Шість ігор на PlayStation 4: знайомство з ексклюзивами платформи
На схилі поточного покоління ігрових консолей згадуємо, якими ексклюзивами воно нам запам’яталося. Запеклої боротьби платформ так і не сталося, адже PlayStation 4 від компанії Sony зі старту життєвого циклу обганяє прямого конкурента XBox One від Microsoft: більша кількість дорогих ексклюзивних проєктів та, як наслідок, тотальна перевага на ринку. Тому якщо ви наважилися на покупку PlayStation 4, будьте певні — ігор є вдосталь, і ось найкращі з них.
Uncharted 4: A Thief’s End
Якщо раніше Uncharted можна було назвати плагіатом знаменитої Tomb Raider, то тепер часи змінилися, і наздоганяти доводиться Ларі Крофт. За дев’ять років серія ігор про принадного мисливця за скарбами Нейтана Дрейка стала візитівкою PlayStation, а студія Naughty Dog — першокласним розробником високобюджетних відеоігор.
Заключна гра серії Uncharted 4: A Thief’s End вийшла чотири роки тому та, здається, анітрохи не постаріла. Концентрована пригода, що дивує своїми масштабами, екшном, майстерно прописаними персонажами та фантастичною режисурою, якій позаздрить добра половина голлівудських блокбастерів. Команда Naughty Dog щоразу робить неможливе і з кожною новою грою перевершує себе, задираючи планку якості туди, де жоден ігровий розробник і кінчиком пальця не торкнеться — ні чотири роки тому, ні навіть зараз.
Проте варто пам’ятати, що Thief’s End є завершенням ігрового серіалу. І наскільки б поблажливо гра не ставилася до нових гравців, все ж ви втратите значну частку емоційного відгуку без усвідомлення минулих подій. Але й це не проблема: перевидання всіх ігор серії вийшло на PlayStation 4 в одному збірнику — Uncharted: The Nathan Drake Collection, з поліпшеною графікою та низкою інших змін.
Bloodborne
Адепти гардкору, розробники видатної серії Dark Souls, що породила цілий жанр souls-like, свою найдовершенішу гру випустили саме як ексклюзив для PlayStation 4.
Моторошний, похмурий, надмірно бридкий світ Bloodborne, народжений неначе з найглибших кошмарів Говарда Філіпса Лавкрафта, повиває атмосферою невимовного жаху. У ролі мисливця гравець стикається з наслідками чуми у готичному містечку Ярнам: його вулиці повняться страшезними покручами, а серед жителів, здається, не лишилося нікого в своєму розумі.
Позитивний бік Bloodborne ще й у відкритості для нових гравців: звісно, поняття складності дуже суб’єктивне, однак у спільноті фанатів гру заведено вважати помірно складною, здебільшого через високий темп бою, спритність головного героя та чутке керування.
God of War
Перебивши богів Олімпу та заразом свого батька Зевса, могутній спартанський генерал Кратос подався до Скандинавії, одружився й став виховувати сина. Такою різкою зміною настрою розробники із Santa Monica Studios позначили нову главу не лише в житті головного героя, а також у самій ігровій серії. Перезапуск, що охопив усі аспекти гри, від манери подачі сюжету й до бойового процесу, — мабуть, найкраще, що могло статися із застоялою франшизою.
Доросла драматична історія про батька й сина, які подорожують чарівливими й небезпечними землями Скандинавської міфології, зустрічають місцевих богів і неодмінно натовчуть їхні безсмертні пики. Додайте сюди кіношний прийом суцільного кадру, який ніколи не переривається склейками й не відходить від головного героя, й отримаєте неймовірно напружений екшн у дивовижної краси локаціях та сюжетом, який нерідко змушуватиме ваше серце битися швидше.
Те, що вдалося зробити з God of War, — рідкісний виняток із правил, адже розробники нечасто можуть ризикнути настільки змінити свій продукт. Проте таке рішення не лише покликало за собою якісні зміни, не зруйнувавши при цьому люте ядро гри, а й відкрило двері в серію для нових гравців.
Until Dawn
Жанр інтерактивного кіно наразі перебуває далеко не в найкращому стані. Він розгубив свою популярність, а ігрови розробники не дуже й поспішають відновлювати нашу віру в нього. Саме Until Dawn, іще один ексклюзив для PlayStation 4, є ідеальним взірцем якісного інтерактивного кіно, якого нині так не вистачає ігровій індустрії.
Якщо порівнювати Until Dawn з фільмами, то це чистокровний слешер, в якому купка друзів опиняються в таємничому маєтку посеред зимового лісу, де за ними ганяється одурілий маніяк. Звучить клішовано й нудно? Аж ніяк, бо завдяки моторошному сюжету і, найголовніше, вашому впливу на події, гра захоплює вкрай швидко. Стосунки між персонажами розвиваються впродовж усієї історії, і своїми діями ви безпосередньо на них впливаєте: будь-яка репліка, вчинок чи знайдений на локаціях предмет може потягнути за собою цілу низку наслідків, про які гра постійно вас сповіщає. Невдало підібрані слова можуть не лише зруйнувати дружбу, а й призвести до смерті героя.
Від початку Until Dawn може скласти про себе підробне враження, бо зав’язка гри дуже схожа на горори категорії B. Та щойно все полетить шкереберть і ви скуштуєте перші гіркі плоди своїх рішень, відірватися буде неможливо. До речі, одну з головних ролей тут виконує Рамі Малек — тож тепер ви не маєте жодних шансів оминути Until Dawn.
Marvel’s Spider-Man
Поки кіновсесвіт Marvel підраховує мільярди зборів, планує фільми на кілька років уперед та запускає десяток нових серіалів, відеоігри про супергероїв вже тривалий час лишаються в зародковому стані. Тому коли вийшла Marvel’s Spider-Man, гра про Людину-павука з великим бюджетом і захмарними амбіціями, фанати мліли від щастя.
Ігрова Людина-павук не дублює ані коміксних, ані кіношних прототипів — це абсолютно самостійна історія в одному з паралельних світів мультивсесвіту Marvel. Та не переймайтеся, проходити в черговий раз через смерть дядечка Бена не доведеться: Пітер Паркер вже вісім років як Людина-павук, він досвідчений супергерой, порядний племінник і завзятий науковець. А тому грати за нього — суцільне задоволення. Розробники з Insomniac Games дісталися до самої суті персонажа та бережно відтворили її у віртуальному світі: одні лиш польоти на павутинні змушують підстрибувати від задоволення, настільки реалістично та захопливо вони відчуваються.
Гнучка акробатика ближнього бою в найкращих традиціях Павучка, великий відкритий світ з масою додаткових завдань і унікальна історія зі знайомими героями й лиходіями — усе, про що тільки може мріяти фанат Людини-павука та коміксів Marvel, зібрано в одному з найкращих ексклюзивів для PlayStation 4. Сподіваємося, скоро ігровий всесвіт набере обертів, і на супергеройські кросовери ми дивитимемося не лише в кіно, а й самі братимемо в них участь.
The Last of Us: Remastered
Гра, що вийшла ще на PlayStation 3, але яку конче необхідно згадати в цій добірці. По-перше, її перевидання з’явилося на поточному поколінні з покращеною графікою та із сюжетним доповненням у комплекті. По-друге, The Last of Us зробила величезний внесок у розвиток сюжетно-орієнтованих відеоігор і зібрала купу нагород за сценарій, акторську гру та візуальний дизайн. Ну й по-третє, уже скоро ми отримаємо продовження.
Сюжет розгортається в постапокаліптичному світі, зруйнованому пандемією, що спричинив мутований гриб кордицепс. Історія про понівеченого життям Джоела та його молоду супутницю Еллі, що подорожують Америкою, розкриває ідею людських стосунків не лише наративно, а й через ігровий процес. Упродовж усього шляху ми спостерігаємо за розвитком персонажів у жорстокому світі, до якого призвичаїлися всі, окрім гравця. До жорсткої буденності світу The Last of Us доводиться звикати аж до самих титрів — розробники напевне не хотіли дарувати вам приємного, розслабленого проходження, натомість виповнивши його максимально приземленими та правдоподібними жахами.
Ті самі творці з Naughty Dog, що славляться феноменальною якістю своїх проєктів, лиш вкотре довели, що час майже не впливає на стан їхніх ігор. Тому із The Last of Us: Remastered варто ознайомитися в першу чергу, адже це найяскравіший представників ігрових ексклюзивів компанії Sony.
***
Це лише частина з усіх ексклюзивних проєктів, які має PlayStation 4, але саме ці ігри визначають її винятковість та саме їх ви маєте відкрити для себе в першу чергу.