Неймовірно, але факт: три хороших фільми з Адамом Сендлером

Адам Сендлер — жахлива людина. Він не жахливий комік і не жахливий актор — він саме жахлива людина. Подивившись його стендап-спешл «100% Fresh» ви можете переконатися, що Сендмен (як він себе називає) дуже добре розуміється на гуморі, що ставить нас перед очевидним висновком — Сендлер знімає свої жахливі комедії цілком навмисно, безсоромно використовуючи смаки певної авдиторії.

Ми не беремося розмірковувати над тим, добре це чи погано. Але оскільки на Netflix виходить нова картина актора та режисера, «Геловін Г’юбі», ми вирішили зробити неочікуване — розповісти про хороші фільми Сендлера. Так, звичайно, це все суб’єктивно, але в наш перелік увійшли стрічки, які повністю задовольнили і глядачів, і критиків. А у випадку з Сендменом таке буває дуже рідко.

Реж. брати Сефді

Стрічка про торгівця коштовностями, який псує собі та всім навколо життя лудоманією, ледь не принесла Сендлеру номінацію на «Оскар». Та й без того актор отримав чимало профільних номінацій та статуетку Independent Spirit Award. Похвала критиків та успіх стрічки в кіно (а також на Netflix) перетворилися в погрозу Сендлера, що якщо йому не вручать «Оскар» за найкращу чоловічу роль, то він почне знімати ще гірші фільми. Сильна заява як для людини, чий фільм в 2012 році завоював усі номінації «Золотої малини».

Але попри це не можна не відзначити дійсно вражаючу акторську роботу Сендлера. Щоправда, на похвалу тут скоріше заслуговують брати Сефді, аніж сам Адам. Режисери примудрилися витиснути максимум зі звичного образа Сендлера, часом перетворюючи неприємність персонажа на головний рушій сюжету в картині.

«Кохання, що збиває з ніг» (2002)

Реж. Пол Томас Андерсон

Фільмографія Пола Томаса Андерсона навряд чи видасть вам спражню сутність режисера — фаната групи Haim, дурнуватих комедій з Сендлером та постановника сегменту SNL з Беном Аффлеком. ПТА завжди був і залишається фанатом медіуму, який з однаковим захватом пише сценарій для театральної постановки Маї Рудольф та Фреда Армісена, ставить кліпи для Radiohead та знімає стендапи Сендлера.

Як ви вже зрозуміли, режисер дуже любить Адама, і в 2002 році покликав його зніматися в своїй новій картині про невпевненого у собі промисловця, якому допомагає змінитися кохана людина. Попри скептицизм критиків, Андерсон отримав нагороду за найкращу режисуру в Каннах, а Сендлер неочікувано для всіх був номінований на «Золотий глобус». Як і у випадку з братами Сефді, ПТА спромігся вдало використати звичний образ актора, прибравши з нього агресивну тупість та вдало приховавши недоліки гри Сендмена за образом дивакуватого та психологічно зламаного героя.

«Історії сім'ї Меєровіц» (2017)

Реж. Ноа Баумбах

Як бачите, Сендлеру для демонстрації власних акторських талантів потрібен всього лише хороший режисер з хорошим сценарієм та чітким розумінням того, як же використовувати Адама в кадрі.

Стрічка Баумбаха розповідає про дисфункційну сім’ю Гарольда Меєровіца (Дастін Гоффман) — скульптора, чиї діти знаходяться в стані перманентної сварки не лише з батьком, але й між собою. Це вже не кажучи про внуків та усіх дружин персонажа (Емма Томпсон та Кендіс Берген), у яких теж є свої претензії до всіх і кожного. Сендлер зіграв Денні Меєровіца — старшого сина, який після розриву з дружиною живе з батьком та вічно конфліктує з братом Меттью (Бен Стіллер). І знову, тепер вже Баумбах, вміло використовує невротичний та гротескний образ Адама, щоб додати глибини його персонажу.

Картина була номінована на Золоту гілку Канн, а Сендлер отримав номінацію на престижну Gotham Independent Film Awards.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: