Епізод 4: «Реданська розвідка»

«Відьмак»  –  Сезон 2  –  Серія 4/8

Якщо у першому сезоні глядачі в четвертій серії лише починали усвідомлювати дивну хронологію «Відьмака», то цього разу прямолійна динаміка подій часом вражає. Пам’ятаєте, що Єннефер пропустила першу серію, оскільки була в полоні у Фрінґіллу? На початку четвертої серії вона вже утікачка, яка переховується з Кагіром від Братерства і намагається дістатися до Цінтри.

Допомогти їй може загадковий Набережник, який насправді виявляється найочікуванішим персонажем сезону. Любисток вривається на екран з черговим хітом, який хоч і не чіпляє, як «Заплатіть Відьмакові карбованою монетою», але звучить дуже драматично. «Гори, Різнику, гори» нагадує нам про те, як сильно змінився Ґеральт, який у минулому сезоні запросто міг залишити свого друга на вершині гори. Чи вірите ви, що балакуча та усміхнена версія Відьмака з другого сезону так поступила б з Любистком? От і я ні.

Паралельно з воззєднанням барда і відьми, у Каер Моррен прибуває Трісс, щоб у Цирі був хоч один співрозмовник, який не боїться ванної. Сюжетка Мерігольд, яка тікає від травм битви під Содденом, частково нагадує літературне першоджерело, але в серіалі Ґеральт відмовляється розділити ложе з дівчиною. Це, як мінімум, має врятувати життя одному ліжку, яке не викинуть у вікно. Хоча поки не схоже, щоб серіальна Єннефер була аж настільки темпераментною.

Назва серії відсилає до центрального персонажу епізоду — Дійкстри, голови реданської розвідки, про якого раніше ми лише чули, але не бачили (у серіалі). З’являється лисий шпигун ефектно, одразу стає зрозуміло, кому король Візімир завдячує своєю безпекою. Далі персонаж витягає з рукава ельфа Дару, який допомагав Цірі в першому сезоні та регулярно говорить з совою, що не здивує фанатів ігор та книг — це відьма Філіппа Ельгарт, яка вміє обертатися на пташку. Що тут сказати, Дійкстра вміє привертати до себе увагу, тож чекаємо більше реданської розвідки у майбутньому!

У четвертій серії Цірі стає центром усіх сюжетних ліній серіалу. Її шукає Нільфґард, до неї прив’язаний Ґеральт, тепер вона ще потрібна реданцям для претензії на Цінтру, а Весемір дізнається про те, що у дівчині тече Старша кров і тепер хоче з її допомогою наробити нових відьмаків.

А що там Ґеральт? Відьмак запідозрив (слава науці) зв’язок моноліта, який зруйнувала Цірі, з новими монстрами і вирушив у Цінтру своїм «улюбленим» шляхом — крізь портал.

Насамкінець, найвеличніший метажарт сезону — розмова Любистка з капітаном корабля, коли той, критикуючи попередню творчість барда, насправді проговорює усі проблеми, які критики закидали першому сезону серіалу. Але, як зауважує Любисток, «ти спочатку зніми, а потім критикуй».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: