Страх і безпорадність: п’ять ігор у жанрі сурвайвл-горору

Відеоігри у жанрі survival-horror здатні полоскотати ваші нерви ліпше за будь-які інші жахи. Секрет у тому, що в таких історіях гравця кидають напризволяще посеред страхітливих локацій, наповнених монстрами та іншою нечистю, а оборонятися дозволяють дрібкою патронів або ж узагалі нічим — словом, спонукають виживати по-справжньому. Ділимося з вами яскравими представниками жанру, які допоможуть провести кілька напружених вечорів і змусять частіше обертатися назад.

Alien Isolation

Платформи: PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox 360, Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Ви ніколи не зрозумієте, як насправді почувалася Ріплі в «Чужому», доки самі не станете нею… або ж її дочкою. В Alien Isolation вам випаде чудова нагода вжитися в роль Аманди Ріплі, доньки героїні Сіґурні Вівер, й опинитися заточеними на космічному кораблі з Чужим та знавіснилими андроїдами, які часом здаються ще страшнішими за іншопланетну потвору.

Хоч гра й старається змусити вас почуватися безсилим, вправності й вигадливості Ріплі не займати. Дівчині доводиться ховатися в вентиляційних трубах, крафтити зброю з підручних засобів і користуватися різними гаджетами, щоби хоч якось вибороти перевагу серед ворогів на кораблі. Та водночас позбавитися від постійного страху переслідування навряд чи вийде. Чужий здатний навчатися та діяти вам на випередження: його штучний інтелект має сенсори, що визначають приблизний напрямок руху гравця і допомагають в полюванні. Але разом із тим ніщо не заважає Аманді надурити іншопланетянина та самій влаштувати на нього засідку з вогнеметом.

Resident Evil 2 Remake

Платформи: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Пам’ятаєте свій перший день на роботі? Певно, не так добре, як Леон Кеннеді, головний герой другої частини Resident Evil. Юнак щойно отримав посаду офіцера поліції в містечку Раккун-Сіті, як в місті розпочався справжній зомбі-апокаліпсис. Тож свій перший робочий день Леон проводить за дослідженням кожного куточку поліційного відділку, каналізацій міста та таємних лабораторій, щоби дізнатися причини цих гореносних подій.

Resident Evil 2 — це безумовна класика серед відеоігор, яка стала доступна ширшому колу гравців завдяки чудовому ремейку, що зберіг усі особливості гри й зробив її тільки кращою. Серія Resident Evil започаткувала жанр survival-horror, і друга частина яскраво репрезентує усі його якості. Моторошна й неспішна, гра лякає вас не раптовими скримерами, а тягучою атмосферою й невідомістю, що чатує за кожним кутом і дверима. А окрім відстрілювання заражених у вузьких темних коридорах, Леону постійно доводиться вирішувати загадки, шукати ключі й тікати від кремезного безсмертного створіння в кумедному капелюсі.

Until Dawn

Платформи: PlayStation 4

Бувалому фанату горорів зав’язка цієї гри здасться суцільним кліше. Компанія друзів заселяється в моноторший будинок посеред лісу та готується до відривних канікул, як раптом в оселі починає творитися повна чортівня, а за героями відкриває полювання якийсь мстивий покруч. Типовий слешер, скажете ви — і цілковито матиме рацію. Однак в Until Dawn доля кожного персонажа залежить не від сценариста, а лише від самого гравця.

Сюжет — далеко не найсильніший бік цієї гри, проте захоплює у ній не він, а велика варіативність розвитку історії. Хто залишиться жити, а хто помре від рук маніяка чи нещасного випадку вирішуєте ви — проблема лиш у тому, що ніколи не знаєш, до яких наслідків призведе той чи інший вчинок. Пересварив друзів між собою, зробив кілька невдалих рішень, неуважно натискав кнопки — і до світанку може не дожити ніхто.

Amnesia The Dark Descent

Платформи: Linux, Mac OS X, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Данієль, головний герой Amnesia, прокидається посеред лавкрафтіанського жаху. Заточений у величезному замку, чоловік намагається вибратися з нього, втекти від жахного переслідувача, а заразом згадати, як і чому він тут опинився. По крихтам збираючи нову інформацію, Данієль розкриває мерзенні подробиці цього місця й власної причетності до подій, що тут сталися.

Беззахисність і безпорадність — ваші головні супутники у світі «Амнезії». Напрочуд вразливому головному герою вкрай важко дати собі раду в такій стресовій ситуації, він мліє від темряви, а зустрічі з місцевим монстром остаточно зводять його з розуму. Підтримувати психічний стан і ясність свідомості Данієля — одна з головних цілей гравця, а разом із тим розв’язувати купу загадок, розкиданих по всьому замку. Це безперечно страшна й дуже некомфортна гра, яка без упину нагнітає атмосферу моторошними локаціями, монстрами та звуками, однак більшу частину свого проходження ви будете лякатися лише себе самого — того, що почулося чи привиділося.

Outlast

Платформи: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows

Жанр «знайдений кадр» не новий для кінематографу, однак відеоігри мають унікальну силу привносити цікавий досвід навіть у найклішованіші сюжети, і Outlast — яскравий тому приклад. Журналіст Майлз Апшер опиняється в покинутій психлікарні, яку наповнюють одурілі лікарі та пацієнти, і всю свою запаморочливу пригоду він фільмує на плівку. Ваша єдина зброя — камера, тож якщо зібралися вижити в цьому божевіллі, доведеться добряче ховатися й швидко бігати.

Нічний режим камери головного героя допоможе краще орієнтуватися в темних приміщеннях, але аж ніяк не врятує від небезпек, що в них чатують. Приготуйтеся багато сидіти в закутках та підглядати в камеру, адже без цього дуже легко потрапити до рук чергової потвори. Утім, саме камера та її візуальні ефекти створюють для Outlast неповторний образ, а вишукування ворогів у темряві аж ніяк не рятує від раптових скримерів та гидоти, з якими ми обов’язково зіткнетеся в стінах лікарні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: