Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

Комікси українською: «Старий Лоґан» Марка Міллара

Культова історія про зламаного хижака

Часто для історії не потрібні тисячі слів. Достатньо кількох натяків, щоб атмосфера повністю поглинула читача, заповнюючи усі прогалини. «Старий Лоґан» Марка Міллара та Стіва МакНівена — яскравий приклад такого нарративу. Оскільки видавництво Mal’Opus випустило комікс українською, розповідаємо, чому не варто пропускати історію одинокого зламаного героя.

Історія розповідає про майбутнє, де герої програли поганцям, то ж США розділена між злочинцями, а рештки колишніх суперів доживають життя, не піднімаючи голови. Одним з них є Росомаха, який радше воліє піклуватися про сім’ю, аніж відвойовувати світ назад. Щоправда бідність змушують його взятися за допомогу Соколиному Оку і вирушити через усю країну, аби заробити грошей.

Міллар, як талановитий сценарист, ділить історію на дві частини, де сюжетна лінія старого Лоґана є всього лише червоною ниткою, яка веде нас через світ, у якому зло перемогло. Незважаючи на центральну роль Росомахи, що нагадує скоріше класичну вестерн-історію, автор коміксу куди більше зацікавлений в дослідженні постапокаліптичного світу, зробленого надзвичайно правдоподібно і жорстоко. Марк не обмежується класичним PG-13 з гіперболізованими комічними лиходіями, які ніби чекають аби їх побороли. У світі «Старого Лоґана» все цілком реально — апокаліптична пустка розгромленої держави, кістки героїв, що біліють на сонці та гірка іронія в релігійному очікуванні повстання суперів, адже це те, що вони завжди роблять.

Малюнок МакНівена лише підкреслює цей коміксний реалізм — фанати кривавого Росомахи точно отримають те, чого хочуть. У той же час художник використовує класичну коричнево-жовту кольорову гаму, знову таки відсилаючи читача до ковбойського сетингу.

Зважаючи на психологічний злам Лоґана, куди доцільніше говорити про історію одинокого роніна, що втратив хазяїна. І цим хазяїном був він сам. Бажання Міллара показати людину без внутрішнього стержня лише посилюється крізь призму того, що головним героєм комікса виступає дикий і завжди залізний у своїй впевненості Росомаха. Щоправда більше розповісти про цю сторону історії мені не дають спойлери, якими не хочеться розкидатися перед тими, хто не знайомий з шокуючими поворотами «Старого Лоґана».

Якщо вам здалися знайомими деталі сюжету, то це не дивно, адже Джеймс Менголд використав комікс Міллара у якості основи для сюжету «Лоґана». Але не розраховуйте, що перегляд фільму якимось чином позбавить вас задоволення у читанні друкованої історії. Попри схожий сеттинг, режисер картини веде її у зовсім іншому напрямку, залишаючи поза увагою напевне, найбільш ностальгічне протистояння у історії сучасних коміксів — Росомахи та Галка.

Ремарка: Росомаха вперше з’явився у коміксах саме у якості другорядного суперника Галка у сольній серії останнього.

«Старий Лоґан» відіграв серйозну роль у загальних подіях всесвіту Marvel і цілком успішно перетворився в окрему серію. Але незважаючи на вдалі продовження, історія Міллара все ще залишається одним з найуспішніших та найкращих прикладів переосмислення історії персонажу коміксів. З якою обов’язково потрібно познайомитися.

Share, , Google Plus, Pinterest,