Епізод 5: «Подорож у Таємницю»

«Локі»  –  Сезон 1  –  Episode 5/6

Протягом останнього місяця сценаристи «Локі» розмірковували над центральним питанням усього серіалу – ким насправді є герой Тома Гіддлстона? Якщо у безкрайній павутині альтернативних всесвітів та взаємопереплетених часових ліній є безмежна кількість різних Локі, то що в них спільного? Власне, що робить Локі Локі? Ким йому судилося бути – безвідповідальним трикстером, сміливим антигероєм, чи вічним страждальцем? У п’ятому епізоді серіалу ми нарешті отримуємо відповідь на це питання – Локі сам може обрати власну долю. Але спочатку йому доведеться цілком буквально зіткнутися з найгіршими сторонами власного характеру.

Дорога у загадку

Почнемо з не надто корисного, але цікавого факту: на цьому тижні епізод названо на честь старої серії коміксів Marvel Journey Into Mystery, яка в середині 1960-х вперше познайомила читачів із Тором та Локі. Безстрашний та могутній Тор з’явився на сторінках 83-го випуску, а хитрий Локі – у 85-му. Але з часом Тор став настільки популярним персонажем, що згодом на його честь перейменували всю серію. До речі, незадовго до першої появи Локі в MCU герой Тома Гіддлстона отримав власний міні-комікс, який також називався Journey Into Mystery.

Тож не дивно, що саме в епізоді з такою назвою протагоністу довелося зіткнутися з альтернативними версіями себе: Класичним Локі (його грає Річард Е. Грант), Хвалькуватим Локі (ДеОбія Опарей), Молодим Локі (Джек Віл) та Локі-алігатором. Кожен із цих персонажів вчергове нагадує (нашому) Локі про його власні гріхи та помилки (гаразд, кожен із них, окрім Локі-алігатора, до якого жодних претензій). Класичний Локі – боягуз, який роками переховувався на безлюдній планеті, Хвалькуватий – зрадник, який видає своїх друзів Локі-президенту (це ще один чудовий референс у бік коміксового минулого персонажа), а Молодому Локі вдалося те, що колись намагався зробити і герой Гіддлстона – він вбив власного брата. Персонаж Річарда Е. Гранта навіть з сумом стверджує, що всі Локі безнадійні, адже щойно вони намагаються хоч якось змінити власну долю чи змінитися на краще, як на них починає полювати TVA.

Але альтернативні Локі – не єдині відсилки до коміксового минулого Marvel, якими заповнена Пустка. Тут вистачає курйозних дрібниць, які вчергове нагадують про те, якими справді навіженими часом бувають історії наших улюблених супергероїв: Жаба-Тор (до речі, його єдину репліку озвучив Кріс Гемсворт), фіолетовий гвинтокрил Таноса та альтернативна версія Вежі Месників, яку Тоні Старк продав корпорації Кенґ (а насправді – Кангу Завойовнику).

Сильві проти Равонни

Поки герой Тома Гіддлстона блукає Пусткою та осмислює власну сутність, Сильві намагається зрозуміти правду про TVA та з’ясувати, на чиєму ж боці сувора Равонна Ренслеєр. Я підозрюю, що героїня Гугу Мбати-Ро знає набагато більше, ніж розповідає – вона вочевидь віддана прихованим силам, які потайки керують організацією. Якщо вона все ще не знайома з Кангом Завойовником та не допомагає йому маніпулювати історією (нагадаю, в коміксах вона була його коханкою), то я щиро здивуюся!

І все ж, попри усю цілеспрямованість антагоністки, Сильві вчергове вдається втекти від неї та воїнів TVA – вона просто «стирає» себе та опиняється у тому самому місці, що й Локі. Трішки допомоги від Мебіуса, і ось закохані герої вже придумують план втечі. А точніше – план помсти, адже вони хочуть не лише повернутися з Прірви у світ живих, але й нарешті знищити організацію, яка так вперто намагалася зруйнувати їх життя.

Сильві намагається зачарувати могутнього Аліота, який не лише зжерає все, що потрапляє у Пустку, але й, схоже, охороняє загадкового поганця, який стоїть за TVA та викривлює часові лінії задля власних цілей. План ледь не провалюється, але героям все ж вдається перемогти монстра завдяки самопожертві Класичного Локі та тому, що герой Гіддлстона нарешті повірив у себе. Знаю, сценарій цього епізоду складно назвати дуже розумним чи оригінальним, але фінальна сцена розчулила мене навіть попри усю свою сентиментальність.

Що далі? Фінальна битва? Епічний пролог до нової фази кіновсесвіту MCU? Дізнаємося вже в наступному епізоді!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: