«Мандалорець»: огляд сьомої серії

«Мандалорець»  –  Сезон 1  –  Серія 7/8
Фінал «Мандалорця» раптом розтягнувся на дві серії і додав серіалу всього, чого йому не вистачало в попередніх епізодах — динаміки, драми та діалогів. До того ж нам нарешті показали персонажа Джанкарло Еспозіто, якого усі чекали набагато раніше. Тому давайте розбиратися, що ж нам продемонстрували перед фінальним епізодом першого сезону.

It's a trap!

Ще з перших кадрів серії стає зрозуміло, що нас чекає велика пастка — Гріф Карга пропонує Мандалорцю прибрати таємничого замовника і нарешті позбутися постійних переслідувачів. На щастя, це розуміємо не лише ми, а й головний герой, тож він вирішує зібрати команду. Нарешті!

Як і очікувалося, Мандо повертається за Карою і Куїлом, щоб вони допомогли йому здолати персонажа Вернера Герцога. При цьому дивно, що мандалорець не прилітає на Татуїн, де Емі Седаріс куди краще нянчила міні-Йоду, ніж угнот. Цікаво, чи побачимо ми її ще в серіалі. Але відвідини Куїла закінчуються сюрпризом — Тайка Вайтіті повернувся у серіал з найдивнішим монтажем-тренуваннями в історії. Як виявляється, угнот перепрограмував робота IG-11, але в той же час змушений був навчити його всьому з нуля.

Так чи інакше, ми нарешті отримали справжню команду на кораблі Мандо. Щоправда з фермою Куїла на борту стало доволі тісно. Але всіх цікавить зовсім не загальний збір, який вже давно прогнозувався, а неочікувана та дуже зловісна подія на борту.

Міні-ситх

Отже, побачивши як Мандо і Кара борються на руках, міні-Йода вирішує, що його «батькові» загрожує небезпека і починає душити дівчину. Що ж, це правда, що прийом «дивіться, він задихається, а я нічого не роблю!» характерний здебільшого для ситхів. Точніше, для одного цілком конкретного ситха — Дарта Вейдера. Загалом, на відміну від блискавок з рук, які вважаються вмінням темної сторони сили, в душінні немає нічого темного чи зловісного. Зараз поясню чому.

Малий Йода, на відміну від юнлінгів, не вчився користуватися Силою — вона є природною частиною його життя. Відповідно він застосував цей прийом не навмисно, а виключно на автоматі, бажаючи захистити Мандо. Власне, цей момент чудово перегукується з історією IG-11 та фіналом картини і концентрується на питанні впливу та виховання. Як і дроїд, малюк є чистим листом. Його поведінка залежить від того, хто його навчить — благородний мандалорець чи грізний Мофф Гідеон, якого нам показали у фіналі.

Але перед тим як перейти до сцени на Соргані, згадаємо про ще одну сцену на кораблі. В рекапі до першої серії ми писали про те, що угноти — раса, яка з’явилася ще у п’ятому епізоді і була поневоленою Імперією. Тепер нам це підтвердили, адже Куїл відкрито говорить про те, що був у рабстві і зміг звільнитися виключно за рахунок власного таланту до роботи. Складно йому не вірити, враховуючи що він зробив левітуючу люльку для малюка, перебуваючи у космосі.

Імперія завдає удару у відповідь

Як і думалося, вся схема з Гріфом виявилась пасткою, яку раптом зіпсували місцеві дракони, поранивши Каргу. Виявилося, що бейбі-Йода володіє тими ж здібностями, що і Рей у дев’ятому епізоді — вміє зцілювати рани силою. Нагадаю, він намагався допомогти Мандо ще після зіткнення з джавами, але той не зрозумів намірів пупса. Залишимо поза увагою те, що Гріфа вбивала не рана, а отрута, але то таке. Факт залишається фактом — чарівне зцілення переконує голову гільдії відмовитися від першочергового плану і об’єднатися з командою мандалорця.

Щоправда успішний план вбивства Клієнта вдалося виконати лише на половину, та й то без допомоги Мандо. Героя Вернера Герцога вбивають чорні штурмовики, які, схоже, непогано вміють стріляти. Виявляється, що його безпосередній керівник, Мофф Гідеон вирішив більш серйозно підійти до захисту своїх інвестицій і самостійно прибув на Сорган, заодно показавши нам, як же сідають Т-файтери.

Фінал епізоду перетворився у напружену мішанину вигуків Мандалорця, причитання героя Джанкарло Еспозіто, хекання Куїла та шуму спід-байків. Як результат — Куїл (можливо) мертвий, бебі-Йода у поганців, а Мандо з командою притиснутий до стінки. Що ж буде далі?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: