Глава 6: «Занурення»

«Дивні дива»  –  Сезон 4  –  Серія 6/9

Чи думав я, що сюжетна лінія Джейсона буде розгортатися інакше? Так. Чи це виявилося правдою? Лише частково. Тому що справжня задача цього джока (так називають студентів та школярів, які цікавляться лише спортом) — осоромити усіх противників ДнД, які в якийсь момент могли повірити у те, що безневинна гра може бути сатанинським культом. Пройшло більше тридцяти років, а методи ЗМІ та «турботливих громадян» так і не змінилися, хіба що на заміну рольовим іграм прийшов комп’ютер.

Зате масове полювання гокінзівців на дітей дозволяє суттєво освіжити події шоу. По-перше, поліція, яка за часів Гоппера була помічником клубу невдах, знову займає їхню сторону, оскільки шериф і його помічник, схоже, одні з небагатьох у цьому містечку, хто вміє думати. По-друге, і це вже цікавіше, вперше за чотири сезони у події виявляються втягнутими батьки! Чотири сезони вони ігнорували той факт, що діти рятують світ у них під носом і тепер побачимо, як вони на це відреагують!

Тим більше, що клуб невдах неочікувано розділився на два загони по різні боки реальності — старші змушені були заскочити в потойбіччя (сподіваюся, вони встигнуть туди прибути, поки не з’їли Стіва), а от молодшим доведеться розбиратися і з правоохоронцями, і з батьками.
У каліфорнійців, тим часом, з’явилося трохи екшну, та ще й у межах одного будинку. Сім’я Сюзі виявилася на диво креативною та різносторонньою, що не змінює того факту, що жахлива оцінка Дастіна з латини змусила дівчину страждати. Не кажучи вже про його релігійні переконання! Але на щастя, любов цієї пари розумників сильніша за усі перешкоди і тому Сюзі встигає не лише допомогти нашій трійці (поки Арґайл димить разом з її сестрою), а й провести невеличкий екскурс в світ майбутнього, яке називають інтернетом.

Якщо ви думаєте — а звідки Сюзі в 1986 році знає про інтернет і IP-адреси — то зараз розповім. Стандартизація інтернет-протоколів відбулася ще в 1982 році, тому IP-адреси широко використовувалися у локальних мережах по всьому світу. Якраз у 1986 році використання TCP/IP мережі суттєво розширилося, тому що в США університети отримали можливість підключатися до потужностей суперкомп’ютерів для проведення досліджень. Враховуючи геніальність Сюзі, я не здивований, що вона прекрасно обізнана у передових технологіях того часу.

Тому оскільки тепер у Джонатана і компанії є координати Одинадцятої, можливо це трохи роздмухає вогонь у сюжетній лінії героїні Міллі Боббі Браун, яка вже другу серію страждає у власних спогадах. Щоправда, є ще одні претенденти на зміну статус-кво — армія та їхній генерал, який впевнено вирвався на почесне друге місце у ранжуванні антагоністів цього сезону. Схоже він не лише дурний, але й дуже жорстокий.

Наостанок, поговоримо про Камчатку, де Джойс і Мюррей вигадали неймовірно ідіотський план порятунку Гоппера. Я не знаю, чим керувалися Даффери, пишучи цю сюжетну лінію, і очевидно, що я до неї ставлюся упереджено через повномасштабне вторгнення Росії, але поки що історія про те, як двоє випадкових американців витягають в 1986 році третього американця з Колими виглядає найменш реалістичною у серіалі, де існує така штука, як телекінез і паралельний світ.

Підсумковий подкаст про перший сезон:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: