Епізод 2: «Варіація»

«Локі»  –  Сезон 1  –  Серія 2/6

Чи виправдає «Локі» всі наші очікування? Чи зможе серіал нарешті достойно розкрити складного героя Тома Гіддлстона та розв’язати його внутрішні суперечності? Чи підготує він нас до нової епохи кіновсесвіту MCU? Поки складно відповісти на всі ці запитання. Але я точно скажу одне: якщо ви мріяли побачити, як драматичний, майже шекспірівський антигерой радісно лякає помпейських кіз за хвилину до виверження вулкану, то «Локі» – саме ваш серіал.

Хоч кліфгенґери другого епізоду і не завжди спрацьовують, а його фінал вийшов надто вже передбачуваним, серіал продовжує вдало розбудовувати свій дивакуватий світ. Наприклад, на цьому тижні він нагадує вже не супергеройське «Назад в майбутнє», а шалену суміш «Доктора Хто» та «Мисливця за розумом». Тож давайте детальніше обговоримо всі його референси, загадки та натяки.

Агент Локі

Після доволі експозиційного пілотного епізоду, який пояснював принципи роботи Управління Часових Розбіжностей, друга серія нарешті приймає правила гри – тепер Локі допомагає часовим агентам полювати на свого допельгангера. Звісно, решта працівників Управління Часових Розбіжностей сприймають такий поворот подій з легким скепсисом: як взагалі можна довіряти богу бешкетування? Але агент Мебіус упевнений, що він зможе перевиховати головного трикстера Асгарду – і готовий задля цього ризикнути власною кар’єрою. Емоційна прив’язка Мебіуса до Локі наштовхує на декілька цікавих теорій. Можливо, герой Овена Вілсона застряг у часовій петлі, і вже не вперше намагається перетягнути бога на сторону добра – це б пояснило, чому він настільки стоїчно сприймає всі трюки та витівки нового знайомого. А може, сам Мебіус – чергова альтернативна версія Локі? Недаремно ж герою Гіддлстона так часто повторюють, що він дуже вже любить себе слухати!

Попри весь скепсис агентів Управління Часових Розбіжностей (та не дуже вдалу першу місію), Локі виявляється непоганим детективом – він здогадується, що допельгангер переховується в точках, де ось-ось станеться апокаліпсис. Оскільки ці міста чи планети все одно назавжди зникнуть з історії, прибори часових агентів не фіксують в них аномалій. Зрештою, навіть якщо Локі бігатиме вулицями Помпей та розповідатиме місцевим, що він з майбутнього, то це не матиме ніяких катастрофічних наслідків – все одно всі свідки за хвилину загинуть, а часова лінія залишиться без змін. Як пояснює свою теорію сам трикстер, маніакально посипаючи салат Мебіуса сіллю та поливаючи його содовою, «все це не грає ролі, бо апокаліпсис знищить сіль!».

Питання до Управління Часових Розбіжностей

Зрозумійте мене вірно, я б годинами спостерігала за тим, як Том Гіддлстон пояснює якісь чудернацькі теорії, ілюструючи тези їжею, а Овен Вілсон розгублено хитає головою та скаржиться, що йому зіпсували салат. Але якою б класною не була хімія між героями, блискуча здогадка Локі здається трохи… очевидною. Невже жоден із тисяч всемогутніх часових агентів, аналітиків чи суддів не міг запідозрити, що апокаліпсиси приховують аномалії? Вони ж вивчають часові лінії вже цілу вічність! Чому про це не здогадалися надзвичайно мудрі та сильні Хранителі Часу? З ними взагалі відбувається щось підозріле – усі їх побоюються, шанують, але де вони? Можливо, Равонна Ренслеєр лише робить вигляд, що спілкується з цими могутніми створіннями, а насправді вони вже давно мертві? Можливо, їх ніколи і не існувало? Чи вони взагалі працюють на якогось небезпечного антагоніста? До речі, Равонна Ренслеєр фігурувала і в коміксах Marvel – там вона була коханою Канга-завойовника, зловісного суперзлочинця, який воював із Фантастичною четвіркою.

Хоча, можливо все набагато простіше. Можливо, авторитарні часові копи просто не надто розумні – зрештою, вже другий епізод поспіль їх постійно дурять, викрадають, б’ють та знешкоджують. Кіновсесвіт Marvel взагалі частенько грішить тим, що здібності та сили персонажів залежать від потреб сюжету та постійно змінюються. Але що ви хотіли від франшизи, в якій звичайний хлопець з луком може битися проти всесильних богів?

Леді Локі

Здогадка Локі (та вдало знайдені сині цукерки з майбутнього) дозволяє агентам нарешті знайти апокаліпсис, в якому переховується загадковий двійник. Прихистком допельгангера став велетенський супермаркет посеред корпоративного містечка Рокскарт, що знаходиться на Землі 2051 року. Це вже не перша поява компанії Рокскарт у світі Marvel – про неї згадували, наприклад, у «Шибайголові», «Агенті Картер», «Агентах ЩИТа» та інших серіалах, і всюди ця корпорація займалася якимись недобросовісними справами. Тож я готова посперечатися, що перед нами якась надзвичайно важлива організація, яка ще зіграє якусь важливу роль у кіновсесвіті.

Агент Мебіус та інші знаходять свою викрадену коліжанку (Саша Лейн), яка виглядає цілою та неушкодженою ззовні, але вочевидь пережила не надто приємний досвід – вона без зупинки налякано повторює, що «він справжній». Про що мова? Що справжнє? Мультивсесвіт? Звісно, серіал не дає нам багато часу на роздуми, а відразу видає ще одну загадку – нас нарешті знайомлять із невловимим допельгангером. І це, звісно, Леді Локі (Софія Ді Мартіно), яка вже з’являлася в коміксах Marvel. Там все було трохи простіше – бог-трикстер став жінкою та провів у такій подобі деякий час, допомагаючи іншим суперзлочинцям, серед яких був, наприклад, Доктор Дум. А ось тут вже є простір для цікавіших теорій. Якщо перед нами просто альтернативна версія Локі, то чому в неї не темне волосся (перепрошую за таку банальну скаргу, але серйозно)? І це далеко не не єдиний привид для підозр. Склад акторів іспанського дубляжу вже розкрив цікаву деталь: якщо вірити титрам, то жіночу версію Локі звати Сільві.

І це справді важливий момент, адже в коміксах Локі вже перетинався з дівчиною на ім’я Сілві – це була звичайна смертна, яка отримала від трикстера надзвичайні сили та стала антагоністкою Чарівницею. Та на цьому наші теорії не закінчуються – один надзвичайно уважний фанат побачив у другому епізоді шоу кадр, на якому був файл Сілві. І там можна розгледіти, що прізвище загадкової героїні – Лафейдоттір. Іншими словами, вона – донька велетня Лафея. Тобто, можливо, це таки справжня-справжня жіноча версія давно знайомого нам Локі. Що ж, а це вже цікаво!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: