Новини

Україна відправляє на «Оскар» «Донбас» Сергія Лозниці

Український Оскарівський комітет оголосив фільм, який буде висунуто від України на «Оскар». За премію у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» від України змагатиметься трагікомедія «Донбас» Сергія Лозниці. Сюжет стрічки базується на реальних подіях і розповідає про події, що відбувалися на сході України.

Світова прем’єра фільму відбулася 9 травня 2018 року під час 71-го Каннського кінофестивалю, де отримала приз в конкурсі «Особливий погляд». Українська прем’єра фільму відбулася у рамках цьогорічного Одеського кінофестивалю.

Загалом на право представляти Україну претендувало шість стрічок: горор «Брама» Володимира Тихого, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Донбас» Сергія Лозниці, «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк та «Міф» Леоніда Кантера.

«Донбас» потрапить у о лонг-лісту претендентів у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Згодом Американська кіноакадемія сформує шорт-ліст із дев’яти фільмів, а до фіналу дійдуть п’ять картин. Переможця оголосять 24 лютого під час премії «Оскар-2019». Минулорічним фаворитом кіноакадемії стала чилійська стрічка «Фантастична жінка» режисера Себастьяна Леліо.

Донбас вийде в широкий український прокат 18 жовтня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: