Три причини дивитися серіал Sexify від Netflix

Обожнюю Netflix за його непередбачуваність: на стримінгу може раптово вийти новий серіал, про який ніхто до того не чув, й виявитися не гіршим за більшість розрекламованих шоу з великими акторами й не меншими бюджетами. Польський серіал Sexify — саме той випадок; він швидко залетів до українського топу й, напевно, пробуде там ще довго. Бо в нашому світі всі думають тільки про секс.

Щонайменше, у цьому переконані героїні серіалу. Студентка Наталія захоплена ідеєю створити інноваційний секс-застосунок, який має допомогти жінкам досягати оргазму. Зі своїм проєктом Наталія збирається перемогти в конкурсі й отримати грант на його реалізацію, однак сама дівчина впоратися не може. Разом із подругами Поліною та Монікою вони починають роботу над найскладнішою частиною застосунку — збором статистичних даних. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто дивитися Sexify, то ось три причини таки наважитися.

Sex Education po polsku

Якщо в Sex Education герої займалися сексуальною освітою своїх одноліток і водночас намагалися розібратися зі своїми проблемами, то Sexify сфокусований на пізнанні сексу з боку головних героїнь. Наталія, яка все це затіяла, не має жодного сексуального досвіду, натомість розуміє проблему табуйованості теми жіночого оргазму. Її інтерес у цьому — суто науковий, своїм застосунком вона прагне допомогти жінкам та їхнім партнерам(кам) знайти підхід до взаємного задоволення. А от Поліна, її найкраща подруга, такий досвід має: дівчина тривалий час зустрічається з хлопцем, однак він зацікавлений лише в задоволенні власної потреби, тож їхнє статеве життя у створенні застосунку також не зарадить. Лишається Моніка — дівчина з найбільшим досвідом та такою ж купою особистої драми.

Серіал доволі поверхово зачіпає процес розроблення додатку й не має на меті надання якихось інструкцій, як це іноді робив Sex Education. Якщо ви чекаєте, що у фіналі героїні на пальцях пояснять, як працює оргазм та ще й дадуть посилання на застосунок, то не варто. Робота над проєктом відкриває перед дівчатами новий інтимний світ, у якому вони намагаються пристосуватися, знайти й зрозуміти себе. Зруйнувати нав’язані стереотипи, побороти страхи й не боятися говорити про власне тіло — Sexify насамперед звучить феміністичним маніфестом, що привертає увагу до невігластва в питаннях жіночої сексуальності, яке панує у світі й донині.

Витриманий і самодостатній

Якщо ви часто переглядаєте новинки від Нетфліксу, то, напевно, помітили, що стримінг скоротив сезони до восьми серій, тож авторам серіалів доводиться з цим якось миритися. Хтось смалить екшном, щоб виправдати короткий хронометраж, хтось розраховує на другий сезон і вивалює в першому купу нудного лору. Sexify не повторює цих помилок — він чудово збалансований, не потребує ані роз’яснень, ані продовження. Тому навіть якщо стримінг надумає зняти другий сезон, дивитися його зовсім не обов’язково, адже сюжетна арка закінчена.

Одержима бажанням перемогти на конкурсі, Наталія нерідко переходить межу в стосунках із близькими, сприймаючи секс лише як об’єкт дослідження. Поліна отримує змогу пізнати кола людей, де їй не треба приховувати своїх бажань й одягати на себе рольову модель своїх батьків. Моніка ж має усвідомити, що сама здатна дати раду своєму життю, й стати цінною наставницею для Наталії в роботі над мобільним додатком. За вісім серій автори встигли розкрити бекграунди трьох головних героїнь, познайомити з їхніми родинами, паралельно закрутивши сюжетні лінії проблематичних стосунків батьків та дітей. Їм вистачило часу, щоб адекватно зав’язати й розв’язати романтичні лінії та ще й цілком вичерпно захопити другорядних персонажів, не лишивши їх без мотивації та характеру.

Традиційні цінності

Далеко не всі країни Європи обстоюють однакові ліберальні погляди на суспільство, далеко не всюди до сексуальних меншин ставляться так само, як, скажімо, в Данії, Франції чи Норвегії. Польща посіла 42 місце в рейтингу захисту прав ЛГБТК+ з показником 15,8%, поступившись навіть Україні. Влада Польщі непохитно тримається консерватизму: цього року було ухвалено закон про посилення заборони абортів, а вокаліста гурту Behemoth зобов’язали виплатити штраф за зневажливим ставленням до релігійних символів.

Коли ми дивилися Sex Education у сетингу британської глибинки, він не викликав жодного занепокоєння навіть за тієї гіперболізованої подачі сюжету. Коли ж ви дивитиметеся польський Sexify, у якому є неймовірно промовистий кадр, де дівчина мастурбує на тлі стіни з розп’яттям, це, можливо, навіть викличе повагу до авторів за їхню сміливість. Зображення церкви в серіалі здебільшого комічне: вона настільки боїться теми сексу, що священник буквально тікає від героїні, коли та вчергове приходить до нього на сповідь. А от репрезентації людей різної сексуальної орієнтації тут не бракує: респондентками для проєкту Наталії стають чимало лесбійок, а з часом її занесе ще й на ґей-вечірку.

Такий культурний дисонанс між картинкою на екрані та дійсністю створює відчуття загальної фальші; щось схоже можна прослідкувати в наших «Перших ластівках», які також запозичили трохи західних культурних кодів. Проте якщо це сприятиме руйнуванню негуманних ідейно-політичних поглядів згаданих країн, то я готовий подивитися ще з десяток таких сезонів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: