Три причини дивитися мультсеріал «Непереможний» від Amazon

Минулого тижня на Amazon дебютував мультсеріал «Непереможний», знятий за одним із найуспішніших незалежних супергеройських коміксів в історії (авторства Роберта Кіркмана, творця «Ходячих мерців»). Він виходитиме за вже звичною для сервісу схемою «три серії одразу, а потім по одній щотижня», тому у вас ще є можливість увірватися в перегляд на самому початку історії. Але чи варто його дивитися? Нумо розбиратися.

Варто дивитися, якщо:

Ви любите супергероїв. Можливо, це звучить очевидно, враховуючи, що це чергова адаптація супергеройського коміксу. Кого можна здивувати цим у світі, де є CW із тисячею супергеройських серіалів, MCU, який починає експансію в телепростір, і навіть цілий стримінг-сервіс від DC? (Окей, його вже закрили, але ж він був! Та й серіали з нього врятувалися, просто переїхали на HBO Max). Але, на відміну від багатьох із них, «Непереможний» — це, можна сказати, «чистий» жанр. Яскраві кольорові костюми, суперкоманди, інопланетяни та суперзлочинці — у «Непереможному» є все це і навіть більше.

Причому серіал розраховує не просто на те, що ви любите цей жанр, а ще й хоч трохи в ньому розбираєтеся. Звісно, це не означає, що треба прочитати всі випуски «Ліги справедливості» до того, як починати, але для першого знайомства із супергероїкою він явно не підходить. Як і «Хлопаки» (інша успішна супергероїка від Amazon), «Непереможний» відтворює у своїх героях більш відомих супергероїв. Так, Диво-жінка перетворюється на Войовничу жінку, Аквамен на Океанмена, а Бетмен на Дарквінґа. Місце своєрідного Супермена посідає Омнімен. З ним і пов’язаний наш головний герой.

Головний герой серіалу — Марк Ґрейсон, син Омнімена, найсильнішого супергероя на планеті. Із самого дитинства батько обіцяв йому, що до повноліття у ньому прокинуться суперсили. І коли він нарешті їх отримує — бережись, плането, у тебе з’явився новий захисник! Звісно, 17-річного підлітка цікавлять не тільки супергеройські подвиги, тому «Непереможний» додає ще й підліткової мелодрами, запозичуючи це передусім із серій про Людину-павука.

Події «Непереможного» розгортаються у світі, який давно звик до супергероїв і всіляко на них покладається. Тому й від глядачів він очікує цього самого. Не треба запитувати, чому ці сині амбали хочуть вбити президента, або звідки взялися ці дивні інопланетяни, що старіють. «Непереможний» працює на тому ж рівні, на якому й класичні супергеройські комікси: кольорові суперзлочинці з’являються нізвідки, щоб усіх знищити, але самі стають жертвою хоробрих захисників Землі у строкатих костюмах. Але якби в ньому було тільки це, то навряд чи цей комікс протримався б 144 випуски, правда? Тому жанрові кліше — не єдине, що пропонує глядачам серіал.

Ви не боїтеся жорстокості. Я навіть хотів спочатку сформулювати цей пункт як «Ви любите жорстокість», але все-таки вирішив, що чистий садизм — це не єдина мета кривавого бенкету, який влаштовує серіал. Це одна з цілей, безумовно, але не єдина.

Уявіть собі «Людину-павука», де головний герой, намагаючись побороти чергового Носорога або Стерв’ятника, випадково відриває йому голову. Або «Вартових галактики», де героїчна команда розмазує мозок інопланетного загарбника по стіні. Щось подібне ви отримуєте і в «Непереможному». Щирий дитячий азарт Марка, коли він здобуває сили, та яскраві кольорові костюми сильно контрастують із жорстокими бойовими сценами, на які перетворюється кожна сутичка. Невинні перехожі перетворюються на попіл, супергерої гинуть, а від суперзлочинців залишаються самі криваві плями.

«Непереможний» — своєрідна спроба деконструкції жанру, але не стільки сюжетно, скільки естетично. Адже сутички з використанням лазерів, вибухівок і надпотужних кулаків просто не можуть обійтися без крові. І серіал не без насолоди це показує.
Іншими словами, це ще один варіант зробити «супергероїв для дорослих». Але якщо «Люди Ікс» замінили яскраві костюми на практичний одяг, залишивши водночас рафіновано чистий світ дитячих коміксів, то «Непереможний» залишає костюми та суперкоманди, але додає абсолютно недитячу жорстокість.

Ви любите карколомні сюжети. Попри те, що він явно взорується на класичні комікси, «Непереможний» — аж ніяк не звичайний «villain of the week» сюжет, де кожна нова серія дарує герою нового ворога, якого протагоніст перемагає й прямує до наступного. Це одна історія, яка розгортається послідовно й раз за разом дивує глядачів сюжетними поворотами. Принаймні перші три серії мають чим здивувати, і серіал точно знає, що чекає на героїв у майбутньому (хоча офіційно другий сезон Amazon поки не замовляв).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: