Епізод 5: «Ронін»

«Соколине око»  –  Серія 4/5

Передостання серія «Соколиного ока» лише підтвердила заявку серіалу на місце в списку найкращих шоу 2021 року. Екшн, хороший гумор, неочікувані повороти сюжету, розвиток персонажів — зазвичай таку кількість подій, яку ми побачили за п’ять серій, сценаристи звикли розтягувати на два сезони (а Ніл Гейман — на 16). Готуючися до великого фіналу, давайте поговоримо про найважливіші події минулої серії.

Відважна Оленка

Героїня Флоренс П’ю вперше з’явилася на екранах у «Чорній вдові» й отримала достатньо екранного часу, щоб ми з нею познайомилися — непоступлива та саркастична сестра Наташі Романофф глядачам сподобалася, але все одно ховалася у тіні відомішої родички, для якої це була лебедина пісня в MCU.

Зізнаюся, коли Єлена з’явилася наприкінці четвертої серії, були деякі побоювання, що персонажка і тут сховається за спинами головних героїв, яких теж немало — Клінт, Кейт, Мая, а ще Елеонор, Джек та… знаєте, отой великий хлопець, про якого ще згадаємо. Новий епізод розвіяв будь-які сумніви — сценаристка Дженна Ноел Фрейзер (цікавий факт, до цього вона працювала над серіалом «Романови») двома сценами примудрилася перетворити нову Чорну вдову на іронічну та веселу дівчину, якій краще не переходити дорогу.

Діалог Кейт і Єлени поки взагалі претендує на звання моєї улюбленої сцени у цьому сезоні. Бесіда над каструлею макаронів з сиром чудово ілюструє різницю між двома героїнями та тизерить нам чудову парочку подруг, за якими буде цікаво стежити у подальших проєктах. І не може не відзначити дуже слов’янський підхід персонажки Флоренс П’ю до їжі та кількості приборів на кухні.

Фінальна сцена, щоправда, додає заплутаності загальній ситуації з потенційним вбивством Бартона. У сцені після титрів «Чорної вдови» героїня Джулії Луї-Дрейфус натравлює Єлену на Бартона, а тепер ми дізнаємося, що Клінта замовила Еленор. Це або Бєлова чекала замовлення, щоб поквитатися з персонажем Джеремі Реннера, або перед нами цілий злочинний синдикат, з яким безпосередньо зв’язаний Віллі Фіск.

Віллі, з поверненням!

Що ж, він офіційно повернувся! Вілсон Фіск, відомий як Кінґпін, відомий як «мафіозний босс Нью-Йорка», відомий як людина, що дуже драматично кричала «Ванесса!» у «Шибайголові», знов у MCU. Вінсент Д’Онофріо, який чудово зіграв персонажа у серіалі Netflix, повернувся до своєї ролі і тепер ми чекаємо в нових серіалах усіх персонажів «Захисників» (крім Залізного кулака, його можете не повертати).

Поки щось говорити про Фіска складно, оскільки у п’ятій серій ми бачимо лише його на фотографії. А от Джек, який відмивав для нього гроші, неочікувано опинився у поліції за сприяння Кейт і Еленор. Враховуючи, що пані Бішоп, в результаті, виявилася пов’язана з Кінґпіном, то ситуація виходить неоднозначною. Навряд чи вона підставила свого нареченого аби догодити Кейт. Поки що ситуація дещо підозріла і виглядає так, що для сюжетної лінії Джека просто не вистачило часу.

Поява Фіска на арені нарешті дає Бартону відповідного суперника, оскільки до цього його нью-йоркські пригоди нагадували дитячі забавки, якими займаєшся у вільний від роботи час. Зрозуміло, що сценаристи інвестували наявний час у його стосунки з Кейт, які дуже гармонійно розвиваються протягом усього серіалу, але Клінту явно не вистачало рівного йому антагоніста. Віллі має у цьому допомогти.

Мая і її шлях

Як і підозрювалося, майбутня супергероїня з власним серіалом нарешті дізналася про те, що його батька Роніну фактично замовили. І зробив це, звичайно ж, Віллі! Хоча, схоже, не обійшлося і без допомоги Казі.

Сюжетна лінія Ехо поки виглядає дещо зібганою та надто вже динамічною, але зате показує нам Клінта з неочікуваного ракурсу. Якщо раніше Ронін був вбивцею з благородною метою — покінчити зі злочинністю — то тепер схоже, що Бартон заліз у багно на солідну глибину. Як мінімум, мафію він вирізав із допомогою все тієї ж мафії.

Але маю відзначити один суб’єктивний факт, який мені муляє око. Мая уже отримала серіал на Disney+, хоча поки вона лишається найменш цікавим персонажем з усіх представлених. Я б із задоволенням подивився серіал про нью-йоркських ларперів, чи про «мафію в спортивках», які ведуть синефільські бесіди (Вес Андерсон точно є в MCU), не кажучи вже про туристичне шоу Єлени Бєлової. Ехо суттєво програє конкуренцію на тлі цього калейдоскопу.

У фінальній серії чекаємо на конфронтацію Маї з Фіском, але що важливіше — очікуємо розв’язки з таємничим годинником. Цікаво, чи твіст, пов’язаний з «Ролексом», вплине на інші фільми та серіали MCU, чи залишиться лише другорядною сюжеткою в «Соколиному оці».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: