«Що я знаю»
Дочекалися! Фінал «Хлопаків» не розчарував, але в той же час і не подарував якихось неочікуваностей — сюжетні лінії грамотно закрилися, а сам напрям розвитку сценарію акуратно змістився на нові загрози. Складно сказати, чи хорошою ідеєю було розтягувати сезон на щотижневий реліз, але приємно було знати, що в кінці тижня нас чекав новий епізод.
Що ж, давайте розбиратися у перипетіях фіналу!
Нова реальність містера Едгара
Кривавий випадок під час слухань, звична справа, корпорація «Вот» перетворила у свою велику перемогу. Пентагон готовий закупати «Сиворотку V» партіями, готуючись до навали супергероїв. Здавалося, підрив кількох (десятків) голів — ідеальний план, щоб викрутитися з історії, яку закрутила Старлайт своїм зливом інформації.
Щоправда, радіти росту вартості акцій, коли обличчя твоєї організації — агресивно налаштована расистка, яка ще й прибрала собі до рук єдину зброю проти Гоумлендера, доволі складна справа. Тож можна навіть поговорити з Біллі Бутчером, ненадовго об’єднавши зусилля.
Власне, зустріч героїв Карла Урбана і Джанкарло Еспозіто, остаточно окреслила нову реальність «Хлопаків». Якщо шоу починалося як трешеве протистояння сильних та нахабних, то тепер перетворилося на веселу, але закручену «політичну» історію, сповнену, цікавих та неочікуваних альянсів для досягнення власних цілей. Цинізм перших серій шоу вже тоді давав зрозуміти, що не варто чекати протистояння добра і зла. Тепер же навіть умовні рамки остаточно зникли, залишивши усіх персонажів у сірій зоні.
Невдача Штормфронт
Ідея зробити антагоністкою сезону нацистку, яка потрапляючи в сучасні Штати не змінюючи риторики завойовує величезну симпатію — один з найкращих сюжетних ходів не лише серіалу, але й загалом телебачення останніх років. Ерік Кріпке зміг вишукано, але прямолінійно вплести у шалений світ «Хлопаків» дуже актуальний меседж, але так і не зрозумів, що з ним робити у фіналі. Власне, його складно звинувачувати — поки ніхто не знає, що робити з посиленням праворадикальних поглядів у світі.
Тому шоуранер вийшов піти найбільш очевидним шляхом — перетворив героїню в гротеск, забив ногами і спалив під час «пробудження» нової сили. Але все це вийшло настільки весело, що аж хочеться зупинитися і обговорити кожен етап.
Найперше — сценаристи все ж вирішили дуже тонко познущатися над абсурдними ідеями про «білий геноцид». І хоч я впевнений, що перед екраном було достатньо людей, які погодилися зі Штормфронт, але бачити як навіть пустоголового Гоумлендера перекосило від настільки абсурдних ідей було приємно.
Друге — сцена бійки між дівчатами, яка за смисловим навантаженням вийшла куди більш цікавою, ніж пафосна хвилинка girls power у «Месниках». Кіміко нарешті отримала можливість помститися за брата, а Старлайт і Королева Мейв вперше змогли зробити щось дійсно геройське, а не просто заробляти гроші для «Вот».
Ну і звичайно ж, фінал.
М'який Біллі
Як ми й думали, попри усю лайку, всередині Біллі Бутчер м’якенький як маршмеллоу. Розмова з Едгаром стала маневром, щоб хоч трохи збити глядача з пантелику — якби герой Урбана дійсно зрадив дружину, то третій сезон розвивався б вже аж надто передбачувано. Замість цього, як бачимо, нам запропонували набагато цікавіший концепт.
Смерть Ребекки закрила усі запитання, які висіли в повітрі протягом сезону. Було очевидно, що довго її фейкове життя не протягне, а повернення до Бутчера видавалося надто мелодраматичним, як для «Хлопаків». А найголовніше, сцена в лісі закрила усі питання стосовно нового шляху Гоумлендера.
На щастя, сценаристи вирішили не йти шляхом Injustice і не перетворили героя Ентоні Старра на озлобленого суперзлочинця. Якщо дивитися на другий сезон цілком, то такий підхід видається логічним — попри бажання переступити через себе, Гоумлендер так і не зміг вийти за рамки самозакоханого супера, для якого найбільшу вагу має любов натовпу. Власне, фінальна сцена остаточно перетворила його на персонажа другого плану — так, він точно буде потенційною зброєю у руках зловмисника, але самостійно цей хлопець може хіба що мастурбувати на даху хмарочоса.
Що стосується Біллі Бутчера і його нових обов’язків, то тут у сценаристів є чимало простору для маневру. Немає жодних сумнівів, що герой Урбана буде брати безпосередню участь у вихованні Раяна. Залишається питання тільки як саме. Навряд чи у наступному сезоні в розпорядженні «Хлопаків» опиниться власний міні-Супермен, але нам це й не потрібно.
Що нас чекає
Фінальні хвилини показали, що боротьба за вплив у світі «Хлопаків» лише розпочинається. Схоже, ми вже бачили деякі деталі плану Вікторії Ньюман (місцевої Александри Окасіо-Кортез), але не знали про це. Вибух голови зв’язкової ЦРУ у перших серіях, кривава баня під час слухань — все це справа рук нової сили, яка тепер ще й заволоділа базою компромату на суперів, завдяки Церкві. І на неї тепер працює Г’юї!
Але щось мені підказує, що «Хлопаки», які розбіглися у кінці сезону, доволі швидко зберуться разом. Тим більше, що зйомки третього сезону вже заплановані.