Епізод 4: «Партнери, хіба ні?»

«Соколине око»  –  Серія 3/5

Чим «Соколине око» підкупає — то це динамікою. Чотири серії позаду, а ми вже бачили купу екшну, дуже милі сцени, познайомилися з кількома персонажами і отримали натяк на появу Кінґпіна. А тепер ще й дочекалися появи Єлєни Бєлової! Підозрюємо, наступні дві серії нас теж не розчарують, а поки поговоримо про четвертий епізод.

Нова таємниця

Почнемо одразу з нової загадки. Якщо третя серія нас дражнила згадками про Вілсона Фіска, то новий епізод повертається до годинника, який був макґаффіном у першій серії. Він і досі ним залишається, але події навколо вінтажного «Ролекса» дають простір для приємних серцю фаната спекуляцій.

По-перше, про нього першої згадує Лора, дружина Клінта. Воно й не дивно, Бартон жодних секретів від неї не тримає, та й вона сама, схоже, теж познайомилася з Клінтом не на танцях, адже багато знає про «Мафію в спортивках».

По-друге, сам Клінт говорить, що до годинника прив’язана інформація про особистість його близького друга (чи подруги), яку можуть розсекретити через «Ролекс».

Навряд чи хронометр стосується нового персонажа MCU, якого нам раніше не показували — Кевін Файґі вже підсунув нам свиню у «ВандаВіжні» з фейковим Квіксільвером, але сподіваємося не наступить на граблі вдруге. Тому варто шукати власника годинника серед наявних героїв шоу.

Найімовірнішим варіянтом є Лора Бартон — ми не знаємо нічого про її минуле і цілком можливо, що їхній з Клінтом таємний будиночок є сховком не для одного, а для двох героїв. У коміксах Соколине око був одружений з Боббі Морс або Пересмішницею — шпигункою ЩИТа, тому сценаристи MCU цілком могли сумістити цих двох персонажок.

Щоправда, Боббі Морс вже з’являлася у «Агентах ЩИТа», але ніщо не заважає шоуранерам сказати, що Лора — перша Пересмішниця. Адже супергеройське ім’я може переходити від однієї героїні до іншої. Як, наприклад, з Чорною вдовою.

Знайоме обличчя

Ми не дарма чекали на появу Єлени — вона влаштувала веселу екшн-сцену і трохи зіпсувала Кейт настрій. Підозрюємо, вона ще точно повернеться вбивати Клінта, адже нагадаємо, дівчина думає, що саме Бартон вбив її названу сестру.

Провина у цьому лежить на Валентині Алеґрі де Фонтейн, яку вже у двох фільмах зіграла Джулія Луїза Дрейфус. Поки ми не знаємо, що за гру веде її персонажка, але окрім сцени після титрів «Вдови», де вона розповіла про Бартона Бєловій, вона також з’являлася у «Соколі та зимовому солдаті».

Так чи інакше, підозрюю, що Клінта Єлена не вб’є, зате він отримає собі ще один головний біль перед Різдвом — уже трьох дівчат потрібно наставляти на істинний шлях.

Не можу не згадати про гарну паралель, яку нам креслять сценаристи — Клінт розповідає Кейт про свій найкращий постріл, яким виявляється порятунок Наташі Романової. У кінці серії вже сама героїня Гейлі Стейнфілд вирішує не стріляти у нову Чорну вдову, а відпускає її. І знаєте що? Підозрюю, пані Бєлова теж перейде на бік «Месників».

Дух Різдва

До старту сезону деякі фанати Марвел дуже переживали, що MCU від глибоких філософських питань, які піднімалися у попередніх серіалах, вирішив перестрибнути на різдвяну розвагу. Так, попереднє речення містить у собі нотку іронії.

Але фанати переживали дарма — серіал, як і попередні, намагається усвідомити спадщину третьої фази і робить це крізь призму Клінта та його демонів минулого, які залишаються з ним і не відпускають. Ронін, який у «Месниках: Фінал» здавався спробою стильно повернути Бартона у сюжет, виявився набагато важливішою травмою, яка демонстує Кейт невідворотні наслідки геройствування.

Як не дивно, ці складні роздуми сценаристи віртуозно загортають у фольгу свята — Бішоп вирішує влаштувати своєму кумиру Різдво і непогано з цим справляється, по дорозі вішаючи нам чехівську рушницю на стіну. Ви ж не думаєте, що Клінт просто так вчив її кидатися монетою?

Окрім того, не можемо не згадати про кружку «Танос був правий», з якої пив каву Клінт і яка передає привіт реддіту, де є величезна спільнота, об’єднана цим лозунгом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: