10 найкращих серіалів-продовжень 2020 року

Автор Vertigo

Оскільки 2020 рік примудрився диктувати свої правила, то й до підсумків доводиться підходити обережно. Звичного змагання між серіалами не вийшло — «Нащадки», які цілком мали опинитися цього року на вершині, ми чекаємо лише в 2021-му, а ті тайтли, які все ж потрапили на екран, не надто відчували конкуренцію. Тому ми вирішили цього року не ранжувати переможців, а просто вибрати 10 шоу, які нас вразили і запам’яталися. Деяким серіалам для цього вистачило одного епізоду.

Disney+

«Мандалорець»

The Mandalorian

«Мандалорець» у другому сезоні став краще майже за всіма показниками. Дух космічного вестерну та малюк Йода, які підкорили глядачів у першому сезоні, залишилися, а до них долучилися більш послідовний сюжет і чимала кількість уже знайомих персонажів цього всесвіту. Причому знайомих не тільки фанатам франшизи, які дивилися мультсеріали «Війни клонів» та «Повстанців», але й людям, які бачили тільки фільми оригінальної трилогії.

При цьому «Мандалорець» зумів не втратити власного стилю й утриматися від переповідання однієї й тої самої історії, як це часто трапляється з «Зоряними війнами». Серіал, хоч і залучає знайомі обличчя, але все одно розширює всесвіт. До того ж у рік, коли більшість блокбастерів вирішили переїхати на іншу дату, «Мандалорець» став ще й одним з найефектніших і найдорожчих видовищ на екрані. Нехай навіть маленькому.

Netflix

«Секс-освіта»

Sex Education

У другому сезоні, який вийшов, здавалося б, дуже давно, але все-таки 2020 року, «Секс-освіта» від Netflix продовжила майстерно поєднувати шкільну драму та підліткову комедію. На відміну від першого сезону, який зосереджувався майже винятково на герої Ейси Баттерфілда, продовження серіалу приділяє більше уваги іншим персонажам, і це тільки на краще. Небагато інших серіалів можуть похвалитися настільки ж розмаїтою добіркою персонажів.

Завдяки своїй делікатній тематиці «Секс-освіта» абсолютно природно створює таку бажану зараз diversity, спокійно поєднуючи різні раси, ґендери та сексуальні вподобання своїх героїв. У завжди сонячному світі цього серіалу однаково раді різним людям, тому повертатися туди завжди затишно й приємно.

Netflix

The Crown

Після трьох сезонів у статусі найдорожчого серіалу на Netflix «Корона» нарешті привернула до себе увагу глядачів не тільки вишуканими декораціями та акторською грою. Поява в четвертому сезоні одразу двох відомих персоналій — принцеси Діани та прем’єр-міністерки Марґарет Тетчер — спровокувала неабияку дискусію про вплив серіалу на сприйняття історичних подій та навіть цілком сучасних реальних людей (так, ми про принца Чарльза, котрий по-новому розкрився для аудиторії, яка пильно не стежила за життям королівської сім’ї).

Але не тільки суспільний резонанс дозволяє назвати «Корону» одним з найкращих серіалів року. У кожній серії шоуранер Пітер Морґан демонструє абсолютний майстер-клас драматургії, використовуючи історичні події для того, щоб розкривати своїх персонажів. Погодьтеся, непросто змусити глядачів співчувати персонажам, які з дитинства оточені розкішшю, недосяжною для більшості людей. Але «Короні» це переважно вдається.

Amazon Prime

The Boys

Якщо в першому сезоні Ерік Кріпке просто насолоджувався свободою світу, сповненого не надто високоморальних супергероїв, то в нових серіях з’явилася спроба використати «Хлопаків» для очевидного, але своєчасного соціального коментаря. Вийшло, як і личить «Хлопакам», абсурдно та кумедно.

Щоправда порівняння сучасних правих рухів США з нацистами в певний момент вперлося у реальність, для якої Кріпке не знайшов відповіді. Як результат, у фіналі це обернулося передбачуваним, але все ж потужним закінченням. Першочергово це заслуга сюжетної лінії Гоумлендера та його сина. Та й давайте дивитися правді в обличчя — найкращим моментом другого сезону «Хлопаків» стало возз’єднання Денетора і Еомера на балконі звичайної багатоповерхівки.

Netflix

The Haunting Of Bly Manor

Попри усю схожість з «Привидами маєтку на пагорбі», новий проєкт шоураннера Майка Фленегана не варто сприймати просто як другий сезон позаминулорічного хіта. І справа навіть не в тому, що тут розповідається нова історія. Вже з перших серій стає зрозумілим, що «Привиди маєтку Блай» — цілком традиційна готична мелодрама, дослідження психологічних травм і навіть пронизлива романтична історія, але аж ніяк не горор. Якщо попередня робота шоураннера викликала в глядачів почуття нестерпного жаху, то тут на них чекають хіба що меланхолія, моторошна атмосфера та дуже заплутаний сюжет.

Hulu

PEN15

PEN15

Здається, у нас якось рідко говорять про комедійний серіал «PEN15» – і дуже даремно! Продюсують шоу The Lonely Island, а за рівнем концептуальності він може позмагатися з найбільш постмодерністськими серіалами в історії телебачення. Якщо коротко, то це історія про двох найкращих подруг, які навчаються у середній школі та намагаються справиться з усіма викликами цього непросто періоду – раптовим дорослішанням, стосунками з однолітками та батьками, першими закохоностями.

Але ось цікавий нюанс – грають дванадцятирічних головних героїнь тридцятирічні авторки серіалу. І роблять це настільки переконливо, що глядач змушений червоніти перед екраном, згадуючи усі незручні, абсурдні та все ще трішечки болючі спогади з власного дитинства.

Netflix

«Академія Парасоля»

The Umbrella Academy

Найбільше супергеройське шоу Netflix повернулося! Другий сезон вийшов навіть не більш динамічним та дивакуватим за перший – тут і подорожі у часі, і критика соціальної несправедливості, і драматична нова любовна лінія Вані, і чергові загадки.

Якщо більшості інших серіалів сервісу можна дорікнути, що вони занадто вже затягнуті, то з «Академією “Парасоля”» все навпаки – сценаристи ніби запхали у новий сезон подій серій так на двадцять, якщо не більше.

HBO

«Ейфорія»

Euphoria

«Ейфорія» мала повернутися з цілим сезоном, але через пандемію фанати отримали лише один «різдвяний» епізод. Можна було б сказати, що цього недостатньо, щоб серіал отримав місце в нашому списку, але складно проігнорувати найкращий телеепізод 2020 року, якщо не декади.

Серія розповідає про святвечір, який Ру та її ментор Алі проводять в дайнері, поїдаючи пенкейки. І хоч здебільшого серія концентрується на залежності героїні Зендеї, персонажі встигають обговорити суспільні проблеми, смерть, дружбу та ще чимало важливого. Вражаюча акторська гра тут гармонійно доповнюється операторською роботою та фірмовими візуальними прийомами режисера Сема Левінсона. Якби вам потрібно було б подивитися лише одну серію в 2020-му — ми радимо саме цю.

AMC

«Краще дзвоніть Солу»

Better Call Saul

Вінс Гілліган — дивовижна людина. Спочатку він примудрився перетворити історію вчителя хімії на один з найкращих серіалів за всю історію, а потім взявся за його спінофф, який за п’ять сезонів виріс з «хорошої спроби повторити успіх “Пуститися берега”» до «можливо навіть кращого серіалу, ніж оригінал».

П’ятий сезон майже впритул підійшов до подій «Пуститися берега» і майже завершив перетворив Джеймса МакГілла в Сола Гудмена. Залишилося лише дочекатися фінального сезону, де, сподіваємося, з’являться Волтер і Джессі. А далі чекаємо від Гіллігана нового шоу.

Netflix

«Кінь БоДжек»

BoJack Horseman

У редакції розпочалась дискусія на рахунок того, чи варто додавати «БоДжека» у список цьогорічних серіалів – зрештою, перша половина фінального сезону вийшла ще минулої осені (саме з цих причин у підбірку не потрапили «Рік і Морті»). На щастя, обговорення було коротким – не згадати про настільки важливий телевізійний фінал було б просто блюзнірством. Останній сезон «Коня БоДжека» видався саме таким, яким і мав бути – до сліз смішним, невимовно болючим і надзвичайно гуманістичним.

Хто б міг подумати, що найкращим драматичним телесеріалом останнього десятиліття виявиться сатирична анімація про невдаху-актора з головою коня?

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: