Новинки українського ринку: головні комікс-анонси 2021 року

Для сфери культури (та кого ми обманюємо – і для будь-якої іншої галузі) 2020 рік був, скажімо, надзвичайно непростим. Релізи фільмів, коміксів та відеоігор відкладалися, зйомки серіалів та нових стрічок затримувалися, кінотеатри ледь рятувалися (чи не рятувалися взагалі) від банкрутства, а фестивалі переходили у онлайн-формат чи залишалися чекати на кращі часи. Поки складно сказати, наскільки простішим буде 2021 рік – пандемія все ще стоїть на заваді нормального життя, а з оптимістичними прогнозами хочеться бути обережними.

Але якщо вже намагатися якось передбачити майбутнє, то на українських читачів коміксів чекають лише приємні несподіванки. Наприклад, нові переклади культових коміксів, які ми давно вже мріяли побачити українською! Розповідаємо про найцікавіші анонси на цей рік.

Видавництво: Mal’opus

Навіть якщо ви не надто любите супергеройські комікси, то точно хоч раз чули про те, що комікс Метта Фрекшна «не такий, як можна собі уявити», чи що він «набагато більш іронічний та людяний, ніж більшість супергеройських історій». І це щира правда – замість мелодраматичних масштабних протистоянь та складних моральних дилем тут прості буденні проблеми найбільш недооціненого Месника.

Шибайголова: Той, хто не знає страху

Видавництво: Mal’opus

Досі ніяк не можете пробачити Netflix, що вони перестали знімати «Шибайголову»? Тоді радимо звернути увагу на похмурий, надзвичайно драматичний та серйозний комікс Френка Міллера. Тільки попереджаємо – малюнок Джона Роміти-молодшого, як завжди, доволі специфічний, і до нього треба трохи звикнути. Зате сама історія точно виправдає усі ваші очікування.

Місячний лицар: із мертвих

Видавництво: Mal’opus

Ми вже не раз розхвалювали психоделічного і заплутаного «Місячного лицаря» Джефа Леміра, але радимо оцінити історію цього супергероя і у виконанні легендарного Воррена Елліса. Зрештою, Місячний лицар – один із найцікавіших комікс-персонажів з точки зору репрезентації психічних розладів: це смертельно небезпечний найманець, у голові якого уживається три різні особистості.

Видавництво: Рідна мова

«Трансметрополітен» Воррена Елліса – ідеальна наукова фантастика, і чи не найкращий комікс про майбутнє людства в історії. Це монументальна сага на 60 випусків, яка піднімає безліч непростих запитань: від складних етичних задач до політичних дилем і роздумів про нашу природу. Якщо ви любите журналістику, кіберпанк та не боїтеся яскравої лайки (прототипом протагоніста часто називають Гантера Томпсона!), то цей комікс вам точно сподобається.

Із пекла

Видавництво: Vovkulaka

Здається, що ще можна сказати про вбивства, скоєні Джеком-Різником? На цю тему знято безліч документальних стрічок, написані ґрунтовні наукові роботи та сенсаційні статті, книги та гіпотези. Але велетенський комікс Алана Мура та Едді Кемпбела – одне з найбільш детальних розслідувань цих зловічних злочинів. Так, у форматі коміксу.

Мур та Кемпбел створили жахливу у своїй реалістичності замальовку соціальної реальності Вікторіанської Британії, вивчили усі можливі теорії та пояснення (від політичних до окультних) та створили справді вражаючий довідник. Саме довідник – значну частину коміксу займають зноски та пояснення сценариста, який чесно розповідає, що ж вигадав, а що справді запозичив з історичних джерел.

Cyberpunk: Trauma Team

Видавництво: Vovkulaka

Сценарист Каллен Банн найбільш відомий завдяки своїм похмурим горор-коміксам, але цього разу він взявся за яскраву і динамічну історію – міні-серію про роботу елітної медичної команди Trauma Team, яка працює у невеселому кіберпанк-світі гри CD Projekt Red. Зрештою, жахіть тут теж вистачає – сувора соціальна нерівність та небезпечні експерименти з тілесної модифікації роблять свою справу. Утім, комікс настільки захоплюючий та візуально яскравий, що за усіми цими лякаючими подіями справді цікаво спостерігати.

Неономікон

Видавництво: Vovkulaka

Г. Ф. Лавкрафт відомий, серед іншого, своєю любов’ю до зловісних підтекстів: соціальні питання та страх перед сексуальністю відчуваються в його текстах, але рідко коли звучать напряму. Більше того – одним із улюблених ходів автора є багатозначне замовчування найбільш страхітливих деталей історії. Легендарний комікс-сценарист Алан Мур має протилежний підхід, тому його «неономікон» – така собі спроба витягнути на поверхню усе те, на що Лавкрафт лише натякав. Расизм та збочення стають абсолютно прямолінійними, монстри, яких неможливо було описати словами, детально зображуються крупним планом, а «безіменні зловісні ритуали» нарешті отримують чіткі назви.

Монстри, любов моя

Видавництво: Видавництво «Видавництво»

Революційний графічний роман Еміль Ферріс одночасно розповідає дві непрості історії – про Америку 1960-х та нацистську Німеччину. Протагоністка коміксу – 10-річна дівчинка, яка любить усіляких дивних істот та намагається розслідувати вбивство свого сусіда, який колись пережив Голокост. Для цього їй доведеться не лише вивчити трагічне минуле померлого, але й зіткнутися з власними страхами.

Fun Home. A Family Tragicomic

Видавництво: Видавництво «Видавництво»

Fun Home Елісон Бекдел (це на честь неї названо тест для оцінки гендерної рівності у кіно) береться за надзвичайно складну та болісну тему – смерть близької людини. Сценаристка та художниця розповідає про своє дитинство у маленькому містечку, спроби знайти себе та знайти спільну мову з батьком-деспотом. Це заплутана, надзвичайно інтимна історія про осмислення власної сексуальної ідентичності, боротьбу зі своїми демонами та гармонію з навколишнім світом.

Сабріна

Видавництво: Видавництво «Видавництво»

«Сабріну» Ніка Дрнасо часто називають «головним коміксом епохи постправди», тож навіть не дивно, що це поки єдиний графічний твір, який потрапив до лонглісту Букерівської премії. Історія розповідає про смерть жінки на ім’я Сабріна, і про конспірологічні теорії, які виникають через цей злочин. Це не детективна історія, а скоріше замальовка на тему того, як у сучасному світі поширюється та викривляється інформація, а вочевидь абсурдні ідеї набувають неочікуваної масовості.

Світ гри «Відьмак»

Видавництво: Vovkulaka

Ну добре, це не комікс, але ми не могли пройти повз реліз, пов’язаний з «Відьмаком» – однією з улюблених ігрових серій нашої редакції. Деталізовані описи різноманітних монстрів Континенту, пояснення щодо магії та її обмежень, карти та алхімічні рецепти – у цьому довіднику є все, за чим сумують фанати франшизи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: