«Зустрінь мене в Теґу»

Якщо ви раптом увімкнули шосту серію «Країни Лавкрафта» та деякий час не могли зрозуміти, що за серіал на екрані, то це не дивно. Цього разу шоуранери не просто розповіли нову історію про давно знайомих протагоністів та їхню боротьбу з расизмом та магією, а показали, що ж відбулось незадовго до повернення Аттікуса в Чикаго. У фокусі епізоду опинились окупована американськими військами Корея і молода дівчина на ім’я Джи-я – та сама, яку ми бачили у пролозі до першої серії. Голлівудський гламур, легенди Азії, військові злочини та зловісні натяки на майбутні події – усе це склалось у неочікуваний, але надзвичайно красивий епізод.
Лисиця з девятьма хвостами
Коли ми знайомимось з Джи-єю, та здається цілком нормальною мрійливою дівчиною – вона працює медсестрою, допомагає своїй мовчазній матері заготовляти на зиму кімчі та проводить довгі вечори, переглядаючи американські мюзикли. Але «Країна Лавкрафта» – саме той серіал, де зовнішність буває надзвичайно оманливою. У тілі Джи-ї живе куміхо – міфічна лисиця з дев’ятьма хвостами, яка зваблює та вбиває чоловіків (у японській міфології ця тварина називається кіцуне, а в китайській – хулі-цзін). До речі, Джи-я – персонаж, який не фігурував у книжці-першоджерелі, тож усю цю історію придумали сценаристи серіалу, і цікаво буде побачити, як вона вплине на розвиток подальших подій.
Але повернімося до куміхо. Протягом епізоду виявляється, що за трансформаціями Джи-ї стоїть трагічна історія. Її мати народила дитину поза шлюбом, і через свою зіпсовану репутацію була змушена одружитися з першим-ліпшим чоловіком, який був готовий взяти її за дружину. На жаль, той виявився педофілом і ґвалтував Джию, коли та була ще дитиною, а її мати ніяк не могла на це вплинути чи якось помститися. Точніше – не могла на це вплинути без допомоги магії. За порадою шаманки, вони викликала у тіло Джи-ї дух куміхо, і дитина розірвала свого вітчима на шматки. Ось тільки за таке вирішення проблеми довелося заплатити високу ціну – душу справжньої Джи-ї можна повернути лише тоді, коли куміхо звабить та вб’є сто чоловіків. До того дня життя родини дещо дивне – дівчина-куміхо сприймає Сун-хі як свою справжню матір (зрештою, вона прикликала її у цей світ) та намагається їй усіляко догодити, а та бачить у псевдо-Джи-ї лише монстра. Хоча ні, скоріше – з усіх сил намагається бачити у ній лише монстра, але мимоволі відчуває до куміхо щось на кшталт справжньої материнської любові. Але це все ускладнюється ще й тим, що лисиця з дев’ятьма хвостами не до кінця усвідомлює людські емоції – наприклад, вона не може зрозуміти, чому «любов» чоловіка Сун-хі до її доньки була чимось жахливим.
Злочини Аттікуса
Попри свою дивну природу, Джи-ї вдається завести подругу серед колег. Юнь-я хоч і не знає її таємницю, але регулярно намагається переконати дівчину у тому, що бути не такою, як усі – цілком нормально. На відміну від протагоністки, яка ідеалізує американський спосіб життя та мріє опинитися у барвистому мюзиклі з Джуді Гарленд, Юнь-я вірить у те, що саме комунізм може врятувати корейське суспільство. За це їй доводиться поплатитися життям, але неочікуваністю стає те, хто саме її вбиває – жорстоким американським солдатом виявляється Аттікус, наш давній друг. Попри те, що в Джи-ї останнім часом були сумніви щодо того, чи справді вона хоче продовжувати вбивати чоловіків, для Аттікуса дівчина вирішує зробити виняток – йому випадає честь стати її сотою жертвою. Незвично бачити протагоніста у такому похмурому світлі, але одна з центральних ідей «Країни Лавкрафта» – те, наскільки різняться наші кути зору залежно від пережитого досвіду.
Дівчина знову зустрічає солдата у польовому госпіталі, і починає з ним спілкуватися. Спочатку Джи-я мріє лише про одне – якнайшвидше помститися американцеві за свою подругу, але вже після першої розмови з хлопцем між ними з’являється взаємна симпатія. Вони обоє почуваються чужинцями у своєму суспільстві, і намагаються хоч тимчасово втекти від реальності у світ фантазій. Замість того, щоб сприймати Аттікуса лише як вбивцю, дівчина починає бачити в ньому розгублену, щиру людину, яка сама не може пробачити собі власні гріхи. Тому коли приходить час його вбити, Джи-я не знаходить у собі сил – і виганяє його зі спальні перед початком трансформації. Хоча вона й не повинна відчувати людських емоцій, куміхо закохується в хлопця, чим розлючує свою матір – тій здається, що дух навмисно не хоче вбивати сотого чоловіка та повертати їй доньку.
Правда виходить назовні
Романтичні стосунки між Джи-єю та Аттікусом напрочуд милі: впертий та рішучий протагоніст чи не вперше дозволяє собі бути вразливим та по-справжньому ніжним, а куміхо стає дедалі більш людяною. Але ж ми знаємо, що протагоніст зрештою опинився в Чикаго, а Джи-я залишилася в Кореї – і під кінець серії з’ясовується, чому саме так сталось. Займаючись сексом зі своїм коханим, куміхо втрачає над собою контроль. Хвости-тентаклі (здається, її трансформації – один із найбільш візуально неприємних елементів шоу) вилазять з її очей, рота та вух, і хлопець ледь не стає сотою жертвою духа. Джи-ї вдається стриматись, але запізно – шокований Аттікус з жахом та криками тікає з її спальні. А даремно – під час трансформації дівчина бачить не лише його складне минуле (так, Монтроуз був не найкращим татом), але й неоднозначне майбутнє, повне загадкових механізмів, болю та магії. Утім, їй так і не вдається вчасно його попередити.
Головне запитання, яке залишається після епізоду — наскільки важливою буде історія Джи-ї для загального сюжету? У фіналі серії дівчина знову навідує шаманку, за допомогою якої мати прикликала її у світ, і нам повідомляють, що це — лише початок шляху куміхо. Ворожка зловісно попереджає, що героїня «лише почала бачити смерть», тож можна бути впевненим у тому, що незвичні здібності Джи-ї ще фігуруватимуть у серіалі. Можливо, саме вона нарешті вб’є нестерпного капітана Ланкастера?