Глава 3: «Монстр і супергерой»

«Дивні дива»  –  Сезон 4  –  Серія 3/9

Зізнаюся чесно, я не просто так ігнорував сюжетну лінію в Каліфорнії. До третього епізоду вона була геть другорядною: Одинадцята поводила себе дивно, їхня любовна лінія з Майком аж ніяк не тягне на втіху для очей, Джонатан неочікувано перетворився на стоунера, а Вілл поки не зраджує звичці страждати у кожному сезоні. Додайте сюди дуже шаблонну сюжетну лінію, взяту з «Керрі», той дивний флешбек з першої серії і в результаті отримаємо слабкого конкурента для вбивств у Гокінзі чи порятунку Гоппера десь на Алясці.

До речі, про Гоппера на Колимі. Я дуже сподіваюся, що ця сюжетна лінія закінчиться якомога швидше, бо каторга у Сибіру тригерить так, що навіть не рятує однозначно негативний образ совєтів. Тому можна я не торкатимуся цієї гидоти? Дякую.

Продовжимо про Каліфорнію. Чесно, на середині серії я ледь стримував брови, адже затримання, допит і арешт неповнолітньої без опікуна — це якось навіть для американців не зовсім правдоподібно. На щастя, розгадка прийшла неочікувано, радісно та стрімко — доктор Сем Овенс знову в справі! Для тих, хто не дуже пам’ятає події попередніх сезонів: герой Пола Рейзера з’явився у другому сезоні, замінивши на посаді доктора Бреннера (улюблений папА Одинадцятої) і в результаті допоміг клубу невдах справитися із загрозою з потойбіччя. А ще допоміг Джиму всиновити Одинадцяту.

Схоже, що після ситуації з торговим центром у третьому сезоні доктора Овенса усунули, але не може людина, яка знає про потойбіччя, не відреагувати на жахливі фото Кріссі. Тому поки, звичайно, план «повернути Одинадцятій сили» виглядає дещо неочікувано, але точно набагато цікавіше, ніж нудний ріпофф «Керрі».

Тим часом у Гокінзі! Стрік Векни нараховує вже двох вбитих і він точно не збирається зупинятися. Я ще у минулому рекапі хотів написати про те, що Макс виглядає дуже вірогідною жертвою, але тепер це вже непоборна істина, яка мене, для якого Макс — улюблена персонажка (на рівні зі Стівом), доволі сильно напрягає. Не те, щоб я вірив, що героїню вб’ють, але якщо раптом, то я буду сильно сумувати.

Хоча Даффери роблять все, щоб суму якраз було якомога менше. По-перше, Ненсі приєднується до клубу невдах і одразу береться за справу. При цьому хімія між персонажами з кожним сезоном лише покращується, тому кожна сцена з ядром касту — це завжди дуже-дуже добре. По-друге, за стародавнім дивнодивським звичаєм, який почався з випадкового тім-апу Стіва і Дастіна, ми отримуємо чергову нову цікаву пару: Ненсі та Робін, які дуже мило притираються, створюючи нову динаміку в кадрі.

А тепер підніміть руку, хто сумнівався у тому, що Віктор Кріл буде мати стосунок до Векни? Так і знав, що ніхто. Так, герої цього ще не знають, але на вирізці з газети цілком видно будинок, у потойбіччі якого засідає наш антагоніст.

Останнє і не те, щоб дуже обов’язкове. Лукас нарешті втікає від своїх дружків, які, за ще одним дивнодивським звичаєм, пускаються берега в своєму полюванні на Едді. Шкода хлопця, звичайно — мало того, що потрібно ховатися у сараї в човні, та ще й тебе хоче вбити Делон з Алі-Експреса (порівняння належить не мені, а Саші).

Підсумковий подкаст про перший сезон:

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: