«Рекапери»: чотири причини подивитися серіал The Bear від Hulu

На Hulu вийшов серіал The Bear — історія про молодого шефа, який після смерті брата повертається у Чикаґо, щоб працювати у сімейній забігайлівці.

Шоу від Крістофера Сторера, який раніше переважно працював з стендаперами, виділяється не лише кулінарною тематикою, але й кінематографічним підходом і винахідливою сценарною роботою. Юра з Ярославом розбирають усі аспекти шоу і радять його подивитися.

А якщо ви не звикли до подкастів, то нижче тримайте текстову версію причин дивитися серіал.

Варто дивитися The Bear, якщо:

Ви цікавитеся культурою їжі. І мова не лише про споживання, а й про готування, дослідження, куштування, вивчення або просто залипання під відео з приготуванням іншими. Шоу дарує «фудіз» величезну кількість референсів — від канадського шефа Метті Меттісона в кадрі, до згадок про Noma і гарно зібраної кулінарної бібліотеки головного героя.

Ви не цікавитеся культурою їжі. Попри щиру любов сценаристів The Bear до їжі, вони розуміють, що не всі глядачі знають хто такий Рене Редзепі чи як Ґордон Рамзі готує картоплю пюре. Тому кулінарна тематика хоч і займає велику частину серіалу, але завжди залишається на фоні, зацікавлюючи потенційних нових відвідувачів The French Laundry та не відволікаючи решту.

Вам подобаються експерименти зі зйомкою та монтажем. Класика серіального мистецтва — це середній план (щоб не платити надто багато за акторську гру), непомітний монтаж (щоб глядач не відволікався) і плавний темп (щоб глядач нічого не пропустив). Ситкоми суттєво змінили цей телестиль і The Bear — яскравий приклад таких змін.

Режисери Крістофер Сторер та Джоанна Кало витискають максимум з маленького закладу — камера постійно спостерігає за роботою поварів, акцентується на емоційній реакції, допомагаючи досліджувати психологічний стан персонажів. Монтаж, тим часом, передає хаос та паніку на кухні, часом роблячи це настільки вміло, що після перших кількох серій хочеться фізично перепочити, ніби ти сам щойно панічно робив якусь важливу задачу.

Вам подобається відчувати життя міста. Чикаґо грає важливу роль у серіалі — воно присутнє у розмовах, як фон для розмов та як красиве тло вдалих операторських рішень. The Bear дуже багато уваги приділяє локальності — яка зникає, або змінюється, часом вдало, а часом ні. Як наслідок, місто стає не лише декораціями, а й частиною сюжету, яка безпосередньо впливає на персонажів.

Ви любите самостійно досліджувати персонажів. У героїв The Bear багато проблем — як на кухні, так і поза нею. Щоправда серіал не любить їх проговорювати у довгих діалогах, а дозволяє глядачеві зробити висновки завдяки поведінці героїв та їхнім діям. Це не означає, що якийсь з сюжетних поворотів можна, за неуважністю, пропустити. Аж ніяк, зате серіал обов’язково винагородить вас за уважність.

Вам не потрібні відомі обличчя у кадрі. The Bear опирається не на окремих зірок, а на весь акторських ансамбль. Так, у Джеремі Аллена Вайта головна роль, але серіал активно досліджує і життя персонажів Ебона Мосс-Бараха (Річі), Айо Едебері (Сідні) та Лайонела Бойса (Маркус). Шоу не боїться нагороджувати другорядних героїв важливими сюжетними проявам, давати їм цікаві передісторії та характерні особливості, які обов’язково запам’ятовуються.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: