Епізод 4: «Нексус»

«Локі»  –  Сезон 1  –  Серія 4/6

Пам’ятаєте не надто динамічний третій епізод «Локі», в якому герої Тома Гіддлстона та Софії Ді Мартіно просто прогулювалися приреченим місяцем, обмінювалися історіями з життя та намагалися вбити одне одного? Тоді могло на хвилину здатися, ніби в шоураннерів закінчилися ідеї, а серіал збавляє темп. Але четвертий епізод швидко руйнує ці страхи. За неповну годину ми дізнаємося про невеселе минуле Сильві, з’ясовуємо правду про Хранителів Часу, стаємо свідками найбільш дивної любовної лінії в MCU та отримуємо справді неочікувану сцену після титрів (якщо ви її пропустили – дивіться негайно!). Тож тут є, про що поговорити.

Принцеса Асґарду

Колись дуже давно, саркастична та небезпечна Сильві була милою та юною асґардійською принцесою, яка проводила свій час за веселими іграми та фантазувала про те, як могутні валькірії рятують світ. Хто знає, якою б виросла ця версія Локі? Можливо, вона також намагалася б захопити Землю чи викрала Тессеракт. А може, ця богиня брехні стала б цілком хорошою правителькою Асґарду, чи навіть супергероїнею – не даремно ж нам показали, як вона уявляє перемогу валькірій над силами зла. Локі Гіддлстона, наприклад, щось ніколи не висловлював свого захопленнями валькіріями, а ось його брат Тор колись навіть казав, що в дитинстві мріяв стати однією з них.

На жаль, бідну Сильві викрадають, перш ніж вона встигає закінчити свою гру. І дивіться, хто саме прилетів по дівчину – це ж наша давня знайома, Равонна Ренслеєр! Звісно, принцесі вдається втекти, але її дитинство назавжди зруйноване. Тепер їй доведеться все життя переховуватися посеред апокаліпсисів, викрадати агентів TVA та планувати свою помсту. Утім, поки нам не розповідають ні деталі плану Сильві, ні причину, чому TVA взагалі тоді вирішили її знищити. Хоча щодо останнього в мене вже є теорії: дівчина стала аномалією або через свою стать (хоча тоді дивно, що TVA не прилетіли відразу після її народження), або через свою (гіпотетичну) доброту.

Але взагалі принципи роботи часових агентів викликають багато запитань. Якщо у часовій лінії з’являється змінювач, то хіба не кожна людина, з якою він хоч раз контактував, теж злітає зі свого до дрібниць продуманого шляху, і не стає, в свою чергу, змінювачем? Якщо батьки Сильві мали справу з донькою, а не з сином, то вони ж теж мали змінюватися та ставати альтернативними версіями Одіна та Фріґґи? То чому TVA полює лише на дитину, а не на всіх, хто з нею контактував? Ну гаразд, нехай часові агенти стирають усю альтернативну часову лінію, і тому їм не треба полювати на кожного асґардійця, який змінився через спілкування з Сильві. Але навіщо тоді вишуковувати окремих змінювачів, даючи їм додаткову нагоду для втечі? Хіба не простіше було б просто тихенько підірвати усю часову лінію? Так-так, у четвертому епізоді ми з’ясовуємо, що TVA вочевидь переслідують власні цілі, а не благородно захищають священний потік часу, але як керівництво пояснює таку нелогічну робочу методику своїм підлеглим?

Несподівана романтика

Здається, на цьому тижні західні оглядачі «Локі» розділилися на два табори: когось дуже здивував кліфгенґер у кінці епізоду, а когось більше вразила несподівана любовна лінія між двома версіями Локі. Так, якщо у вас раптом були якісь сумніви щодо романтичної напруги між героями Тома Гіддлстона та Софії Ді Мартіно, то шоуранери вже цілком офіційно підтвердили, що персонажі не просто підозріло багатозначно переглядаються та довго тримаються за руки. Ще невідомо, чи Сильві відповість Локі взаємністю (хоча я дуже сумніваюся, що сценаристи перетворять серіал на історію нещасного кохання), але те, що бог брехні закохався у свою жіночу версію – канон.

З одного боку, це цікава інтерпретація старого як світ сюжету про важливість любові до себе, та й прикольна гра з образом самого Локі як одвічно усамітненого персонажа, який не довіряє нікому навколо. З іншого… Що ж, час зізнатися – я впевнено посіла своє місце серед рекаперів, яких ця любовна лінія змусила довго та вдумливо дивитися в екран, хитати головою та незадоволено бурмотіти. Так, формально це не назвеш інцестом, але мені все одно здається, що стосунки альтернативних версій одного й того самого персонажа – якось неправильно. І ось, чому: ми знаємо, що TVA брутально втручаються, щойно якась із часових ліній зазнає змін, а персонажі сходять зі свого «правильного» шляху. Тож, виходить, Локі та Сильві до певного моменту росли в майже ідентичних родинах, називали одних і тих самих людей батьками, і взагалі є різними версіями однієї й тієї самої людини? Як це взагалі працює? Наскільки в них схоже ДНК? У мене дуже багато запитань, і щось поки мені не подобаються ті гіпотетичні відповіді, які до них вдається вигадати.

Ні-ні, якщо вам ця сюжетна лінія здається милою, то я зовсім не стверджую, що у вас якісь збочені уявлення про романтику – у Гіддлстона та Ді Мартіно неймовірно класна хімія, а я з тих нудних людей, які кривилися під час перегляду «Форми води». Та й загалом добре, що тепер Локі буде трохи менш самотнім. Цікаво, як тепер сценаристи розкриватимуть подальші стосунки персонажів.

Таємниці Хранителів Часу

Попри те, що майже на початку епізоду головні герої потрапляють у полон до TVA, їм зрештою вдається переконати Мисливицю Б-15 та Мебіуса в тому, що часова організація використовує (і викрадає!) власних працівників. Але тут сценаристи знову завдають нам шокуючий удар – Равонна безцеремонно вбиває Мебіуса, щойно розуміє, що він знає правду про TVA. Але чи справді загинув герой Овена Вілсона? Було б дивно взяти настільки класного актора на його першу серіальну роль, а потім раптово вбити його персонажа посеред першого сезону, але хто знає? Якщо Мебіус справді назавжди помер, то його не вистачатиме.

Після ефектної (і, здається, запозиченої в «Останніх джедаїв») екшн-сцени, в якій Локі та Сильві б’ються проти часових агентів, ми дізнаємося хоча б частину правди про зловісних та всемогутніх Хранителів Часу – виявляється, вони роботи! Що це, оммаж «Чарівнику країни Оз» чи зайве підвердження, що «Локі» – просто дорожча версія «Доктора Хто»? А головне – хто ж насправді керує TVA та всіма її агентами? Канг-завойовник? Мефісто?

Сценаристи не дають нам достатьно часу на роздуми, бо показують друге несподіване вбивство – Равонна стирає з історії Локі Гіддлстона! На щастя, схоже, смерть у світі серіалу не надто фінальна. У сцені після титрів з’ясовується, що наш протагоніст опинився в дивному постапокаліптичному Нью-Йорку, де його вітають ще три (чотири?) версії Локі: Класичний (геніальний Річард Е. Грант у костюмі, запозиченому з коміксів Джека Кірбі), Малий Локі (Джек Віл) з Локі-крокодилом на руках, та Хвалькуватий Локі (ДеОбіа Опарей). Схоже, в наступних епізодах буде весело – я ставлю та не, що Локі-крокодил (Кроколокі?) стане головним героєм шоу та відкусить підлій Равонні голову! Звучить абсурдно, але тиждень тому оглядачі серіалу жартома писали про гіпотетичну етичність стосунків між різними варіантами Локі, і це виявилося правдою!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: