Enter Sandman

Минулого року Адам Сендлер зробив дещо неочікуване — замість чергової сумнівної комедії він взявся за клаустрофобний інді-трилер «Необроблені коштовності» братів Сафді, і видав один з найкращих драматичних перформансів 2019-го. Звісно, це Сендлер вже не вперше загравав з умовним «хорошим кіно» – до цього були і зйомки в Пола Томаса Андерсона, і «Історії сім’ї Мейровіц» Ноя Баумбаха. Але цього разу робота була настільки хорошою, що акторові на час пробачили усі його злочини проти хорошого смаку, благопристойності та людства в цілому. Найбільш оптимістичні критики навіть поговорювали, що Сендлера могли б номінувати за цей фільм на «Оскар». Ідея вочевидь сподобалася самому актору — він напівжартома пригрозив кіноакадемії знімати ще більше дурнуватих комедій, якщо його не висунуть на нагороду.
Як ви, напевне, пам’ятаєте, Сендлер так і залишився без оскарівської номінації, і про погрозу не забув — вже цієї осені в нього на Netflix вийшла нова стрічка. Почну з хорошої новини: «Геловін Г‘юбі» виявився хоча б трохи кращими за попередні проєкти актора для стрімінг-сервісу. Наприклад, за фантастично ідіотське «Загадкове вбивство» чи «Безглузду шістку». От тільки погодьтесь, «кращий за одну з небагатьох стрічок в історії кіно з рейтингом 0% на сайті Rotten Tomatoes» – не надто вражаючий комплімент.
Г’юбі (Адам Сендлер) – м’яко кажучи, не найпопулярніший мешканець славнозвісного містечка Салем. Це наївний та боягузливий ексцентрик зі смішним голосом, який живе зі своєю мамою та має трохи нездорову любов до Геловіна. Іншими словами, перед нами майже типовий герой Сендлера, хіба що замість агресивної тупості його визначальна риса – повна відірваність від реального світу. Ця дитяча легковірність і цілковита відсутність харизми робить Г’юбі легкою ціллю для жорстоких сусідів – діти регулярно намагаються поцілити в нього яйцем чи відром з фарбою, а колишні однокласники (серед яких якимось чином опинились Рей Ліотта та Мая Рудольф) користуються будь-якою нагодою принизити героя образливим жартом. Ситуація щоосені погіршується – Г’юбі намагається простежити за тим, щоб Геловін проходив затишно та весело для кожного мешканця Салема, але це лише дратує усіх навколо ще більше. Зрештою, злих салемців теж можна зрозуміти – якби Адам Сендлер регулярно навідувався на ваші вечірки без запрошення, читав вашим дітям нудні лекції про правила безпеки та відволікав місцеву поліцію сотнями щоденних дзвінків, ви б теж його не дуже любили.

- Оригінальна назва
- Hubbie Halloween
- Тривалість
- 102 хв
- Прем’єра
- 07 Жовтня 2020
- Жанр
- Комедія
- Режисер
- Стівен Брілл
- Актори
- Адам Сендлер, Стів Бушемі, Мая Рудолф, Рей Ліотта

Попри усі його числені недоліки, «Г‘юбі Геловін» викликає скоріше сонну апатію і бажання закотити очі, ніж серйозну антипатію чи роздратування.
Історії про добросердних невдах складно зіпсувати – ми інстинктивно співчуваємо навіть найбільш однобоким та несимпатичним протагоністам, якщо проти них весь світ. І все ж Г’юбі вийшов настільки гіперболізованим, настільки нестерпно дурним, що переживати за нього неможливо. Нам залишається тільки втомлено спостерігати за тим, як персонаж Сендлера раз за разом падає зі свого велосипеда, плутає елементарні слова та щохвилини верещить так, ніби його ось-ось вб’ють.
Звісно, під кінець стрічки виявиться, що усі недооцінювали Г’юбі – саме він врятує рідний Салем від серійного убивці, який якраз напередодні Геловіна втік з місцевої психіатричної лікарні. Так, це було посилання на культовий слешер Джона Карпентера — попри відвертий ідіотизм стрічки, тут часом знаходиться місце для непоганих горор-референсів. Та й під час перегляду взагалі складається дуже неоднозначне відчуття – якби не присутність паталогічно нестерпного героя Сендлера, перед нами була б прохідна, але доволі затишна геловінська стрічка з милим саундтреком і теплою осінньою атмосферою. Принаймі, актори другого плану тут неочікувано хороші – окрім Рудольф та Ліотти у стрічці ненадовго з’являються Стів Бушемі, Кінан Томпсон і його друзі з SNL, Шакіл О’Ніл та голівудська легенда Джун Сквіб. На жаль, замість хорошого сценарію їм дістається набір непродуманих скетчів та лінивих діалогів, які сценаристи вочевидь вирішили допрацювати якось пізніше, але про які просто забули.
І все ж, попри усі його числені недоліки, «Г‘юбі Геловін» викликає скоріше сонну апатію і бажання закотити очі, ніж серйозну антипатію чи роздратування. Можливо, тому, що цей фільм трохи менш образливий за решту нещодавніх комедій Сендлера (тут немає расистських стереотипів і лише один жарт про блювотиння!). Можливо, на фоні решти подій 2020 року вихід чергової тупої комедії не здається чимось настільки катастрофічним, чи простенька мораль стрічки виявилась занадто милою, щоб викликати обурення. Так чи інакше, «Г‘юбі Геловін» точно не переверне ваш світ (і ви навряд будете сміятися більше двох чи трьох разів), але якщо вам дуже вже хочеться бездумно дивитися в екран, періодично впізнаючи улюблених акторів та коміків, то це ще не найгірший варіант. Зрештою, де ви ще побачите Стіва Бушемі в ролі підозріло волохатого нового сусіда?
+ геловінська атмосфера
+ камео
+ референси до класичних горорів
— сценарій
— персонаж Сендлера
— «сендлерівські» жарти