lie) та навіть екранізація аудіоп’єси (Evil Eye).

Навіщо дивитися: студія Blumhouse вирішила не ризикувати з маловідомими режисерами і замість кінотеатрального релізу влаштувала імпровізований геловінський кінотеатр на Amazon Prime. Якраз те що потрібно для сезону жахів.

Гніздо

The Nest

В кіно з 15 жовтня

Про що: успішний підприємець Рорі (Джуд Ло) переїздить з США в Англію за новими викликами. От тільки проблеми в новому оточенні ставлять під загрозу розкішний стиль життя головного героя, а втрачати його він зовсім не хоче.

Навіщо дивитися: якщо любите Джуда Ло, то у вас є можливість подивитися на одну з його найкращих ролей останніх років. Як мінімум це обіцяють критики, які подвилися британську стрічку і залишися задоволені побаченим. 

Суд над чиказькою сімкою

The Trial of the Chicago 7

На Netflix з 16 жовтня

Про що: історія семи (спочатку восьми) затриманих чикагців, яких звинуватили в організації бунту на з’їзді Демократичної партії в 1968 році. Щоправда суд став відомим в першу чергу через конфлікт з суддею Гоффманом, який перетворив слухання у фарс.

Навіщо дивитися: стрічка Аарона Соркіна мала вийти у кінотеатрах, але через пандемію переїхала на Netflix. Сценарист вже вдруге береться за режисуру (першою пробою була «Гра Моллі»), а скрипт для фільму написав ще в 2006 році, коли проект мав знімати Стівен Спілберг. Враховуючи вміння Соркіна писати діалоги, а також вражаючий акторський склад (Едді Редмейн, Ях’я Абдул-Матін, Саша Барон Коен, Джозеф Гордон-Левітт, Майкл Кітон, Марк Райленс, Джеремі Стронг), схоже нас чекає відмінна судова драма.

Ребекка

Rebecca

На Netflix з 21 жовтня

Про що: молода дівчина (Лілі Джеймс) одружується з аристократом-молодиком Максом де Вінтером (Армі Гаммер) і переїжджає до нього у шикарний будинок. От тільки виявляється, що над маєтком незримою тінню висить привид колишньої дружини її чоловіка, померлої за незрозумілих обставин. 

Навіщо дивитися: як мінімум щоб оцінити, чи актуальною в 2020 році залишиться історія, яка вперше була знята Альфредом Гічкоком ще в 1940 році. Та й погодьтеся, не кожного дня перспективний режисер (Бен Віттлі) береться робити ремейк лауреата премії «Оскар».

З льодом

On The Rocks

На Apple TV+ з 23 жовтня

Про що: Лора (Рашида Джонс) має ідеальне життя, допоки її чоловік (Марлон Веянс) раптом не починає затримуватися в офісі з новою колегою по роботі. Підозрюючи зраду, жінка просить пораду у свого батька Фелікса (Білл Мюррей), який пропонує взятися разом за розслідування.

Навіщо дивитися: Софія Коппола знову об’єднується з Біллом Мюрреєм аби подарувати нам ще одну чарівну драмеді-історію. Прем’єра стрічки відбулася на Нью-Йоркському фестивалі, а за прокат відповідає студія A24, яка уклала довгострокову угоду з Apple.

Над місяцем

Over the moon

В кіно з 23 жовтня

Про що: дівчинка Фей Фей будує космічний корабель, щоб полетіти на Місяць і там зустрітися з богинею Чан’е.

Навіщо дивитися: серед решти звичних анімаційних фільмів Netflix цей виділяється увагою до китайської міфології та постаттю режисера. Ним виступив Гленн Кінн — легендарний аніматор Disney, який працював над «Русалонькою», «Аладдіном», «Красунею та чудовиськом», «Покахонтас» та «Тарзаном».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: