«Мандалорець»: огляд шостої серії

«Мандалорець»  –  Сезон 1  –  Серія 6/8

До фіналу «Мандалорця» залишилося всього дві серії, але навряд чи це когось турбує. Шоу продовжує розважати фанатів, не звертаючи уваги на спраглих до інтриги та складного сюжету глядачів. Цього тижня серіал продовжив свою лінійку жанрових епізодів, але водночас змішав фільм-пограбування та жахи в оригінальний коктейль.

Зібрати команду

Уже шосту серію глядачі чекають появи на кораблі Мандо його власної команди і цього разу героєві все ж довелося попрацювати з напарниками.

В пошуках грошей доля приводить Мандалорця на космічну станцію, що одночасно служить ще й чорним ринком. Заправляє нею Рен Малк, старий знайомий нашого самотнього стрільця, якого зіграв Марк Бун Джуніор, відомий за ролями детектива Фласса в «Бетмен: Початок» і Боббі Елвіса у «Синах Анархії». Він і пропонує герою Паскаля приєднатися до команди аби заробити грошенят. Як і личить будь-якому ковбою, Мандо приймає запрошення, не надто цікавлячись деталями — всі ми знаємо, що турбуватися такими дрібницями потрібно тільки коли тебе зраджують (а без цього ніяк).

Компанія виявляється цілком пристойною: американський стендап-комік Білл Берр грає снайпера Мейфелда, Кленсі Браун ховається за гримом девароніанця Берга, а у Ксі’ані, колишній коханці Мандо, можна впізнати Наталію Тену (Тонкс із поттеріани). Окремо згадаємо дроїда Зеро, який дуже схожий на людину-лубриканта з «Вартових» і говорить голосом Річарда Айоаді (Мосс із «IT Crowd») — вся ця компанія відправляється на тюремний корабель Нової Республіки аби врятувати загадкового в’язня. Головною умовою участі Мандалорця стає його корабель, де, як ми знаємо, ховається міні-Йода.

До відправлення героїв на місію проскакують кілька цікавих фактів, які ми не можемо не згадати. По-перше, Мандо не в захваті від атаки на корабель Нової Республіки. Причому першим його аргументом стає якраз законність арешту — схоже у нашого героя є повага до нового порядку. По-друге, мандалорець і Рен кепкують з Мейфелда через його минуле імперського стрільця. Персонаж Паскаля нагадує, що служба у військах штурмовиків нічого не говорить про точність солдата. Це, звичайно ж, жарт, адресований легендарній здатності штурмовиків промахнутися навіть повз стіну, яка стоїть перед ними. Саме тому герой Берра і уточнює, що не носив білий шолом.

На території республіки

По дорозі на справу Мейфелд згадує ще один класичний мем всесвіту «Зоряних війн» — підозрює Мандо у тому, що він ганган і перекривлює акцент імені Джар-Джар Бінкса. Також у розмові згадується Алзок III — льодова планета, що раніше фігурувала у серіалі та грі «Війни клонів». Як виявиться пізніше, Ксі’ана не просто так згадала цю місію, адже саме тоді персонаж Паскаля кидає напризволяще її брата Квіна — загадкового в’язня з гримом, що нагадує вампірів у серіалі «Баффі — переможниця вампірів».

Надмірне бажання персонажів помилуватися вродою Педро Паскаля призводить до того, що всі дізнаються про ще одного пасажира на борту. Щоправда тут автори вирішили поводити глядачів за носа, адже поява міні-Йода у цій сцені не змінює першочерговий задум команди, хоча й наштовхує на думку — а раптом вони теж захочуть вкрасти малюка?

Щоправда маля, яке варто вже було б назвати, цього разу отримує цілу сюжетну гілку, взаємодіючи з дроїдом Зеро. Але поки персонаж Річарда Айоеді безнадійно намагається впіймати невловиму дитину, команда опиняється перед неочікуваними складнощами. На кораблі (чий інтер’єр нагадує про оригінальну трилогію) вони зустрічають солдата Девена, вдягнутого в обладунки повстанців, які ми бачили ще у «Новій надії». Його зіграв Метт Лантер, відомий у першу чергу озвучкою Енакіна Скайвокера у анімаційному серіалі «Війни клонів».

У результаті події набувають звичного для фільму-пограбування характеру — безневинного пілота вбиває Ксі’ара, а Мандо не встигає навіть засмутитися, адже опиняється у камері Квіна. Виявляється, що помста мандалорцю була частиною плану з самого початку. Але як ми знаємо, не погрожуй мандалорцю, попиваючи сік замість того щоб його вбити. Персонаж Паскаля швидко вибирається на волю і переключає жанр епізоду з «фільм-пограбування» на «жахи».

Замкнутий простір, червоне світло, неcпинний убивця, що йде за тобою — всі особливості горору збережені. В поєдинку (умовному) з Мейфелдом Мандо навіть встигає покосплеїти Бетмена з «Повернення Темного лицаря», підбираючись до противника у світлі стробоскопу.

Веселощі знімальної групи

Добре серце мандалорця не допускає вбивства Квіна, адже треба заробити грошей на їжу дитині. Зрозуміло, що в результаті ми отримуємо ще одну зраду, яку персонаж Паскаля вміло передбачує, натравивши на колишніх колег флот Нової Республіки.

А тут вже стає цікавіше. Зрозуміло, що Ікс-вінги та форма пілотів відсилають нас до «Нової надії». Актори, які зіграли командирів винищувачів, теж частково відсилають до оригінальних «Зоряних війн». Справа у тому, що тоді ролі більшості пілотів дісталися знімальній групі, адже Лукас хотів зекономити на зйомках. Цього разу в крісла Ікс-вінгів теж сіли автори шоу — режисери Дейв Філоні, Рік Файмувіа та Дебора Чоу.

Шкода, що не знайшлося місця Джону Фавро, який, щоправда, продовжує залишати в епізодах великодні яйця до своїх попередніх ролей у франшизі. Так, серед в’язнів на кораблі можна помітити арденійця — представника того ж виду, що й Ріо Дюрант, персонаж з фільму «Соло», якого озвучив Фавро.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: