Епізод 3: «Адар»

Продовжуємо експозиційну подорож Середзем’ям і цього разу нас чекають знакові місця — гавані Нуменору і поля Мордору! А між ними ліси Рованіону, де протогобіти збираються на кочівлю.

Формат цього циклу рекапів наступний: в аудіальному ми з Остапом обговорюємо свіжі серії, в текстовому я ділюся власними спостереженнями. Задля зручності, рекапи будуть розбиті на сюжетні лінії, аби нічого не забути.

Ґаладріель

Як і прогнозувалося, Ґаладріель і Галбранд потрапили у Нуменор, який виглядає так, як і мав виглядати — величнішою версією Ґондору. Дизайнери прекрасно справилися із задачею, провівши візуальні паралелі з Мінас-Тірітом та стовпами Арґоната. А от за візуальними образами жителів, Нуменор цілком нагадує Вавилон, що логічно, враховуючи те, що на цей острів валари переселили усіх ельфодрузів, які допомагали їм в Даґор Даґораті — фінальній битві з Морґотом. Саме тому Ґаладріель і нагадує королеві-реґентці про зобов’язання перед ельфами, про які люди забули.

Найважливіша деталь, яку можна зрозуміти з цієї сюжетки — творці серіалу вирішили спресувати Другу епоху, перемістивши більшість найважливіших подій, як от створення Перснів влади та падіння Нуменору, ближче до Останнього союзу ельфів та людей. Якщо ви бачили «Володар перснів» Джексона, то напевне пам’ятаєте стислий перекал Другої епохи від Ґаладріель на самому початку трилогії. Саме у цьому форматі і буде рухатися серіал, перетворюючись поступово на приквел до фільмової серії.

Як наслідок, нам представили персонажа, який буде центральним елементом для історії — Еленділа — нащадка королівського роду Нуменору, першого короля дунедайнів, предка Араґорна, власника меча Нарсіл, уламком якого його син, Ісілдур, відрубав пальці Саурону. Ісілдура нам теж показали, але поки інформації для спекуляції надто мало, щоб теоретизувати.

Але облишимо поки сім’ю Еленділа і повернемося до Ґаладріель та Галбранда. Перша нарешті зрозуміла, що руна Саурона — то зовсім не руна, а натяк на східні землі, більш відомі як Мордор. А ще дізналася, що Галбранд — можливо нащадок королівського роду, який може об’єднати східні племена під одним стягом. Другий встиг побитися з п’янчугами і потрапити у в’язницю. І поки частина глядачів жалілася на те, що герой схожий на Араґорна на мінімалках, інша частина сформувала дві цікаві теорії про хлопця.

Перша теорія — що саме Галбранд стане Королем мерців, який зрадить Еленділа і буде проклятий, доки Араґорн його не звільнить. Друга теорія — що Галбранд стане одним з королів, яким Саурон вручить перстень і перетворить на Назґула. Скажу чесно, ідея з Королем мерців мені подобається — поки що вона дуже добре лягає на характер персонажа.

Норі Брендіфут

Судячи з того, як глядачі накинулися на гобітів за їхні кочові традиції, схоже не всі розуміють особливості кочових племен, які залишали членів власної спільноти не тому, що так хотілося, а тому що це було необхідно для виживання більшості.

Ми досі не знаємо, хто ж такий загадковий прибулець, але за атмосферою свято гобітів настільки нагадує день народження Більбо, бо все більше закрадається думка, що перед нами таки той, котрого колись будуть знати як Ґандальфа. Я знаю, що багато хто все ще розглядає варіянт того, що перед нами Саурон, але це буде великим розчаруванням. Навпаки, дуже логічним пояснення інтересу Ґандальфа до гобітів буде той факт, що він знайомий з ними і з їхньою культурою ще зі старих часів.

Щоправда, єдиною претензією до цієї сюжетної лінії є те, що вона поки взагалі не пояснила, куди рухається. Так, за гобітами слідкувати цікаво, але чому ми за ними слідкуємо поки достеменно невідомо.

Арондір

От і настав той прекрасний час, коли ми побачили побут орків! І він відверто не вразив, хоча цьому і є пояснення — нам показали скоріше робочі будні орків, а не їх стиль життя.

Найцікавіше у історії Арондіра є не пригоди ельфів, які до кінця серії майже всі вимерли, а місце, де усе відбувається. Як стверджують показані карти, раби копають канави на півдні Мордору, біля найбільшої водойми краю, Нурнійського озера. Справа в тому, що саме у цих місцях утримувалися раби, на яких і тримався агропромисловий комплекс держави Саурона.

Тому той факт, що нам показують рабську працю на цих територіях, дуже точно співвідноситься з текстами Толкіна. А от використовуються раби, схоже, для того, щоб знайти меч Саурона, який нам показали ще у першій серії і який знаходиться зараз у Тео на сторожовій заставі. Тому залишається два питання — навіщо цей меч оркам та хто такий Адар?

Багато хто очікує, що це черговий псевдонім Саурона, але якщо чесно, це виглядає надто «дешевим» сценарним представленням головного антагоніста. Хотілося б, щоб нам показали масштабнішого та хитрішого антагоніста за містечкового керівника, який наглядає за розкопками.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: