Епізод 3: «Відлуння»

«Соколине око»  –  Серія 2/5

Пригоди Клінта Бартона і Кейт Бішоп дуже швидко прибігли до екватора — у серіалу планується лише 6 серій. Три з них ми вже побачили і тепер маємо одне величезне питання, яке, схоже, вплине на усі потенційні проєкти MCU на Disney+. Про нього (та не лише про нього) і поговоримо.

Дуалістичний підхід

Відкриваюча сцена знайомить нас з дитинством Маї Лопез — дочки одного з керівників «Мафії у спортивках». Кадри дуже перегукуються зі шляхом Кейт Бішоп, адже обидві дівчини займалися бойовими мистецтвами і обидві втратили батька.

От тільки Кейт була багатою спадкоємицею, яка може собі дозволити розвалити вежу на кампусі, а Маї довелося вчитися у загальньоосвітній школі, адже батько так і не зміг знайти грошей на спеціалізований заклад для глухих. Під час тренувань персонажки можна помітити натяк на її суперсили у коміксах — там вона вміла відтворювати будь-який рух, лише раз його побачивши.

Минуле обох дівчат співпадає ще в одній точці — вони залишилися без батька і обидва рази до всієї ситуації причетний Клінт Бартон. Але якщо у випадку з Кейт він її врятував і став прикладом для наслідування, то Мая знайома з темною стороною Бартона, адже саме він убив її тата.

У цій ситуації найцікавішим залишається те, як примиряться персонажі, об’єднані настільки жахливою трагедією. Це точно трапиться, адже як я вже казав у попередньому рекапі, Ехо отримає свій серіал у MCU. Найвірогідніша теорія щодо потенційного об’єднання Клінта і Маї базується навколо появи героя, про якого варто поговорити окремо.

Загадковий дядечко

Із флешбеку Маї ми знаємо, що у її вихованні брав участь загадковий дядечко, який, схоже, досі керує «Мафією в спортивках». Найвірогідніше, ним буде Вілсон Фіск, відомий як Кінґпін. І до його ролі повернеться Вінсент Д’Онофріо, який грав персонажа у «Шибайголові».

Чому найвірогідніше? Наприклад, тому що в коміксах саме Фіск всиновив Маю після смерті батька і виховував її. В серіалі ми поки бачили лише величезну руку, яка тріпала дівчинку за щоку, але хто зна, може це саме рука Д’Онофріо. А ще в коміксах саме Фіск керував «Мафією в спортивках», що лише підтверджує теорію.

Ще один натяк на Кінґпіна — назва СТО, де вбивають батька Ехо. Воно називається Fat Man Auto Repair. Fat Man, або Товстун — одне з імен, під яким відомий Вілсон Фіск. Також ми дізнаємося, що Казі Казімірчак, симпатичний боєць у банді Ехо, працює у фірмі Sloan LTD. У коміксах Віллі Слоун був одним з підлеглих Кінґпіна.

І наостанок, Кевін Файґі нещодавно сказав, що якщо Шибайголова повернеться на екран, то це буде лише Чарлі Кокс, який зіграв Метта Мердока у серіалі Netflix. Логічно припустити, що Вінсент Д’Онофріо, якого теж дуже хвалили за гру в тому ж шоу, також готується до повернення. А якщо це так, то підозрюю, що усі нью-йоркські герої на Disney+ отримають постійного антагоніста. Також, можна дещо впевненіше говорити про потенційне відновлення «Шибайголови», про яке вже з’являлися новини.

Клінт і Кейт

Теперішній і майбутній Соколині ока отримали нарешті нагоду попрацювати разом. Сцена переслідування на авто була повністю взята з коміксу Фрекшна й Ахи, з незначними змінами.

По-перше, у коміксі не було Ехо. По-друге, на Доджі Челленджері їхали саме Клінт і Кейт, а за кермом сиділа Бішоп. По-третє, фінал сцени зі стрілою «Привіт від Генка Піма» і фірмовим стрибком у коміксі все ж не фігурував. А от більшість стріл, навколо яких будуються ґеґи, фігурували також в друкованій історії. Щоправда не з таким яскраво-фіолетовим кольором ефектів.

Але особливо хотілося б відзначити не взаємодію героїв під час поїздки (хоча вона теж була дуже вдалою), а дуже милу сцену, де Кейт допомагає Клінту поговорити з сином. Не знаємо чи встигне Бартон додому на Різдво, але краще б йому поспішити!

Загалом, хімія між лучниками — найкраще, що є у цьому серіалі, а хорошого у «Соколиному оці» вистачає. Гейлі Стейнфілд надзвичайно впевнено почуває себе в ролі молодої протеже Бартона і вже готова до дебюту на великому екрані. Дещо самовпевненої та балуваної Месниці нам точно не вистачало.

Ще трохи референсів

Найвеселіша сцена епізоду — спроба Кейт запітчити Клінту його оригінальний костюм з коміксів. Бартон, на жаль, не оцінив ідею, тож навряд чи ми побачимо Джеремі Реннера у масці з величезним «H» на лобі.

Повернемося до передісторії Ехо, де ховаються одразу кілька референсів як до коміксів, так і до MCU. Сцена зі смерю батька майже точно відтворює комікси — там Мая теж втратила тата, який випадково, прощаючись, залишив кривавий слід руки на обличчі дочки. В подальшому героїня сама наноситиме білою фарбою слід від руки собі на обличчя, щоб не забувати про той день.

А от відсилка до MCU ховається у розмові про драконів — навіть якщо батько героїні і не знає про їх існування у світі, то він усе одно описує їх максимально схожими на тих створінь, яких ми бачили у фільмі «Шанг-Чі та легенда десяти кілець».

Нагорода за найдраматичніший референс до подій кіновсесвіту Marvel відправляється Клінту Бартону, який сказав що Роніна вбила Чорна Вдова. Формально, він не збрехав — саме Наташа переконала героя Реннера відмовитися від своєї кривавої вендети та спробувати врятувати сім’ю у протистоянні з Таносом.

Чекаємо, що ці події ще відгукнуться у наступних серіях, де має з’явитися Олена Бєлова у виконанні Флоренс П’ю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: