Комікси українською: «Старий Лоґан» Марка Міллара

Часто для історії не потрібні тисячі слів. Достатньо кількох натяків, щоб атмосфера повністю поглинула читача, заповнюючи усі прогалини. «Старий Лоґан» Марка Міллара та Стіва МакНівена — яскравий приклад такого нарративу. Оскільки видавництво Mal’Opus випустило комікс українською, розповідаємо, чому не варто пропускати історію одинокого зламаного героя.

Історія розповідає про майбутнє, де герої програли поганцям, то ж США розділена між злочинцями, а рештки колишніх суперів доживають життя, не піднімаючи голови. Одним з них є Росомаха, який радше воліє піклуватися про сім’ю, аніж відвойовувати світ назад. Щоправда бідність змушують його взятися за допомогу Соколиному Оку і вирушити через усю країну, аби заробити грошей.

Міллар, як талановитий сценарист, ділить історію на дві частини, де сюжетна лінія старого Лоґана є всього лише червоною ниткою, яка веде нас через світ, у якому зло перемогло. Незважаючи на центральну роль Росомахи, що нагадує скоріше класичну вестерн-історію, автор коміксу куди більше зацікавлений в дослідженні постапокаліптичного світу, зробленого надзвичайно правдоподібно і жорстоко. Марк не обмежується класичним PG-13 з гіперболізованими комічними лиходіями, які ніби чекають аби їх побороли. У світі «Старого Лоґана» все цілком реально — апокаліптична пустка розгромленої держави, кістки героїв, що біліють на сонці та гірка іронія в релігійному очікуванні повстання суперів, адже це те, що вони завжди роблять.

Малюнок МакНівена лише підкреслює цей коміксний реалізм — фанати кривавого Росомахи точно отримають те, чого хочуть. У той же час художник використовує класичну коричнево-жовту кольорову гаму, знову таки відсилаючи читача до ковбойського сетингу.

Зважаючи на психологічний злам Лоґана, куди доцільніше говорити про історію одинокого роніна, що втратив хазяїна. І цим хазяїном був він сам. Бажання Міллара показати людину без внутрішнього стержня лише посилюється крізь призму того, що головним героєм комікса виступає дикий і завжди залізний у своїй впевненості Росомаха. Щоправда більше розповісти про цю сторону історії мені не дають спойлери, якими не хочеться розкидатися перед тими, хто не знайомий з шокуючими поворотами «Старого Лоґана».

Якщо вам здалися знайомими деталі сюжету, то це не дивно, адже Джеймс Менголд використав комікс Міллара у якості основи для сюжету «Лоґана». Але не розраховуйте, що перегляд фільму якимось чином позбавить вас задоволення у читанні друкованої історії. Попри схожий сеттинг, режисер картини веде її у зовсім іншому напрямку, залишаючи поза увагою напевне, найбільш ностальгічне протистояння у історії сучасних коміксів — Росомахи та Галка.

Ремарка: Росомаха вперше з’явився у коміксах саме у якості другорядного суперника Галка у сольній серії останнього.

«Старий Лоґан» відіграв серйозну роль у загальних подіях всесвіту Marvel і цілком успішно перетворився в окрему серію. Але незважаючи на вдалі продовження, історія Міллара все ще залишається одним з найуспішніших та найкращих прикладів переосмислення історії персонажу коміксів. З якою обов’язково потрібно познайомитися.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: