Марафон вихідного дня: геловінські фільми для всієї сім’ї

Геловін вже на носі, але цього разу ми не будемо лякати вас класикою горорів чи іншими варіаціями жахів на екрані. Звичайно, без переляку не обійдеться, але ми склали марафон атмосферних, кумедних та геловінських фільмів, після яких можна спати без холодного поту.

«Бітлджус» (1988)

Режисер: Тім Бертон

60
хвилин

Трохи жахіть, гумор, моторошна атмосфера – в «Бітлджусі» є все, що хочеш від геловінського фільму для усієї сім’ї. Стрічка починається з раптової смерті родини Мейтлендів – звичайних американців, які вирізнялись із-поміж сусідів хіба що своїм чудовим та просторим домом. Протагоністи доволі швидко усвідомлюють своє незвичне становище, але не знають, що робити далі – вони не можуть потрапити у потойбіччя, і змушені залишатися у своєму домі. Ось тільки його доволі швидко продають новим власникам. Тепер Мейтлендам доведеться докласти немало зусиль, щоб вижити нових мешканців.

Стрічка про конфлікт між привидами та живими стала неочікуваним хітом та перетворила дивака Тіма Бертона на одного з найперспективніших постановників Голівуду, а Вайнону Райдер – на зірку першої величини. Але найбільше фільм запам’ятався завдяки маніакальному та непередбачуваному герою Майкла Кітона – навіть не дивно, що Бертон згодом покликав актора на роль Бетмена.

«Воллес і Громіт: Прокляття кролика-перевертня» (2005)

Режисер: Нік Паркс, Стів Бокс

60
хвилин

Добродушний наївний винахідник Воллес та його сміливий пес Громіт – вже культові персонажі світу британської анімації. У 2005 році про ексцентричних друзів вийшов повнометражний фільм «Прокляття кролика-перевертня», натхненний класичними жахіттями кіностудії Hammer Films. Моторошний злочин, зловісні місцеві легенди, пригоди та романтика – фільм вдало інтерпретує знакові горор-тропи, але поєднує їх з емоційністю та лагідністю. І обов’язково дивіться його в оригіналі – серед акторського складу, наприклад, Гелена Бонем-Картер та Рейф Файнс.

У центрі подій – велетенський монстр-кролик, який спустошує овочеві поля напередодні щорічного фермерського конкурсу. Мешканці містечка Тоттінгтон-холу нажахані, але настроєні на рішучу боротьбу з перевертнем – і у цьому їм точно допоможуть легендарні борці проти паразитів Воллес та Громіт. Але що, якщо жахливе чудовисько якось пов’язане з самим Воллесом?

«Франкенвіні» (2012)

Режисер: Тім Бертон

60
хвилин

Звісно, ми не могли додати до підбірки лише один фільм Тіма Бертона. Тож радимо окрім культового «Бітлджуса» подивитися ще й «Франкенвіні» – стоп-моушн фільм 2012 року, в якому режисер повертається до ідей своєї однойменної старої короткометражки. У центрі сюжету – юний науковець Віктор Франкенштейн, який більше всього на світі любить свого вірного пса Спаркі. Але одного разу собака потрапляє під машину, і Віктор вирішує будь-якою ціною оживити улюбленця. Так, ви не даремно запідозрили, що цей план призведе до непередбачених та небезпечних наслідків – Бертон майстерно інтерпретує класичний сюжет Мері Шеллі, використовуючи числені горор-тропи та відсилки до старих фільмів жахів.

«Молодий Франкенштейн» (1974)

Режисер: Мел Брук

70
хвилин

Якщо ваша родина любить класичні жахи студії Universal (насамперед – їх екранізацію «Франкенштейна»), то обов’язково зверніть увагу на цю пародійну стрічку Мела Брукса, яка досі вважається однією з найсмішніших комедій в історії американського кіно. Похмурі старі маєтки, готичні декорації та навіжені вчені з небезпечними ідеями – тут усе як і в традиційних екранізаціях «Франкенштейна», тільки ще й з жартами. В результаті виходить напрочуд веселий та атмосферний фільм, який ідеально створить геловінський настрій.

Можливо, його не варто дивитися з наймолодшими кіноманами (особливо, якщо вони не знайомі з сюжетом Мері Шеллі), але він чудово підійде любителям готики, які побоюються дивитися щось справді страшне.

«Відьми» (1974)

Режисер: Ніколас Роуґ

60
хвилин
Любителі горорів знають британця Ніколаса Роуґа насамперед як постановника культової стрічки «А тепер не дивись», яка регулярно потрапляє до підбірок найбільш страшних та неприємних фільмів жахів 1970-х. Але у 1990 році Роуґ неочікувано зняв сімейний фільм – екранізацію однойменного оповідання Роалда Дала.Хоча тут теж треба зробити уточнення – як і більшість історій Дала, «Відьми» поєднують легку оптимістичну наївність з доволі-таки дорослим цинізмом та похмурістю. Додайте до цього моторошні ляльки Джима Генсона («Темний кристал», «Лабіринт»), драматичну режисуру Роега та демонічну Анжеліку Г‘юстон, і ви отримаєте фільм, який шокував не одне покоління юних глядачів. Більшість критиків залишились у захваті, а ось сам Дал не надто любив екранізацію своєї історії — автора дратувало, що сценарист Алан Скотт переробив фінал оповідання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: