Глава 8: «Папа»

«Дивні дива»  –  Сезон 4  –  Серія 8/9

Тільки я вас прошу, наголос на другий склад! Вже назва серії натякає, що основна страва цих 90 хвилин — розв’язка сюжетної лінії з доктором Бреннером. Хороший варіант, щоб розбавити підготовку до великого протистояння у Гокінзі.

Але починаємо ми з Ненсі, чию улюблену пісню ми так і не дізналися — на щастя, це було і не потрібно, оскільки Векна/Віктор/Перший (це буде втомливо, але я не можу відступати від офіційного неймінгу клубу невдах) відпускає дівчину в якості посланця до Одинадцятої. Яка, щоправда, досі в Неваді.

І якщо ми вже говоримо про Неваду, то от вам моя заява — мені не подобається Вілл у цьому сезоні. Він і в попередніх був дещо (ха-ха) травмований своїми стосунками з Догоридриґом, але тепер його зовсім попаяло. Якщо решта персонажів розвиваються абсолютно органічно, то герой Ноа Шнаппа ніби застряг в 11-річному віці. Я розумію, що у нього фактично забрали 3 роки життя, але логічніше було б побачити Вілла з ПТСР і якимись нав’язливими думками, а не дивним однокласником, який виглядає дивно, поводиться дивно, говорить дивні речі і навіть якщо ти дуже хочеш з ним поговорити, він робить все, щоб максимально ускладнити цю задачу. Я не знаю, чи є це квір-бейтінгом, чи дійсно Вілл закоханий в Майка, але поки це настільки недолуго показано, що очі коле так, ніби ви на площі Ринок в погожий літній день. Особливо враховуючи наявність Робін та її романтичних страждань.

Ще одна сюжетна лінія, на яку я покладаю одночасно і великі надії, і великі розчарування — це Джейсон та його баскетбольна команда, які відправилися на закупи в магазин зброї (ах, Америка), готуючись до полювання на «Клуб Пекельне полум’я». Враховуючи те, що у нас попереду лише фінал, схоже що хлопчики в бомберах стануть важливою перепоною на шляху до Векни, але цілком ймовірно, отримають свою роль у фіналі. І дуже сподіваюся, що вона виявиться достатньо емоційною, щоб перекрити мінуси такого стандартного сюжетного ходу.

До речі, про магазин зброї — звідки у клубу невдах стільки грошей на зброю та супутні товари? Рушниця Ненсі коштувала їм $120, крім того є ще кілька ножів, ліхтарі, керосин, тканина та пляшки для коктейлів Молотова, підозрюю кілька непоказаних знарядь захисту, а також шкіряна куртка і чоботи Стіва. Це ж як мінімум місячна зарплата Ненсі, Стіва і Робін разом узятих! (я без поняття, якщо чесно, просто вражають їхні закупи)

А зараз до чогось зовсім іншого… У Неваді Одинадцята повертає собі як сили, так і доктора Бреннера у якості ворога, але є одне «але». Навіщо? Як ми бачимо у фіналі серії, герой Меттью Модайна логічно закриває арку для підліткової історії, перед смертю показуючи, що він не такий вже поганий. І це було б навіть мило, якби він дозволив Джейн поїхати з доктором Овенсом і пожертвував собою аби вони утекли — зрозумілий фінал для неоднозначного персонажа, яким ми його побачили в попередніх семи серіях.

Але ж ні! Ми бачимо, що зла сторона Бреннера бере над ним гору і зводить результати роботи усього сезону нанівець — про яку спокуту можна говорити, якщо герой буквально силоміць вдягає на Одинадцяту вибуховий ошийник і планує зламати її волю, бо так він вважає за потрібне. Ти заслужив усі кулі та жодного хорошого слова в свій бік, дядьку.

Якщо ми заговорили про кулі, то сюжетна лінія з армією поки виглядає дуже технічно — вони були потрібні, щоб каліфорнійська четвірка отримала координати до «Ніни» (інакше вони б не знайшли Одинадцяту), а потім щоб закрити питання з Бреннером і подарувати крутий кадр з героїнею Міллі Боббі Браун на фоні вибухаючої техніки. Я взагалі не проти, просто чекав від них чогось більшого.

Ну а тепер давайте поговоримо про те, що нас чекає. По-перше, сцена Едді з Дастіном натякає нам на те, що Едді до п’ятого сезону не доживе. І це мінус, тому що Едді чудовий персонаж з чудовою динамікою і добре вписується у загальний наратив (чого, наприклад, не скажеш про героя Шона Астіна з другого сезону, чия наявність руйнувала важливу динаміку Джойс-Гоппер). Якщо б я вже когось вбивав, то це Вілла, чий персонаж явно не має куди притулитися.

По-друге… точно, клята Колима. Окей, давайте швидко — жодних корисних знань про Догоридриґ ми не отримали, я дарма на це ставив. Зате я вперше у житті вболівав за демоґорґона, який допоміг одразу кільком рускім перейти у агрегатний стан «хорошого руского». Щодо решти, я досі не розумію, як дорослі примудряться за кілька годин переміститися з совка у Індіану. Окей, єдиний варіянт — через якийсь портал у Догоридриґу, який веде зразу у Гокінз. Я навіть не буду ставити питань, тільки закінчіть цю сюжетну лінію.

По-друге, Макс готова зіграти роль приманки і тільки спробуйте вбити Максін! Вона не для того пропрацювала свою травму, пов’язану зі смертю брата, щоб вмирати у кінці сезону.

По-третє, там ціле місто, а не лише Джейсон з хлопцями хоче знайти Едді. Так, маска Майкла Маєрса та музичні референси до «Геловіна» це завжди добре, але щось мені підказує, що не лише сила Векни/Віктора/Першого та токсична атмосфера Догоридриґу стане проблемою для наших героїв. Як мінімум, є ще 2000 миль, які варто здолати каліфорнійській уже п’ятірці.

Що ж, час братися за фінальні дві з половиною години.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: