Де його побачити: 5 фільмів з Чедвіком Боузманом

Чедвік Боузман, відомий за роллю короля Т’Чалли у фільмах MCU, помер 28 серпня 2020 від раку, з яким він боровся з 2016 року.

За свою коротку кар’єру Боузман запам’ятався як амбасадор афроамериканської культури. Чедвік зіграв першого темношкірого супергероя, першого темношкірого гравця НБЛ, першого темношкірого суддю Верховного суду США і «Батька соулу». Ми згадуємо 5 фільмів з актором, які варто подивитися — в першу чергу, заради його гри.

42 (2013)

Режисер: Браян Хелгеланд

Біографічна драма про першого темношкірого гравця в Національній Бейсбольній Лізі, Джекі Робінсона, який усю свою кар’єру відіграв під 42-м номером. Стрічка була в розробці ще з 1995 року, коли за тему вирішив взятися Спайк Лі. Тоді головну роль мав зіграти Дензел Вашингтон, але через креативні розбіжності проект так і не почали знімати. Пізніше, вже в 2004-му, ідею відродив Роберт Редфорд, який хотів зіграти директора Доджерс Бранча Рікі.

В результаті картина вийшла лише в 2013-му, завдяки Браяну Халгеданду, який зняв фільм і написав сценарій. Для Боузмана роль Робінсона стала першою великою роботою. На момент прослуховувань Чедвік був режисером офф-Бродвейського мюзиклу і готовий був залишити акторство, але вирішив спробувати свої сили, таки отримавши роль. Фільм отримав позитивні відгуки, а особливо хвалили гру Чедвіка та Гаррісона Форда, який зіграв Бранча Рікі.

Get on Up (2014)

Режисер: Тейт Тейлор

Ще одна біографічна робота про не менше важливу для темношкірої культури (та і загалом вісіє музики) особистість — співака Джеймса Брауна . Стрічка нелінійно розповідає про життя артиста, у тому числі використовуючи ламання четвертої стіни. Що цікаво, фільм хотів знімати Спайк Лі, але пішов з проекту через проблеми з виробництвом. Мік Джаггер, який долучився до розробки на посаді продюсера ще в 2000 році, залишився до самого релізу стрічки.

Боузман сам виконав усі танцювальні номери, а також деякі пісні. Фільм дуже хвалили в першу чергу за неймовірну роботу Чедвіка, який своїм перформансом затьмарив колег. Щоправда, попри захват критиків та розмови про можливу номінацію на «Оскар», актор так і не потрапив у список Кіноакадемії.

Маршалл (2017)

Режисер: Реджиналд Хадлін

І знову біографічна драма, і знову про важливу афроамериканську фігуру, але вже не культури, а для соціально-політичного руху. Фільм розповідає про життя Тургуда Маршалла — першого темношкірого члена Верховного Суду США. Маршалл працював адвокатом ще з 1933 року, присвятивши життя захисту прав афроамериканців і брав участь в справі Brown v. Board of Education of Topeka, завдяки якій була відмінена расова сегрегація у державній освіті. У 1967 році президент США Ліндон Джонсон призначив його членом Верховного Суду.

Стрічка описує ранні роки роботи Маршалла, концентруючись навколо подій 1940 року та справи проти темношкірого мешканця Коннектикуту, звинуваченого в спробі вбивства та зґвалтуванні за секс з білою жінкою. Попри невдачу в прокаті, критики високо оцінили стрічку, назвавши її чудовим прикладом судової драми, а усі лаври знову дісталися Чедвіку Боузману за талановите втілення ще одного важливого історичного персонажа.

Режисер: Раян Куглер

Якщо історичні драми з Боузманом зазвичай не отримали широкого розголосу, то перший фільм MCU про темношкірого супергероя став світовим феноменом. Стрічка зібрала 1.3 мільярди долларів, майже миттєво ставши культовою — вигадана країна Ваканда одразу вкорінилася в культурі як приклад успішного життя темношкірого населення, а Т’Чалла у виконанні Боузмана перетворився в одного з найбільш надихаючих кіноперсонажів.

Соціальна та політична цінність картини повністю нівелювала не надто вдалі кінематографічні рішення, яких припустилися творці картини. «Чорна пантера» отримала три «Оскари», а головне — першою серед супергероїки заслужила номінацію на «Найкращий фільм». Звичайно, варто згадати, що Т’Чалла став одним з найхаризматичніших героїв MCU з часів оригінального касту, зігравши важливу роль у заключних частинах «Месників» та «Громадянській війні».

Режисер: Спайк Лі

Картина Спайка про В’єтнам стала останнього картиною Боузмана, яка вийшла за його життя. Як і годиться, стрічка теж є знаковою для афроамериканської спільноти, адже перша розкриває тему участі темношкірих солдатів у війні проти В’єтконгу. Попри те, що прем’єра Da 5 Bloods мала відбутися в Каннах, через пандемію фільм одразу вийшов на Netflix.

Боузман зіграв керівника загону, де служили п’ятеро головних героїв стрічки, який загинув у В’єтнамі і з’являвся у флешбеках персонажів. Попри те, що деякі критики не оцінили дуже вільний підхід Спайка Лі до сюжету, з точки зору соціально-політичної важливості фільм був високо оцінений і профільними журналістами, і темношкірою спільнотою. А як ви розумієте, для Чедвіка це було дуже важливо.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: