Глава 9: «План Од»

«Дивні дива»  –  Сезон 4  –  Серія 9/9

В оригіналі серія називається The Piggyback, але схоже Netflix теж не знайшли хороших варіянтів для перекладу, тому будемо слідувати офіційній локалізації.

Отже, фінал! Щоб нічого не забути, цей рекап буде не потоком думок, а структурованим потоком думок, прив’язуючись до кожної компанії персонажів. Погнали!

Джойс/Гоппер/Мюррей

На щастя, Даффери не почали нічого вигадувати з переміщенням героїв і скористалися тим фактом, що усі створіння Догоридриґу об’єднані єдиною свідомістю (ми тепер знаємо чиєю), тому Гоппер вирішує увірватися назад в тюрму, що перебити демоґорґонів та шматок Мозкожера. Перед цим вони з Джойс нарешті розбираються з власними стосунками і я дуже сподіваюся, що Джим зробив висновки, бо у попередньому сезоні він поводився жахливо.

На щастя, нас перестають годувати журавлиною (а двох супутників головних героїв я навіть згадувати не буду), показуючи милу кожному українцеві картину мертвих русскіх. Можливо, Притулі варто купити демоґорґона?

Гоппер з командою влаштовують засідку місцевій фауні, успішно знищуючи створінь та залишаючи насамкінець епічний двобій озброєного мечем Гоппера з демоґорґоном. По-перше, це було епічно. По-друге, мені потрібен цей мікс теми «Дивних див» з Кейт Буш. По-третє, яке щастя, що з поверненням не вирішили тягнути. Сподіваюся, більше совків ми в серіалі не побачимо.

Дастін та Едді

Ставки на смерть Едді були і без того низькі, а коли він ще й сказав, що він «не герой», то стало зрозуміло, що нічим хорошим це не закінчиться. Але яка це була смерть!

Я досі вважаю, що хлопця вбили дарма і що він би став прекрасним доповненням до клубу невдах, але мушу визнати, що до Дафферів у мене жодних претензій. Едді зробив власний вибір і цей вибір був битися до кінця. Після ситуації у перші серії, коли він боягузливо втік, це його, схоже, дуже гнітило, тож персонаж отримав прекрасну можливість виправитися.

А враховуючи, що це супроводжувалося пафосною грою «Металіки» посеред Догоридриґу та нерівний бій з роєм пекельних кажанів — Едді як фанат металу має бути задоволений.

Що мене здивувало, то це рішення не виправдовувати героя в кінці сезони. Як бачимо, офіційно Едді вважають ледь не причиною землетрусу в Гокінзі, що дуже засмучує не лише Дастіна та його дядька, але й, думаю, всіх нас.

Стів/Ненсі/Робін

Як я щасливий, що Стів і Ненсі не зробили нічого такого, що могло б стати причиною для нудної драматичної лінії у фінальному сезоні! Персонажі дуже мило поговорили про свої почуття, але в результаті залишилися кожен при своїй думці, що не дає приводів Джонатану для ревнощів. Окей, причини для скандалу можна знайти, але все було платонічно!

Зрештою, виявилося, що у трійці була найлегша робота. Поки Едді годував кажанів, Гоппер бився з демоґорґоном, Лукас огрібав від Джейсона, а Макс з Одинадцятою намагалися здолати Векну/Генрі/Першого, то після невдалої спроби позмагатися з ліанами, бійка з реальним антагоністом виявилася простою і швидкою. Але як же круто Ненсі стріляла з дробовика!

Одинадцята/Майк/Джонатан/Вілл/Арґайл

Мені здається, що якщо Джонатан виживе, то може відкривати студію деприваційних камер, так впевнено він її зробив з підручних матеріалів. І поки Майк з Одинадцятою відкривали для себе піцу з ананасом (хочете хоттейк? Ні, не скажу нічого), маю зізнатися, що у цій серії Арґайл мені сподобався, оскільки вперше продемонстрував нам перспективу зацікавленого персонажа, якого зовсім не напрягають події цього серіалу. Як справжній стоунер, він зустрів їх розслабленим та спокійним.

А от щодо Вілла… Ідея замінити весь його характер стражданнями через власну гомосексуальність здається мені дивною та неприродньою. За весь сезон герой не робить нічого, окрім сумних монологів та трагічного обличчя. Якщо вся сила «Дивних див» у взаємодії між персонажами, то у молодшого Баєрса в цьому сезоні хімії немає ні з ким.

Одинадцята вчасно згадує про те, що її астральна проєкція мандрує набагато швидше за неї, тому знову жодних претензій до географії. Ба більше, ми встигли побувати і в Каліфорнії, і у знайомих декораціях Зимового балу, і знову завітали у лігво Векни/Генрі/Першого. Щоправда, тут далася взнаки непоінформованість героїні, яка чомусь настільки повірила у монструозність доктора Бреннера, що вирішила зняти усю відповідальність зі свого колишнього друга. Невдалий хід.

Але на щастя, сила кохання ще ніколи нікого не підводила (правда, Дамблдоре?), тому після дуже дивного монтажу (серйозно, таке відчуття, що просто не вистачило грошей, на 10 секунд сцени) Одинадцята такими примудряється здолати Векну/Генрі/Першого, але надто пізно.

Макс/Лукас/Еріка

Ось команда, яка пережила найбільше! Джейсон дійсно виявився перешкодою на шляху героїв, але найбільш тупою і прям зразкового американською сучасного зразка. Як наслідок, добре що Лукас таки переміг в бійці, а також добре, що капітана баскетбольної команди просто розірвало навпіл порталом.

Це найменше покарання для персонажа, чий посіпака підняв руку на однозначного MVP фіналу — Еріку Сінклейр, яка і Векну/Генрі/Першого знайшла, і комунікацію провела, і вирубила старшокурсника. На жаль, ні зусилля Лукаса, ні зусилля Еріки, не змогли врятувати Макс.

Хід з героїнею Седі Сінк дійсно виявився неочікуваним. Дафери примудрилися і вбити персонажку, нагнавши трагізму і драми, і врятувати її, подарувавши нам надію, і залишити її у стані, який точно буде одним з рушіїв сюжету наступного сезону.

Фінал

Складно зрозуміти, що нас чекає в п’ятому сезоні, враховуючи що перед фіналом ставки зросли до небес. Сподіваюся, Джонатан і Вілл повернуться з цікавішими арками, нам нарешті покажуть загальні збори всього клубу невдах, а Гоппер зможе спокійно з’їсти лазанью. А найголовніше, дуже сподіваюся, що ми побачимо фінал у 2023 році, в мирній Україні без русні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: