«Мандалорець»: огляд восьмої серії

«Мандалорець»  –  Сезон 1  –  Серія 8/8

Реактивні наплічники! Флешбеки! Вдосконалення броні! Сила! Суїцид! Натяки на другий сезон! Ось вам короткий рекап фінальної серії першого сезону «Мандалорця». Але ми тут зібралися не для одного твіта, а щоб поговорити про восьмий епізод серіалу Джона Фавро. Тож давайте не зволікати.

Промахи

Куїл мертвий, а бейбі-Йоду човпуть якісь два незрозумілих штурмовики — от вам і перші хвилини фіналу. До речі, одного з солдатів зіграв Джейсон Судейкіс, ви навряд чи впізнали його під шоломом. Схоже, Мофф Гідеон вирішив не везти малюка в місто і поплатився. Поки штурмовики не могли потрапити у ціль поруч з ними (сподіваємось, класичний жарт про точність переїде у другий сезон), до них добіг IG-11 і неспішно прибрав обох телепнів.

Паралельно з цим Мофф теж вирішив не випробовувати своїх підлеглих на точність, а поставив перед прихистком наших героїв кулемет, давши їм час на роздуми щодо співпраці. Ми ж натомість побачили нарешті повноцінний флешбек Мандо — його дійсно врятували мандалорці, які зачистили місто від дроїдів Торгової федерації. До речі, серіал вперше продемонстрував страшну міць армії, яка протистояла клонам. Справа в тому, що анімаційні шоу та трилогія приквелів зазвичай показувала армаду дроїдів як купу брухту, що годиться хіба для розваги джедаїв. Тут же ми бачимо наскільки смертоносними були дроїди для простого населення.

Ще один цікавий факт — ми нарешті знаємо, чому Кара Дюн так не любить імперців. Усе дуже просто — вона народилася на Алдераані. Нагадаємо, що саме на цій планеті виросла Лея Органа і саме цю планету Гранд Мофф Таркін знищив у «Новій надії». Погодьтеся, вагома причина ненавидіти Імперію.

Мандалорський шлях

Про самого Гідеона ми теж дізналися дещо цікаве. Виявляється, саме він керував військами Імператора під час геноциду мандалорців, який отримав назву Ніч тисячі сліз. При цьому, схоже, Мофф забрав разом з собою чимало документів — інакше не зрозуміло, як саме він дізнався ім’я Мандо, хіба що останній був багатообіцяючим учнем. Але про це, скоріше за все, ми дізнаємося вже у другому сезоні.

Адже у теперішнє нас повернув IG-11, увірвавшись у натовп штурмовиків і подарувавши надію на контратаку. Масштабна батальна сцена закінчилася, щоправда, поразкою — Мандо отримав серйозне поранення, бейбі-Йода не постраждав, героям довелося знову відступати. Як добре, що поруч виявилися катакомби і малюк з Силою — інакше усі б засмажилися. То ж Кара та Гріф вирушили шукати допомогу, а IG-11 і глядачі нарешті побачили Педро Паскаля під шоломом.

Щоправда радіти довелося недовго — виявилося, що після втечі Мандо з дитиною мандалорці не перебазувалися, а полягли від рук екс-імперців під керівництвом Гідеона. Лише кілька воїнів вижило, серед яких Ковалівна. Вона ж офіційно призначає Діна Джаріна (справжнє ім’я Мандо) опікуном малюка, поки той не стане дорослим, або не знайдуться джедаї, які його заберуть. У розмові персонажі згадують легендарні війни між обома групами (мова про мандалорців та джедаїв), але зазначають, що конфлікти залишилися у минулому. Воно й не дивно — Обі-Ван був дипломатом Республіки серед Мандалорців під час Війн Клонів.

У невідоме

Новостворене плем’я намагається уникнути прямого конфлікту зі штурмовиками, по дорозі знайомлячись з довгоногим братом R2D2. Щоправда, цілими вийти не вдається — IG-11 жертвує собою щоб врятувати дитя, а Мандо (вже озброєний джет-паком) сходиться один-на-один з Моффом на Ті-Файтері і перемагає. Маємо констатувати той факт, що Джон Фавро обожнює знімати приземлення персонажів на реактивній тязі.

У результаті Мандо знову залишився без команди, але дуже сподіваємося, що в наступному сезоні вона з’явиться раніше ніж під фінал — все ж динаміка серіалу в такому випадку дуже зростає. Кара вирішила залишитися з Гріфом і попрацювати у Гільдії, але вони майже напевно повернуться у другому сезоні. Майже напевно — тому що ми не знаємо наскільки вперед думає Джон Фавро. Он, Бобба Фетт з’явився в одній сцені після титрів і після цього знову зник. Схоже його приберегли на майбутнє.

Але без натяків на події продовження ми не залишилися. Мофф Гідеон живий і що головне — виявляється він має Темний Меч. Це єдиний у своєму роді світловий меч з темним лезом, який був створений єдиним в історії джедаєм-мандалорцем. Після цього реліквія стала одним з найважливіших символів мандалорської культури. Схоже, Гідеон викрав її під час рейду і тепер зберігає у себе. Цікаво, куди тепер поведе нас історія — у нас є дитина з Силою, мандалорські звичаї і світловий меч. Стає ще цікавіше, тож залишилося потерпіти до осені 2020 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: